Možná jednou

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337291/big_mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4.41335

Maybe Someday 1.

Vydáno: , Yoli

Maybe Someday, 2014

Kniha Možná jednou

MamaKnihomolka
22. listopadu

Rereading jedné z mých nejoblíbenějších knih od Colleen. Knihu jsem četla více než před rokem a půl a z ničeho nic jsem dostala hroznou chuť si znovu příběh Sydney a Ridgea připomenout.
•••
Nevím proč mě to pokaždé u knih od autorky překvapí, ale příběh byl neuvěřitelně čtivý. Hltala jsem kapitolu za kapitolou a mé srdce se opět spolu s postavami rozpadalo na kousky.
Kniha se rychle čte také díky tomu, že text obsahuje hodně textů písní a textových zpráv, které si mezi sebou postavy vyměňují. A když už jsem u postav tak jsou všichni tak skvělý, že bych je nejradši potkala naživo.
Colleen nemá zapotřebí tvořit zbytečnou omáčku. Hned od začátku je čtenář vržen příběhu bez okecávání.
•••
Je to pomalá romantika, ve které jde o milostný trojúhelník, ale rozhodně ne klasický a nudný. Colleen umí výtečně popsat pocity postav a to jak s nimi zápasí, člověka nenechá chladným.
Už tak úžasnou knihu ozvláštňují soundtracky od Griffina Petersona, které si můžete spolu s knihou poslechnout, a do kterých se zamilujete.
Je to úžasná kniha plná citů, hudby, zakázané lásky a boje úcty k druhému proti srdci a já na ni nedám dopustit.

poník654
16. listopadu

Kniha byla vážně skvělá! Nechtělo se mi odtrhnou oči. Jsem ráda, že Ridge a Sydney skončili spolu. Další skvělá kniha od Colleen.

JaSl

Další skvělá kniha Colleen. Tato kniha popisuje nádherný příklad lásky, touhy a emocí. Líbilo se mi (možná to bude znít trošku bizarně) že má hlavní hrdina sluchový handicap. Bylo to něco jiného než jsem dosud četla. Opravdu mě kniha pohltila a je to skvělá volba pro romantiky. Ještě bych chtěla vyzdvihnout doprovodne písničky "maybe someday" si ráda pouštím doteď.

NikolaSkop

Bomba, tato kniha me vazne velmi bavila! Romaticky pribeh ktery krasne plynul. Za me urcite stoji za precteni. :)

zinon

Tato kniha od Colleen je trochu jiná než předchozí, co jsem četla. Je jako stvořená pro něžné, romantické duše. Opět jsem dostala velkou dávku emocí, což na jejích knihách zbožňuji.

Tyn_a

(+ SPOILER) Taky vás zvládne Colleen tak emočně vymačkat, až vám na konci knihy padají slzy?
U mně to zvládá naprosto bravurně. Nevím, možná je to tím, že knihy čtu ve špatnou dobu nebo je taková čarodějka emocí. Pokaždé mě příběh pohltí. Není to moje první kniha od ní a myslela jsem, že mě nic nepřekvapí, ale sakra jo!

Děj byl skvělý.
Muzikant a dívka se zlomeným srdcem a talentem. Na začátku to vypadalo, že to bude klasický příběh o lásce, kdy ona zjistí, že aktuální přítel pro ni není dost dobrý (věta "zlato, dones mi prosím pivo" mě dostávala do kolen, moje odpověď by nejspíš byla "a ty nemáš nohy...zlato?!) a zamiluje se do kluka z protějšího balkonu. Ale ne, takto to rozhodně nebylo.
Autorka do příběhu vsadila sice sexy kluka, který miluje kytaru a svoji nemocnou přítelkyni nade vše, ale i to, že je neslyšící. Vážně?!
Moc se mi líbilo, jak spolu vnímali tóny kytary, svoje hlasy, svoje srdce a jejich tlukot. Líbilo se mi, že láska může být i věrná a ne tak jednoznačná. Šíleně se mi líbila jejich loajalita, oddanost a ten konec...
Aaaah, ten mě dostal snad nejvíc. Byla jsem opět u té trpělivosti. Bylo nezvykle fajn, že neskočili z "jedné řeky do druhé", ale čekali na sebe. Být v jejich postavení, zachovám se jak Ridge. Nevydržela bych čekat až tak šíleně dlouhou dobu na svojí lásku, ač bych přesvědčovala sama sebe, že to zvládnu.
I v tom netrpělivém čekání je určitá naléhavost..

"I když jsme se tomu tolik bránili, všechny ty věci mezi námi se staly proto, že naše vzájemné city začaly být silnější než naše touha. S touhou se bojuje snadno. Zvlášť když je její jedinou zbraní přitažlivost. Ale když se snažíte bojovat se svým srdcem, vůbec to není tak snadné."
Možná jednou...

Nezbývá mi, než dát plný počet hvězd. Nemůžu jinak...

Janápek621

Pro mě jedna z nejhezčích knih v tomto žánru, kterou jsem četla. Kniha mě naprosto vtáhla, s hlavními hrdiny jsem vše od začátku do konce prožívala. Jak všichni píšou-emočně nabitá kniha. Tak jsem jim přála, aby jim to spolu vyšlo. A ty písně… Prostě krása.

Fortuna7

Za mě zatím nejslabší kniha od autorky, a to kvůli tomu, že mi zde chybělo trošičku akce, ale po psychologické stránce postav je rozhodně nejlepší.
Možná jednou je kniha, která se věnuje hlavně popisování citů a emoce z ní jenom čiší.