Dunwichská hrůza

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přeloženo ze španělského překladu (El Horror de Dunwich) anglického originálu. "Nikdo, dokonce ani ti, kdo znají pravdu o nedávných hrůzách, nedokáže říci, co to vlastně s tím Dunwichem je. Staré pověsti vyprávějí o hříšných rituálech a konkláve, během nichž indiáni vyvolávali z okolních homolovitých kopců zakázané stíny a na jejich divoké orgiastické modlitby odpovídalo hlasité praskání a dunění v podzemí." Wilbur Whateley, předčasně vyvinutý, obludný syn jedné z osamělých dunwichských rodin uchovává část úděsného tajemství zakázané knihy Nekronomikonu. Tajemství, jež bezpochyby nesmí být vyjeveno lidem: armády zla přežívají a mohou být přivolány na zem. Jakmile by byly jednou vypuštěny, na světě vezdejším by vypukla apokalypsa. Dunwichská hrůza se počítá mezi nejděsivější díla hororové literatury a ilustrace Santiaga Carusa patří mezi nejlepší grafická díla zpodobňující svět H. P. Lovecrafta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3881/big_dunwichska-hruza-7Vn-3881.jpg 4.2283
Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , B4U Publishing
Originální název:

The Dunwich Horror


více info...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Kniha Dunwichská hrůza

renefer
26. ledna

Já nejsem fanoušek HP Lovecrafta, ale ten jeho svět úděsných příšer, Prastarých a nepopsatelných hrůz je opravdu fascinující. Ale nevyvolává ve mně to požadované mrazení v zádech nebo strach uprostřed temné noci.

Lenka.Vílka
01. ledna

Tak tohle byla pecka. Popis života Whateleyů pomalu propletený onou záhadou, byl bravurně vystavěný. Bylo to prostě tak sirově a stručně napsaný, až by bylo špatně už jenom z tohohle. Nejhorší na tom je to, že tohle byl teprve začátek skutečné hrůzy. A je pravda, že druhou polovinu jsem četla napůl bez dechu a napůl podělaná strachy.

Druhá věc je kresba. Protože ta byla vážně krásná. Ale byla zároveň fakt děsivá. A dokonale podtrhla všechny ty pocity z příběhu. A že dala fakt hodně zabrat.


666Jitka
04.08.2021

Tento vynikající horor H.P.L. jsem četla několikrát a při jeho čtení mě vždy zas a znovu pohltí neskutečný pocit obrovského napětí a strachu z autentičnosti vyprávění, které na člověka působí spíše jako vyprávění opravdového příběhu, který se skutečně stal, než jako hororová fikce, což je způsobeno Lovecraftovo neuvěřitelným nadáním pro popis detailů jeho hrůzu nahánějícího světa, který stvořil.

ParallyShawy
15.04.2021

Parádní povídka před spaním. K tomu si přičtěte skvělou grafiku a atmosferické ilustrace a máte kousek, ve kterém si budete rádi listovat.

packlik
27.02.2021

Asi jsem čekala něco jiného. Hororový žánr neznám a chtěla jsem začít něčím "klasickým", ale tohle bylo obrovské zklamání. Žádné napětí, žádná atmosféra... neviditelná příšera s chapadly....???

Crozz
06.01.2021

Strašidelná pohádka.

tomexx
02.02.2020

Nečítajte to deťom pred spaním... :)

Ookmalej
07.01.2020

Opravdu dobře napsaná kniha a ty ilustrace! Fascinující, jakým unikátním způsobem dokáže Lovecraft děsit a zároveň fascinovat čtenáře. Celou dobu chcete vědět, co způsobuje ty divné zvuky na kopci, kdo byl ve skutečnosti ten přerostlý syn, co rozdupalo usedlost a uneslo statkářův dobytek... Zkrátka přečtěte si to.

1