Bulbem záchranáře ekniha

To máte: pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhodou u toho a pomoci zachránit lidský život. Třeba i vašeho blízkého. Existuje snad něco lepšího, na co být v životě hrdý? Po jednom návratu z noční se záchranář Vít Samek rozhodl, že čerstvé zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy – to když se na konci příběhu dočtete, jak v dané situaci správně postupovat. Čtenáři ovšem chtěli víc. A proto teď v rukou držíte nejzábavnější knihu o první pomoci, která kdy byla napsána. Mimo jiné se dozvíte - Jak zvládnout první pomoc u nejčastějších úrazů a nemocí. - Proč zahájit resuscitaci masáží srdce a proč nikdy nedýchat do cizího člověka. - Jaká specifika přináší ošetření malého dítěte. - Kdy za vámi vyrazí letečtí záchranáři a proč používají vojenské brýle. - Jak komunikovat s dispečery, aby odborná pomoc přijela co nejrychleji. - Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka! Kniha Víta Samka je o superhrdinech mezi námi. O profesionálních záchranářích, lékařích, ale také o nás, obyčejných smrtelnících, kteří si – máme-li dobré informace a trochu kuráže – můžeme superhrdinský plášť taky občas přehodit přes ramena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446265/big_bulbem-zachranare-CnC-446265.jpg 4.8155

Kniha Bulbem záchranáře

AndreaP.

Tuto knihu bych zařadila do povinné výbavy každé knihovničky a povinné četby pro širokou veřejnost. S nadhledem, ale obrovským potenciálem bohatých zkušeností, je zde popsáno vše, co se nám může při poskytování první pomoci zásadně hodit. A aplikaci záchranka už mám v mobilu. Díky, autore!

raccoon81

Párkrát mě při čtení napadlo, jestli se k téhle problematice vlastně vůbec hodí ten značně neformální tón, jakým je kniha povětšinou psána. Nakonec jsem dospěl k tomu, že by to mělo být spíš plus než mínus, protože spektrum potenciálních čtenářů se tím značně rozšíří a i kdyby na tom byla většina lidí jako já (tj. ve spoustě případů si také nebyli schopni dlouhodobě zapamatovat, co v jaké situaci dělat či nedělat), minimálně aplikaci Záchranka si může nainstalovat opravdu téměř každý. Jasně, osobně budu doufat, že ji nebudu muset nikdy použít, ale věřím, že kdybych se teď dostal do situace, kdy jde někomu o kejhák, budu panikařit méně než kdybych neměl v ruce kromě svých nevelkých znalostí problematiky vůbec nic.

Pepa0216

Jedná se o zcela zásadní knihu. První pomoc ještě nikdy nebyla popsána tak srozumitelně jako v této knize. Autor Vít Samek 13 let pracoval jako zdravotnický záchranář. Kniha je rozdělena na dvě části. V první autor se svým osobitým nadhledem popisuje různé tipy zranění, úrazů a nemoci a poskytuje k nim zásadní rady a doporučení. Ve druhé části pak zpovídá své kolegy a další odborníky z řad záchranářů a lékařů.

Kniha Víta Samka je tím jak jde o vážně téma, ale přitom je určena pro širší veřejnost naprosto neocenitelná a neměla by chybět v žádné knihovně.

ZuKo

Z hlediska vzdělávání ta kniha nemá chybu a doporučuji každému. Ne vždy mi sedl autorův smysl pro humor a také si myslím, že používání anglických slov není vhodné. Ne všichni vědí co je "Last but not least" atd. To jsou hlavní důvody za hvězdičku dole.

MedvidekS

Povinná četba pro všechny. Přečteno jedním dechem. Jedna z mála knih ve které jsem si podtrhávala a "vykřičníkovala".

Maratka

Ne každý autorův vtípek mi úplně sedl, obecně mohu ale říct, že jsem se u knihy dobře bavila a zároveň se dozvěděla spoustu užitečných informací. Které určitě brzy zapomenu. Ale věřím, že když knihu občas prolistuji, zase se mi některé věci oživí. A třeba uposlechnu výzvu autora a poohlednu se i po nějakém dobrém kurzu první pomoci...

muchomurka

Ze začátku jsem měla smíšené pocity, celkem dost mi vadil nespisovný způsob řeči. Ale nakonec jsem si zvykla a knížku si užila.
Na knížce se mi naopak líbilo, že autor čtenářům dává jednoduché a rychle proveditelné rady, odrazuje je od pátrání po příčinách, ale naopak povzbuzuje, aby zůstali v knidu a poskytli pomoc. A to vše doplněno zajímavými rozhovory a příhodami z reálu.
A co pro mě byla nová informace, že kurz první pomoci by si měl člověk zopakovat co 3, 4 měsíce.

Jana283

Vtipné a poučné. Dozvěděla jsem se nové důležité věci a mám staženou "apku" Záchranka.