Nejšťastnější muž na Zemi

Život může být krásný, když si ho krásný uděláš. Je to na tobě. Eddie Jaku se vždy považoval primárně za Němce a až pak za Žida. Byl hrdý na svou zem. To se však změnilo v listopadu 1938, kdy ho zbili, zatkli a poslali do koncentračního tábora. Během dalších sedmi let čelil Eddie každý den nepředstavitelným hrůzám, nejdřív v Buchenwaldu, potom v Osvětimi a následně při nacistickém pochodu smrti. Přišel o rodinu, o přátele, o svou zem. Protože přežil, slíbil si, že se bude každý den usmívat. Vypráví svůj příběh k uctění památky těch, kteří vyprávět nemůžou, dělí se s námi o svou moudrost a žije nejlepší život, jaký může. Nyní věří tomu, že je ten „nejšťastnější muž na světě“. Tyto paměti, vydané na počest Eddieho 100. narozenin, jsou působivé, dojemné a nakonec také plné naděje, že štěstí lze nalézt i v těch nejtemnějších časech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475068/big_nejstastnejsi-muz-na-svete-28D-475068.jpg 4.6563
Literatura světová, Biografie a memoáry, Historie

Vydáno: , Kontrast

The Happiest Man on Earth

Kniha Nejšťastnější muž na Zemi

Michelleee

Co si představíte, když řeknu, že ta kniha je krásná ? Ona je krásná a strašně smutná. Určitě doporučuji přečíst, to ani nemusím popisovat. Čte se hrozně dobře!!!

cucik14

Nečtu motivační knihy a už vůbec ne knihy z prostředí koncentračního tábora, ale do této jsem se pustila po přečtení mnoha kladných recenzí a nelituji. Čte se i přes velmi těžké téma lehce, autor musel být neskutečně silný člověk. A moc oceňuji styl vyprávění, že mluví ke svému příteli. Pět hvězdiček si kniha určitě právem zaslouží :)

TerezaJágrová

Ani nevím, jak mám tuhle knihu okomentovat…Je to neuvěřitelně silný příběh ještě silnějšího člověka, který se dokázal vypořádat s peklem holocaustu. A i přes tohle všechno se rozhodl, že bude šťastný. Při této knize si člověk uvědomí, jaké banality dnes řešíme. Tenhle neskutečně silný člověk - Eddie Jaku, zanechal v knize spoustu krásných, motivačních slov, nad kterými je potřeba se zamyslet.

marwinmh

Autobiografie o tom, že v životě lze být šťastný i poté, co si projdete peklem a sáhnete si níž než na samé dno. Škoda, že jsou jednotlivé kapitoly tak strohé a jakoby prožívané z povzdálí.

Maky78

Po přečtení jsem šla dát svému synu pusu a obejmout ho. A slibuji, že se budu víc usmívat.

Termaap

Vyhledávám knihy, jejímiž autory jsou právě přeživší holokaustu. S postupem času je takových lidí méně a méně a nakonec nám zůstanou “jen” jejich příběhy.

Eddie Jaku byl podle všeho neuvěřitelně odvážný člověk, s neutuchající chutí žít. Svůj život popsal stylisticky velmi jednoduše a v podstatě ve zkratce, se zaměřením hlavně na období druhé světové války. Knihu nejspíš přečtete během jednoho či dvou večerů, ale v myšlenkách vám myslím zůstane mnohonásobně déle.

“Mrzí mě, co jste si musel vytrpět můj milý nový příteli. Děkuji, že jste o tom přesto dokázal přednášet a psát. Váš příběh bude mluvit navěky.”

LucySmile

Krásná kniha, která není jen o utrpení, ale i o naději a radosti ze života. Tento pán má u mě velký obdiv ne kvůli tomu, že dokázal přežít holocaust, ale kvůli tomu, že se dokázal s těmi hrůzami vypořádat a mnohem lepší život, než žije většina z nás. Zároveň je neuvěřitelné, že se dokázal dožít 101 let. Musel to být nádherný život!

Bubulka

Je smutné a naprosto nepochopitelné, co se odehrálo. Jaká zvěrstva se dokazali páchat na nevinných lidech. Kniha a samotný příběh Eddiho je fascinující, přesto nemohu říct, že bych z knihy byla až tak nadšená. Nepřijde mi to tolik jako kniha o holocaustu, jako spíš kniha o osobním štěstí. Hodnoty, které uznává by měl uznávat a brát za svá každý z nás.