Bulbem záchranáře

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

To máte: pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhodou u toho a pomoci zachránit lidský život. Třeba i vašeho blízkého. Existuje snad něco lepšího, na co být v životě hrdý? Po jednom návratu z noční se záchranář Vít Samek rozhodl, že čerstvé zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy – to když se na konci příběhu dočtete, jak v dané situaci správně postupovat. Čtenáři ovšem chtěli víc. A proto teď v rukou držíte nejzábavnější knihu o první pomoci, která kdy byla napsána. Mimo jiné se dozvíte Jak zvládnout první pomoc u nejčastějších úrazů a nemocí. Proč zahájit resuscitaci masáží srdce a proč nikdy nedýchat do cizího člověka. Jaká specifika přináší ošetření malého dítěte. Kdy za vámi vyrazí letečtí záchranáři a proč používají vojenské brýle. Jak komunikovat s dispečery, aby odborná pomoc přijela co nejrychleji. Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka! Kniha Víta Samka je o superhrdinech mezi námi. O profesionálních záchranářích, lékařích, ale také o nás, obyčejných smrtelnících, kteří si – máme-li dobré informace a trochu kuráže – můžeme superhrdinský plášť taky občas přehodit přes ramena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448821/bulbem-zachranare-srC-448821.jpg 4.982
Literatura česká, Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Jan Melvil

Kniha Bulbem záchranáře

miretti

Také se klonim k názoru, že toto dílko by měl vidět a číst každý. Hodně prospěšné, psáno pro běžné a snad i vyplašené lidí. Po lopatě, k pochopení. Jsem ráda, že ji doma mám. A děkuji panu autorovi.

sawako

Dobré rady nad zlato. Přečteno za jednu jízdu vlakem.

simona5r

Tuhle knížku do každé rodiny! Je to svérázný, ale vhodně doplněný reálnými situacemi, díky kterým je vše lépe zapamatovatelné. A pak je potřeba se ke knížce občas vrátit.

janamaxik

Skvělé

Marla

Kdo tuhle knížku ještě nemáte, hned si ji kupte. Kdo ji má a ještě nečetl, hned se do ní pusťte. Kdo ji přečetl, nestrkejte ji dozadu do knihovny, ale nechte si ji v dohledu. Dík Vítkovi za napsání a všem záchranářům za jejich práci....a vlastně si uvědomují, že jsem hrozně hrdá na to, že jsem v týmu jednoho zdravotnického kurzu, i když jen jako servisák, takže se starám o to, aby se lektoři nemuseli o nic starat a jen se mohli věnovat činnosti velice záslužné.
A aplikací Záchranka si opravdu stáhněte!
A pokud to jde, přihlaste se na kurs!

Dáma s hrnstjm

Moc dobrý, čtivý kousek! Výrazivo více než expresívní, teorie pochopitelná a náležitě podpořená příběhy z praxe. Nezbývá než doufat, že ani jednu jedinou poučku nebudu potřebovat. A kdyby náhodou něco, kniha je doma na určeném místě hned po ruce a aplikace Záchranka v mobilu. Moc zajímavé byly i vsuvky od jiných autorů, nikdy mě třeba nenapadlo, jak se řeší úmrtí Čecha v zahraničí nebo kolik stojí jedna akce letecké záchranky...

kirsten6214
29.12.2020

Není-li vám osud, hercna, končetina či jiný orgán lidí kolem lhostejný, jděte na kurz, kupte si tuto knihu nebo ještě lépe obojí najednou. Přestanete se bát v cuku letu přiskočit k nějaké patálii a budete užiteční. Díky za tuto knihu!

veriszv
22.12.2020

Asi nejužitečnější kniha, kterou jsem kdy četla. Ke každému případu je připojen příběh pro lepší zapamatování, a pak v jasnosti a stručnosti shrnuto, o co se jedná, jak to poznáte a jak postupovat, pokud se s tím setkáte. Oceňuju, že nic není popsáno nějak dramaticky, ale spíš se autor snaží čtenáře uklidnit a na to, že se jedná o vážně téma, tak je vše popsáno s humorem, takže jsem se i párkrát zasmála. Tuhle knihu si přečtěte, rozdávejte jako dárky a jednou za čas si ji přečtěte znovu, protože opakování je důležité! I kdybyste měli být jen o chlup klidnější, v případě, že byste náhodou něco z toho potřebovali, tak to stojí za to!

Doba jedová
Doba jedová