Bulbem záchranáře

Bulbem záchranáře https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448821/bmid_bulbem-zachranare-srC-448821.jpg 5 246 72

To máte: pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhodou u toho a pomoci zachránit lidský život. Třeba i vašeho blízkého. Existuje snad něco lepšího, na co být v životě hrdý? Po jednom návratu z noční se záchranář Vít Samek rozhodl, že čerstvé zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy – to když se na konci příběhu dočtete, jak v dané situaci správně postupovat. Čtenáři ovšem chtěli víc. A proto teď v rukou držíte nejzábavnější knihu o první pomoci, která kdy byla napsána. Mimo jiné se dozvíte Jak zvládnout první pomoc u nejčastějších úrazů a nemocí. Proč zahájit resuscitaci masáží srdce a proč nikdy nedýchat do cizího člověka. Jaká specifika přináší ošetření malého dítěte. Kdy za vámi vyrazí letečtí záchranáři a proč používají vojenské brýle. Jak komunikovat s dispečery, aby odborná pomoc přijela co nejrychleji. Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka! Kniha Víta Samka je o superhrdinech mezi námi. O profesionálních záchranářích, lékařích, ale také o nás, obyčejných smrtelnících, kteří si – máme-li dobré informace a trochu kuráže – můžeme superhrdinský plášť taky občas přehodit přes ramena.... celý text

Bylina
24.09.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Určitě by si ji měl přečíst každý a více se zajímat o první pomoc. Nikdy nevíme, kdy ji budeme potřebovat pro sebe nebo pro druhé.
Jen mě trochu mrzí, že pan Samek tak trochu nevidí dál než za hranice Prahy. Cítila jsem to z knihy, rozhovoru pro DVTV i v příspěvcích na facebooku. Pasuje se do role komentátora úplně všeho co se týká zdravotnictví a relevantní a podložené údaje nemá. Čerpá z vlastní zkušenosti z Prahy. Situace v celé ČR může být jiná.
No jo, každý jsme nějaký, ale když má možnost ovlivnit masy lidí, tak dezinformace dobré nejsou.

MamaKnihomolka
22.09.2020 5 z 5

Když se mi naskytla možnost si tuto knihu přečíst, nezaváhala jsem ani minutu. Autora sleduji na jeho fb stránce i jsem viděla rozhovor s ním. Nejen, že je to sympaťák, ví o čem mluví a jsem ráda za tuto knihu, která by měla být jako povinná četba pro každého.
Jako zdravotnici mě toto téma velmi zajímá, ale v knize nenajdete jen první pomoc jako v nějaké příručce. Zjistíte jak určité zranění poznat a jak si s ním poradit. Knihu ozvláštnily příhody samotného autora nebo jeho známých i rozhovory s hasičem, dispečerkou, lékaři a mnoha dalšími. Ilustrace jsou také velmi povedené a originální.
Jak už jsem psala. Jsem zdravotník, ale na mateřské a lidé prostě zapomínají a tak to je a bude. Díky této knize, jsem si mnoho věcí oživila a mnoho věcí lépe zapamatovala, také díky tomu, že text autor píše tak, jak mu pusa narostla. Teď se cítím zase v obraze a jistější. Jelikož bydlím se seniory jsem ráda, že vím jak poznat cévní mozkovou příhodu nebo zlomený krček jak říká sám autor od futer. Rozhodně si ji pořídím i v papírové podobě, budu se k ní vracet a všude doporučovat. Takže... PŘEČTĚTE SI JI!
P.S.: Všichni si do svých chytrých mobilů kromě Goodreads, Booxy a čteček a her nainstalujete i aplikaci Záchranka. Já už ji taky mám.

tereza1198
31.08.2020 5 z 5

Tohle je absolutně skvělá kniha, kterou by si měl přečíst každý. Knížečka která opravdu může zachránit život. Bez zbytečných lékařských keců jde přímo na věc. Pro laiky poučná a profíci si připomenout všechny ty věci, co do nás hustili ve škole a my je třeba zapomněli, protože jsme se zasekli v nechirurgické oboru a díry v břiše, tak často nevidíme. Knihu jsem četla z knihovny, ale koupím si ji už jen z principu.

Clint
26.08.2020 5 z 5

Geniálně podané, polopaticky a jednoduše vysvětlené, jak postupovat při potížích. Kdo čeká strojené, oficiálně popisované postupy záchrany, bude zklamán. Vít používá jazyk tak, aby to zaujalo a čtenář si to díky tomu lépe zapamatuje.

Kolikrát jsem vyprsknul smíchy. Knížka pobaví i poučí. Jediný negativum je formát knihy. Čtverec se strašně blbě drží.

kasavubu
18.08.2020 5 z 5

Tohle byla hodně přínosná kniha, kterou si určitě po čase zase ráda zopakuju. Musela jsem si jen zvyknout na autorův poněkud šibeniční humor. Někdy to bylo vtipné, a to hodně, někdy už ale trochu přes čáru. Je to ale samozřejmě věc názoru:-) Musím vyzdvihnout zejména čtivost knihy a autorovu snahu přiblížit problematiku první pomoci širší laické veřejnosti. Přesně taková kniha na našem knižním trhu chyběla.

FofrNožka
15.08.2020 5 z 5

Lze dát dvakrát plný počet hvězdiček? :-) Čupr knížka, i rodná čísílka mdlého rozumu pochopí, co je u první pomoci podstatné. Krásná čtivá knížka. Také musím pochválit pořad na mall tv, klobouk dolů. Děkuji.
PS: Nejhorší zákrok je stejně sundavání sádry, nikdo mi nevymluví, že ta pila je roztomilá a nic neudělá. Jo, to sundavání zevního fixátoru je pohodička. Kombinačkama se přešmiknou dráty a pak se vytáhnou, čtverec a "pápálálá". Zkrátka relax.

ŽabákDokvákal
13.08.2020 5 z 5

Já jsem na tyto věci spíš srágora - když mi někdo detailně popisuje, jakou barvu má krev při tepenním krvácení apod., tak se mi dělá mdlo. Naopak čtení této knihy mě neskutečně bavilo a konečně mi někdo dokázal první pomoc vysvětlit tak, aby to bylo co nejvíc srozumitelné, nedělalo se mi mdlo a zároveň tak, abych si toho co nejvíce zapamatoval. A ještě k tomu všemu je to napsané vtipně! Jsem moc rád, že jsem si tuto knihu přečetl. Každý by si ji měl přečíst! A mít ji doma po ruce! Moc díky, Víte, že jsi ji napsal!
A Jan Melvil publishing mi opět dokázalo, že vydávají pozoruhodné knihy!

Jitakaj
07.08.2020 5 z 5

Koho by to napadlo, že kniha o první pomoci může být zábavná. A ona je. A kromě toho je i poučná, ale tak nějak, že tě to baví.

Dozvíš se, že je někdy dobré volat záchranku, i když to nevypadá nijak zle. A taky že opařenou ruku musíš dlouho chladit. O tom pan Samek něco ví, když šlo o jeho ruku vlastní. Jo a buď jako Sára a nebuď jako Klára. O tom si přečti, to se ti bude hodit.

Příběh střídá příběh a ty se směješ a poučuješ. A hned z fleku můžeš zachraňovat.

A to jsem ještě nezmínila báječné ilustrace Venduly Chalánkové. Díky ní je kniha navíc ještě krásná.

Krásná a chytrá, tak to chceš mít doma. :-)

#bulbemzachranare

dencazrnu
04.08.2020 5 z 5

Tuhle knihu by si měli povinně všichni přečíst, já to zvládla za jedno odpoledne :) A i kdyby si člověk měl zapamatovat jen jednu věc, je to úspěch! Parádní kniha plná humoru, nadsázky a příběhů ze života, které vám uvíznou v paměti. Za mě naprostá paráda. Vítkovo příspěvky jsem sledovala i na fb, sledovala jsem i jeho pořad na Mall.cz. Doufám, že v psaní bude dál pokračovat a třeba se někdy dočkáme i další knihy.

Jediné menší mínus - ta kniha se mi strašně špatně držela v ruce, tyhle malé a těžko ohebné formáty nejsou zvykem :D Ale to je jen taková kosmetická..Dávám plný počet! :-)

LenkaV.1
30.07.2020 4 z 5

Naprosto přesně splnila to, co jsem od ní čekala, protože jsem dost pravidelně sledovala autorovy příspěvky na FB. Mix vtipu, nadhledu, a poučení. Doporučuji všem - nenásilnou formou se člověk dozví spoustu důležitých věcí ohledně poskytnutí první pomoci. A v této formě si je, dle mého názoru, má dost velkou šanci zapamatovat.

inkara
19.07.2020 5 z 5

Jednoduše a vtipně vysvětlené základní věci z první pomoci. Doporučuji pořídit sobě, členům rodiny i přátelům, protože tohle může jednou někoho zachránit (a když ne, tak aspoň pobavit).

lucie3725
18.07.2020 5 z 5

Vtipné, čtivé, užitečné. A Vendulka Chalánková tomu nasazuje korunu. Nenapadá mě, co chtít víc.

humor první pomoc záchranáři integrovaný záchranný systém

Autorovy knížky

Vít Samek