Bulbem záchranáře přehled

Bulbem záchranáře
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448821/bmid_bulbem-zachranare-srC-448821.jpg 5 254 254

To máte: pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhodou u toho a pomoci zachránit lidský život. Třeba i vašeho blízkého. Existuje snad něco lepšího, na co být v životě hrdý? Po jednom návratu z noční se záchranář Vít Samek rozhodl, že čerstvé zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy – to když se na konci příběhu dočtete, jak v dané situaci správně postupovat. Čtenáři ovšem chtěli víc. A proto teď v rukou držíte nejzábavnější knihu o první pomoci, která kdy byla napsána. Mimo jiné se dozvíte Jak zvládnout první pomoc u nejčastějších úrazů a nemocí. Proč zahájit resuscitaci masáží srdce a proč nikdy nedýchat do cizího člověka. Jaká specifika přináší ošetření malého dítěte. Kdy za vámi vyrazí letečtí záchranáři a proč používají vojenské brýle. Jak komunikovat s dispečery, aby odborná pomoc přijela co nejrychleji. Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka! Kniha Víta Samka je o superhrdinech mezi námi. O profesionálních záchranářích, lékařích, ale také o nás, obyčejných smrtelnících, kteří si – máme-li dobré informace a trochu kuráže – můžeme superhrdinský plášť taky občas přehodit přes ramena.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bulbem záchranáře. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (72)

aenigma
08.02.2024 5 z 5

Knihy, které si kupuji, si také půjčuji v knihovně (abych si je spolu s tím vším harampádím, co nosím v kabelce, neodrbala) a tuto jsem u dospěláků hledala marně, abych se pak dozvěděla, že ji mají zařazenou v DĚTSKÉM oddělení. To asi kvůli těm (fakt cool) ilustracím, protože rétorika je hrubšího zrna.
K titulu jako takovému jsem se odhodlávala několik měsíců, neboť jsem autora znala jen z online videí a přišel mi - jak to říct slušně - poněkud svérázný. Ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, protože ji koupím všem laikům (co se zdravotnictví týče) ve svém okolí. Oni si totiž lidé myslí, že se jich první pomoc netýká, že na to jsou tu profesionálové a že jim stačí vytočit 155, v horším případě 112 (neplatí pro specifické případy, kdy se vám ti hasiči hodí jako první víc). Omyl! Nějak nechci nechat svoje blízké, aby pak litovali, že se na nějaký bazální kurz vykašlali a také nějak nechci, aby ze mě byl apalik, kdyby oni měli příležitost mi pomoct včas a efektivně.
Kniha má na můj vkus pozvolnější rozjezd, ale pak nabere spád a určitě splňuje definici "první pomoc v kostce" už jen proto, že PP není jen KPR, příp. nalepení placek AED. A líbily se mi i rozhovory s dalšími odborníky, kteří čtení zpestřují svými zkušenostmi.

Bubulka
12.12.2023 5 z 5

Vtipné, poučné, prostě super


iveta3689
31.08.2023 5 z 5

Výborně napsané. S vtipem a nadsázkou, ale ne trapně ani na sílu. Srozumitelné, přehledné.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Bulbem záchranáře v seznamech

v Právě čtených10x
v Přečtených340x
ve Čtenářské výzvě145x
v Doporučených32x
v Knihotéce123x
v Chystám se číst124x
v Chci si koupit50x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

humor první pomoc záchranáři integrovaný záchranný systém

Autorovy knížky

Vít Samek
česká, 1982
2020  95%Bulbem záchranáře