Dunwichská hrůza

"Nikdo, dokonce ani ti, kdo znají pravdu o nedávných hrůzách, nedokáže říci, co to vlastně s tím Dunwichem je. Staré pověsti vyprávějí o hříšných rituálech a konkláve, během nichž indiáni vyvolávali z okolních homolovitých kopců zakázané stíny a na jejich divoké orgiastické modlitby odpovídalo hlasité praskání a dunění v podzemí." Wilbur Whateley, předčasně vyvinutý, obludný syn jedné z osamělých dunwichských rodin uchovává část úděsného tajemství zakázané knihy Nekronomikonu. Tajemství, jež bezpochyby nesmí být vyjeveno lidem: armády zla přežívají a mohou být přivolány na zem. Jakmile by byly jednou vypuštěny, na světě vezdejším by vypukla apokalypsa. Dunwichská hrůza se počítá mezi nejděsivější díla hororové literatury a ilustrace Santiaga Carusa patří mezi nejlepší grafická díla zpodobňující svět H. P. Lovecrafta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/3881/dunwichska-hruza-7Vn-3881.jpg 4.2225

El Horror de Dunwich (2008)

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, B4U Publishing

Kniha Dunwichská hrůza

Abixa
03.12.2018

Moje první střetnutí s Lovecraftem a určitě ne poslední. Velice povedená povídka, která vám navodí opravdu temnou až lehce děsivou atmosféru. Navíc obohacena o velmi propracované ilustrace, u kterých se zastavíte i na několik minut a zkoumáte všechny ty detaily a hlavně posouvají celou atmosféru a zážitek z knihy o úroveň výše. Řekl bych že to není čtení úplně pro každého, i mě určité části či styl psaní ne úplně sedly, ale i tak je to unikátní dílo a nic podobného jsem zatím nečetl.

los
10.08.2018

Lovecraft je mistr vypravěčů

ViktorieMars
02.06.2018

Čekala jsem popravdě trošku víc, ale i tak celkem dobrá povídka.

ArthasKarfa
04.03.2018

Na horory jsem nikdy nebyl a nemyslím si, že ani dnes po přečtení celého Lovecraftova díla jsem nějaký fanda tohoto žánru, protože díla tohoto fenomenálního autora zcela popírají jakýkoliv jiný styl. Každý příběh je jiný, je svůj a jeho přesah k lidem je tak blízký, že z řádků zrovna cítíte pach, hnilobu nebo plíseň, která prostupuje knihy stejně jako budovy z tajemných příběhů o transcendentních bytostech i šílenství myslí stvořeních z jeho nesmrtelných povídek.

ChristineDaee
21.01.2018

Podivné a dosť desivé. Obrázky sa možno hodia k textu, ale redšej by som bola bez nich, na mňa boli príliš nechutné.

Shindo
11.12.2017

Jasné, HPL-ova tvorba dnes už nedesí tak ako desila kedysi a možno vyzerá šablónovite, čo je do istej miery pravda. Napriek tomu však má niečo do seba, minimálne čo sa týka autorovej schopnosti vzbudiť u čitateľa hnus a des. Pochmúrne krásne ilustrácie dodávajú knihe na atmosfére - popravde to bolo prvýkrát po rokoch, čo som si ako starý chren kúpil knihu s obrázkami.

MilujuV.Huga
10.11.2017

Čtenář Jarda říkal, že tohle má hodně špatnej překlad.

danny_21
10.11.2017

Neforemná, rozčvachtaná a smradlavá hrouda čehosi se koulí po okolí, pojídá dobytek a někdy i něco jiného ... aneb další příšera ze světa Cthulhu, která vznikla nekalými praktikami vidláckých, zdegenerovaných sedláků a šílených čarodějů ... No sorry, ale tahle šablona mě prostě neděsí - 30 %

Miro.slav
27.10.2017

Majstrovské dielo hodné výnimočného majstra. Konečne pocta otcovi kozmického hororu ako sa patrí. Už len keď vezmete knihu do ruky, zaujme vás jej umne vyvedená obálka. Hrúbka knihy je akurát - aspoň sa nestane, že by sa väzba začala trhať. No, a to čo nájdete vnútri, ... famózne skombinovaný Lovecraftov príbeh o zrode a bujnení zla na malej farme v meste Dunwich s excelentnými a dychberúcimi ilustráciami S. Carusa. Skrátka, kto miluje Lovecrafta, zamiluje si aj túto knihu. A kto Lovecrafta nepozná, hmmm, ten si zamiluje túto knihu. Odporúčam.

Plague
30.07.2017

Tak tohle se povedlo! Jsem rád, že jsem začal objevovat Lovecraftovo dílo právě touhle knihou. Obálka mě uchvátila a název můj zájem ještě umocnil. Kniha má necelých 80 stran a já se bál, jestli to nebude na škodu. Zbytečné obavy. Příběh je perfektní - promyšlený a naprosto vás vtáhne doprostřed celého dění. Tempo děje je akurátní "velikosti" knihy. Pozvolný začátek, nenápadný nástup a najednou jste v tom. Co celý zážitek Dunwichské hrůzy umocňuje jsou ilustrace od Carusa - velmi osobité a na míru šité tomuhle příběhu.
Příběh jako takový je docela jednoduchý v tom dobrém slova smyslu. Horové pojetí je potřeba brát s rezervou. I když je originální a forma psaní se hodně blíží vyprávění, moc strachu nenažene - to jsou strašidelnější ty ilustrace, nekecám.
O hodnocení není pochyb, celkový dojem na 100% - příběh, ilustrace, děj - všechno pěkně vyvážené.

annes
22.06.2017

Dunwichská hrůza byla opravdu děsivá. Poté co jsem xkrát hrála deskovku na toto téma a moc strašidelné mi to nepřišlo, tak po přečtení tohohle (byť krátkého) díla mi to bohatě stačí a vím, že do Dunwiche či do Arkhamu bych se nechtěla dostat ani za bílého dne. Doporučuji pokud máte rádi strašidelné mysteriózní příběhy či okultní záhady.

Cryptkeeper
25.04.2017

Jen pár autorů dokáže navodit atmosféru právě jako H. P. Lovecraft. Dunwichská hrůza podkreslená naprosto mysteriozní a děsivou atmosferou prostě nemá chybu. Jen pár stran a i tak je povídka plná tísnivého pocitu a strachu z neznáma. Prostě pecka;)

hellena1523
04.02.2017

Taková jednohubka. Musím říct, že ilustrované vydání z roku 2008 je naprosto úžasné! V dnešní době nám to samozřejmě tak strašně děsivé zřejmě nepřipadne (nebo aspoň většině), přesto jsem byla moc spokojená a nechala jsem se okouzlit Lovecraftovým jazykem a způsobem vyprávění příběhu.

mySaints
10.01.2017

Lovecraftův život i dílo je obehnáno jakousi temnou a neznámou silou, ze které mě mrazí v zádech. Horory nemusím a téměř žádný jsem nečetla (pokud nepočítám Kinga), ale Lovecraft je něco úplně jiného, jelikož u jeho děl mě opravdu jímá hrůza a hnus. A tak to má být, čas od času .. je třeba si připomenout , že brány do jiných světů existují a lidská rasa má svá omezení. ;)

Liberi
02.01.2017

Literatura pana Lovecrafta není pro čtenáře, kterým stačí jednoduchý styl vyprávění, mají problém s dlouhými souvětími, nemají rádi horrory a fantaskno obecně, a neumí se vcítit do pocitů protagonistů příběhu.
Pro nás ostatní jde o záležitost, kterou si nesmíme nechat ujít. Propracovaný děj i styl vyprávění, sympatičtí protagonisté i antagonisté, strhující a překvapivé rozuzlení, a nakonec... abstrakně úžasné zpracování knihy samotné, které čtenáře snáze vtáhne do děje a dá mu vychutnat pravé hrůzy z lokality se zdegenerovanými sedláky a potomky maniakálních čarodějů.
Bravo, pane L.!

Juryk
03.03.2016

Neskutečně poutavá povídka s atmosférou, která se zaryje pod kůži. Samozřejmě, styl Lovecraftova psaní není pro každého - to je třeba mít na paměti -, ale pro mne perfektní četba do hluboké noci za svitu svíček.

OSTROVID
05.02.2016

Dunwichská hrůza je přesně ten typ hororu, který mám rád. Je tam to zlověstné nadpřirozeno, proti kterému se člověk cítí bezmocný.

zylla
24.01.2016

Kniha je vzhledově velice působivá, nicméně po obsahové stránce mě příliš nezaujala, děj mi přišel prostě nudný (to mám asi z těch Kingovek).

jefff
03.12.2015

Krásná knížka, přebalem, ilustracemi i zvláštní atmosférou Lovecraftova díla. Dunwichská hrůza je napsaná zvláštně, originálním stylem, na který je třeba si zvyknout. Každopádně je tato kniha luxusním dílem.

ClariceL.
18.11.2015

V tomhle žánru nejlepší z povídek,které jsem od Lovecrafta četla.Ilustrace doplňují pocit hrůzy a strachu z něčeho,co nemáme právo povolávat.

jedlík
16.07.2015

Ilustrace a atmosféra úžasná. Samotná kniha je na začátku, tak chytlavá že jsem se od ní nemohla odtrhnout, ale postupem času to ztrácí, tak nějak grády. Má i lepší povídky,ale je to moje srdcovka.

Mandrejka
29.06.2015

Když jsem tuto knížku začala číst v 15 letech, s hrůzou jsem ji odložila s tím, že tohle nikdy nebudu číst.
O několik let později jsem se k ní vrátila a úplně mě pohltila. Lovecraft má svoji typickou atmosféru, která rozhodně není pro každého a ne každého zaujme. Pokud jí ale příjdete na chuť, nedokážete se od ní odtrhnout.
Dávám zasloužených 5 hvězdiček :)

luxury
10.06.2014

Moje prvni knizka/povidka od tohoto autora a nejak nevim jestli se mi to libilo nebo ne....kazdopadne sanci mu jeste dam

Oroslav
06.05.2014

Mám rád Lovecraftove dielo a rovnako ako aj u inych pribehov aj na tomto som si zgustol...Mimochodom grafika v knihe je fantasticka, rozhodne sa oplatilo nove vydanie :-)

piratmartin
25.04.2014

První půlka knihy dobrá, dobrá atmosféra, ale když se tam od půlky objevil Yog-Sothoth,tak už to tak atmosferický nebylo, ani moc napětí. Dal bych 3 hvězdy, ale za nádherné ilustrace sem musel prostě dát ještě jednu hvězdu navíc.

Contemptible
01.04.2014

Příběh je skvělý, napínavý, mrazívý a společně s ilustracemi Santiaga Carusa je četba této knihy opravdu dokonalím zížitkem. Lovecravtovi příbehy jsou všechny zajímavé ale tato kniha je pro každého milovníka sci-fi hororů prostě nutností.

Standa Šebek
06.09.2013

Od Lovecrafta jsem zatím četl jen pár povídek, ale oslavovaná Dunwichská hrůza se mi rozhodně líbila nejméně. Každopádně pokud jste příznivci tohoto příběhu, vězte, že toto vydání je nádherná kniha přímo narvaná působivými ilustracemi.

akrij
25.03.2013

Jediná škoda je, že to má člověk přečtené za chvíli. Na druhou stranu se tato "hrůza" skvěle čte a ve spojení s prostě dokonalými kresbami jde opravdu o velký čtenářský zážitek.

Dandulka
22.03.2013

Hezké čtení, zvlášť, když si člověk uvědomí, kdy tuhle knihu autor psal..... Příjemné mrazení v zádech, doporučuji! Nudit se nebudete!

Lulu13
13.03.2013

Moje prvé a zatiaľ bohužial aj posledné stretnutie s Lovecraftom, ktoré však dopadlo nad očakávania. Jeho rozprávačský štýl je dnes už niečím nevídaným. Vynikajúce a detailné popisy čiernočiernej temnoty ma úplne pohltili a miestami som mala pri čítaní naozaj nepríjemný pocit (myslené v najlepšom slova zmysle). Strhujúcu atmosféru ešte umocnili vynikajúce ilustrácie. Toto vydanie je skutočne klenot, ktorý sa oplatí vlastniť v súkromnej knižnici.