Bulbem záchranáře

To máte: pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhodou u toho a pomoci zachránit lidský život. Třeba i vašeho blízkého. Existuje snad něco lepšího, na co být v životě hrdý? Po jednom návratu z noční se záchranář Vít Samek rozhodl, že čerstvé zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy – to když se na konci příběhu dočtete, jak v dané situaci správně postupovat. Čtenáři ovšem chtěli víc. A proto teď v rukou držíte nejzábavnější knihu o první pomoci, která kdy byla napsána. Mimo jiné se dozvíte Jak zvládnout první pomoc u nejčastějších úrazů a nemocí. Proč zahájit resuscitaci masáží srdce a proč nikdy nedýchat do cizího člověka. Jaká specifika přináší ošetření malého dítěte. Kdy za vámi vyrazí letečtí záchranáři a proč používají vojenské brýle. Jak komunikovat s dispečery, aby odborná pomoc přijela co nejrychleji. Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka! Kniha Víta Samka je o superhrdinech mezi námi. O profesionálních záchranářích, lékařích, ale také o nás, obyčejných smrtelnících, kteří si – máme-li dobré informace a trochu kuráže – můžeme superhrdinský plášť taky občas přehodit přes ramena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448821/big_bulbem-zachranare-srC-448821.jpg 4.8183

Kniha Bulbem záchranáře

rumova_kulicka

Povinná četba pro všechny!
Skvěle napsáno, pan záchranář má svérázný humor :-)

Maciiik

Zábavné, poučné, ze života. To by měla být povinná četba! ;)

Kipam

Skvěle napsané a hlavně skvěle předané informace. Je vidět, že autor má léta zkušeností a ví jak je předat dál. Věřím (a doufám), že některá doporučení si budu pamatovat ještě dlouho.

Caa

Kniha, která by neměla chybět v žádné rodinné knihovničce!
Nejen, že díky ní vím, jak postupovat v základních zdraví a život ohrožujících situacích, které mě a mé okolí můžou potkat (nemoc, úraz, náhlá příhoda...), ale ještě jsem se při čtení pobavila, díky čemuž jsem si leccos dobře zapamatovala. A taky vím, že až si v kritické situaci nebudu vědět rady, nejsem na to sama, protože na lince 155 mi ochotně a rádi pomůžou.

Bustedka
20.12.2021

Asi před rokem jsem knihu začala poslouchat jako audioknihu, ale pak jsem se rozhodla, že si to chci přečíst, knihu jsem koupila a od té doby mi ležela na poličce.
Popis první pomoci trochu jinou formou než byste čekali. Formou ale skvělou a velmi čtivou.

ivanie_
07.12.2021

Úplně nejlepší a nejzábavnější kniha o první pomoci! Z textu je jasně patrná odbornost, nadhled a praxe. Moc doporučuju přečíst a koupit nebo aspoň půjčit rodině a přátelům! Jako bonus břitký humor autora, který rozesměje, i když vypráví o vážných věcech.

Eridan
20.11.2021

Aplikaci Záchranka jsem si nainstaloval. Pár rad bylo fajn. 90% rad končí informací a volejte 155. Bodrý jazyk byl zpočátku osvěžující po desátém slovu "k posrání" a "hovada" již méně. Zásadní příručka první pomoci to není. Spíš lehce vtipná, lehce přidrzlá sbírka příběhů ze života záchranáře.

pepap
15.11.2021

O tom, jak první pomoc úplně nezpackat. Dobře míněné rady lidí "od fochu", upozornění na největší a nejhorší chyby, dodání odvahy váhajícím a špalíček příhod ze záchranářské praxe.