Možná jednou

Možná jednou https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337291/bmid_mozna-jednou-SR1-337291.jpg 4 1760 464

Maybe Someday série

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Maybe Someday , 2014

Doomiiniikaa
07.05.2022 5 z 5

Autorka mi opět potvrdila proč její knihy tak zbožňuji. Krásné a originální.

veronika0416
20.04.2022 5 z 5

Ježíš ta je skvělá. Vybrala jsem si knihu díky čtenářské výzvě a teda těšila jsem se na ní kvůli tématu handicapu. Ale autorka přímo udeřila na strunu mého srdce...toto je za mě naprostý unikát. Zatím jsem nečetla knihu se soundtrackem. Jako člověka milující a celý život se věnující hudbě...no pecka. Zpětně si uvědomuji kolik těch složitějších témat autorka využila, ale nepřišlo mi to přeplácané. Čtení jsem si opravdu užila a se zvědavostí vyhledávala a pouštěla si písničky. Knížku jsem hned doporučila několika kamarádkám a určitě si přečtu další tvorbu.

anna7852
16.04.2022 5 z 5

Nemám slov
Sáhla jsem po další pro mě nové autorce a jako páni.
Pribeh byl moc krásný. Jsem zvědavá na další knihy od této spisovatelky

DeniCod
23.02.2022 5 z 5

Úplně první kniha od Colleen a musím říct, že se řadí mezi mé top knihy!

zimolka
20.02.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala.Pro toho ,kdo čeká krásný romantický příběh na jedno odpoledne je kniha dokonalá volba.

Nikcasmej
20.02.2022 5 z 5

Možná jednou byla moje první kniha od Collen Hoover a musím říct, že jsem nadmíru spokojená.
Kniha byla dle mého názoru opravdu čtivá a vtipná. Autorčin styl psaní mi sedl a knihu jsem měla za víkend přečtenou. Příběh se mi opravdu líbil, neustále jsem čekala, jestli se Sydney a Ridge dají dohromady a co se potom stane s Maggie. Jak to dopadlo, vám samozřejmě neprozradím, ale ten konec opravdu stojí za to.
Po dlouhé době je to kniha, kde se mi zdá, že konec je opravdu hezky dotažený a není uspěchaný jako je to u většiny knížek, které jsem zatím četla.
Zároveň se mi opravdu líbilo, že si ke knize můžete pustit i písničky, které Sydney a Ridge skládají. Víc vás to vtáhne do příběhu a je to opravdu krásný zážitek.
Dlouho jsem přemýšlela, jestli je něco, co by mě zklamalo a nebo nebylo úplně podle mých představ a musím říct, že jsem na nic nepřišla. U knihy jsem se smála, slzička taky ukápla a celkový dojem z knihy je prostě skvělý.
Autorka se zabývá důležitými problémy, jako je deprese, hluchota, zrada a další, což knize také přidává body.
Po dočtení jsem dospěla k názoru, že se kniha stala jednou z mých nejoblíbenějších.
Autorka mě natolik bavila, že jsem si koupila i její další 3 knihy a to: Bez naděje, Ztracená naděje a Odvrácená tvář lásky. Uvidím, jaké budou další příběhy, ale dle recenzí, které jsem zatím viděla, si myslím, že budou také skvělé a ne-li ještě lepší.
Kniha ode mě dostává plný počet hvězdiček tedy 5/5.
Tento oddechový příběh rozhodně doporučuji. Dle mého názoru vás kniha rozesměje, zasáhne a naplní.

Kaja1
03.02.2022 4 z 5

Takovou romantiku na odlehčení jsem potřebovala. Škoda, že mi nešly načíst soundtracky, to by ještě zážitek z četby umocnilo.

Ermeston009
29.01.2022 5 z 5

Možná jednou byla první kniha od Colleen Hoover kterou jsem si přečetla a musím říct že se mi potom chtělo s chutí na další. Hrozně se mi líbilo jak mezi sebou hlavní postavy komunikují. Líbilo se mi jak mezi sebou postavy navazují vztahy i když ( pokud jste knihu už četli ) to mají komplikované. Každopádně se mi kniha moc líbila a ráda se k ní vrátím.
Moc doporučuji ️️

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Tak mám další rest od Colleen Hoover splněný. Už během čtení jejich prvních knih jsem věděla, že chci všechny. Nevím, jak to ta Colleen dělá, ale její knihy jsou vždy čtivě a nemůžu je odložit a Možná jednou určitě nebyla výjimka.
Na knihách Colleen se mi líbí, že ve svých knihách vždy pracuje s nějakým vážnějším tématem, ať už je to domácí násilí, neplodnost, deprese apod. V Možná jednou se Colleen zaměřila hned na dvě tato témata. Jedním z nich je hluchota, už z anotace totiž víme, že jedna z hlavních postav neslyší. Druhé téma vám nebudu prozrazovat, protože mě samotnou to v knize překvapilo a díky tomu jsem si čtení víc prožila.
Hlavní postavy jsou jako vždy u CoHo knížek naprosto bezvadné. Jsou sympatické, hned si mě získaly. Prožívala jsem jejich emoce a strašně jsem jim fandila, aby se jim povedlo vše a nic zlého se jim nestalo. V knížce se střídají pohledy obou postav, takže máte skvělý přehled o myšlenkách obou z nich.
Další výsadou CoHo knih je prostředí. Autorka vždy dokáže popsat vše tam dokonale, že jsem se ocitla se Sydney na balkoně ani jsem nevěděla, jak snadno. Přitom zde nejsou žádné sáhodlouhé popisy jako u jiných knih, u kterých jsem měla kolikrát si prostředí představit.
Jak už jsem psala na začátku, styl autorky mi velice sedí, píše naprosto fantasticky, tempo knihy je rychlé, nejsou zde žádné výplňkové pasáže, nestalo se mi, že bych se nudila nebo chtěla něco přeskočit.
Takže tahle kniha opět nezklamala. Doporučuju všem milovníkům romantiky, kteří se nebojí popasovat se i s nějakým vážným tématem.
Počítejte s tím, že vás knížky od CoHo vždy zasáhnou.

MamaKnihomolka
22.11.2021 5 z 5

Rereading jedné z mých nejoblíbenějších knih od Colleen. Knihu jsem četla více než před rokem a půl a z ničeho nic jsem dostala hroznou chuť si znovu příběh Sydney a Ridgea připomenout.
•••
Nevím proč mě to pokaždé u knih od autorky překvapí, ale příběh byl neuvěřitelně čtivý. Hltala jsem kapitolu za kapitolou a mé srdce se opět spolu s postavami rozpadalo na kousky.
Kniha se rychle čte také díky tomu, že text obsahuje hodně textů písní a textových zpráv, které si mezi sebou postavy vyměňují. A když už jsem u postav tak jsou všichni tak skvělý, že bych je nejradši potkala naživo.
Colleen nemá zapotřebí tvořit zbytečnou omáčku. Hned od začátku je čtenář vržen příběhu bez okecávání.
•••
Je to pomalá romantika, ve které jde o milostný trojúhelník, ale rozhodně ne klasický a nudný. Colleen umí výtečně popsat pocity postav a to jak s nimi zápasí, člověka nenechá chladným.
Už tak úžasnou knihu ozvláštňují soundtracky od Griffina Petersona, které si můžete spolu s knihou poslechnout, a do kterých se zamilujete.
Je to úžasná kniha plná citů, hudby, zakázané lásky a boje úcty k druhému proti srdci a já na ni nedám dopustit.

poník654
16.11.2021 5 z 5

Kniha byla vážně skvělá! Nechtělo se mi odtrhnou oči. Jsem ráda, že Ridge a Sydney skončili spolu. Další skvělá kniha od Colleen.

JaSl
11.10.2021 5 z 5

Další skvělá kniha Colleen. Tato kniha popisuje nádherný příklad lásky, touhy a emocí. Líbilo se mi (možná to bude znít trošku bizarně) že má hlavní hrdina sluchový handicap. Bylo to něco jiného než jsem dosud četla. Opravdu mě kniha pohltila a je to skvělá volba pro romantiky. Ještě bych chtěla vyzdvihnout doprovodne písničky "maybe someday" si ráda pouštím doteď.

NikolaSkop
23.09.2021 5 z 5

Bomba, tato kniha me vazne velmi bavila! Romaticky pribeh ktery krasne plynul. Za me urcite stoji za precteni. :)

zinon
12.09.2021 5 z 5

Tato kniha od Colleen je trochu jiná než předchozí, co jsem četla. Je jako stvořená pro něžné, romantické duše. Opět jsem dostala velkou dávku emocí, což na jejích knihách zbožňuji.

Tyn_a
10.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Taky vás zvládne Colleen tak emočně vymačkat, až vám na konci knihy padají slzy?
U mně to zvládá naprosto bravurně. Nevím, možná je to tím, že knihy čtu ve špatnou dobu nebo je taková čarodějka emocí. Pokaždé mě příběh pohltí. Není to moje první kniha od ní a myslela jsem, že mě nic nepřekvapí, ale sakra jo!

Děj byl skvělý.
Muzikant a dívka se zlomeným srdcem a talentem. Na začátku to vypadalo, že to bude klasický příběh o lásce, kdy ona zjistí, že aktuální přítel pro ni není dost dobrý (věta "zlato, dones mi prosím pivo" mě dostávala do kolen, moje odpověď by nejspíš byla "a ty nemáš nohy...zlato?!) a zamiluje se do kluka z protějšího balkonu. Ale ne, takto to rozhodně nebylo.
Autorka do příběhu vsadila sice sexy kluka, který miluje kytaru a svoji nemocnou přítelkyni nade vše, ale i to, že je neslyšící. Vážně?!
Moc se mi líbilo, jak spolu vnímali tóny kytary, svoje hlasy, svoje srdce a jejich tlukot. Líbilo se mi, že láska může být i věrná a ne tak jednoznačná. Šíleně se mi líbila jejich loajalita, oddanost a ten konec...
Aaaah, ten mě dostal snad nejvíc. Byla jsem opět u té trpělivosti. Bylo nezvykle fajn, že neskočili z "jedné řeky do druhé", ale čekali na sebe. Být v jejich postavení, zachovám se jak Ridge. Nevydržela bych čekat až tak šíleně dlouhou dobu na svojí lásku, ač bych přesvědčovala sama sebe, že to zvládnu.
I v tom netrpělivém čekání je určitá naléhavost..

"I když jsme se tomu tolik bránili, všechny ty věci mezi námi se staly proto, že naše vzájemné city začaly být silnější než naše touha. S touhou se bojuje snadno. Zvlášť když je její jedinou zbraní přitažlivost. Ale když se snažíte bojovat se svým srdcem, vůbec to není tak snadné."
Možná jednou...

Nezbývá mi, než dát plný počet hvězd. Nemůžu jinak...

Janápek621
08.09.2021 5 z 5

Pro mě jedna z nejhezčích knih v tomto žánru, kterou jsem četla. Kniha mě naprosto vtáhla, s hlavními hrdiny jsem vše od začátku do konce prožívala. Jak všichni píšou-emočně nabitá kniha. Tak jsem jim přála, aby jim to spolu vyšlo. A ty písně… Prostě krása.

Fortuna7
31.08.2021 4 z 5

Za mě zatím nejslabší kniha od autorky, a to kvůli tomu, že mi zde chybělo trošičku akce, ale po psychologické stránce postav je rozhodně nejlepší.
Možná jednou je kniha, která se věnuje hlavně popisování citů a emoce z ní jenom čiší.

zaba335
27.08.2021 5 z 5

Velmi emočně náročná kniha.
Opravdu nevím, jak je to možné, ale u každé knihy od Colleen mám neutuchající touhu číst jenom její knihy. Každý z jejích příběhů je tak jedinečný, že bych vůbec neřekla, že jsou všechny od jedné autorky. Je vážně fascinující, kde bere tolik fantazie, inspirace a literárního talentu, protože každou její knihu a příběh úplně hltám a ztrácím se v něm.
Příběh Ridge a Sydney je velmi smutný, ale také plný naděje. Vůbec jsem nevěděla na čí mám být straně, protože to bylo tak strašně rozervané.
Láska k hudbě a společné písně knize dodávají to pravé kouzlo.
Moc jsem si čtení užila. Ostatně tak jako u každého příběhu od Colleen.

lily_maleckova
23.08.2021 5 z 5

Tahle kniha se mi hrozně moc líbila!️ Je to moje třetí kniha od CoHo (a zároveň jedna po delší době) a tato byla opravdu skvělá.
Strašně moc se mi líbí vztah a komunikace hlavních hrdinů, jejich city a emoce. V osobním životě si teď procházím ne úplně lehkým obdobím a musím říct, že jsem se s mnohými věcmi v knize mohla ztotožnit️
Takže za mě velké ANO, doporučuju všem a dávám 5/5⭐

lenuskav
21.08.2021 5 z 5

Bylo to nádherný... ty emoce a to všechno...