Dunwichská hrůza

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

"Nikdo, dokonce ani ti, kdo znají pravdu o nedávných hrůzách, nedokáže říci, co to vlastně s tím Dunwichem je. Staré pověsti vyprávějí o hříšných rituálech a konkláve, během nichž indiáni vyvolávali z okolních homolovitých kopců zakázané stíny a na jejich divoké orgiastické modlitby odpovídalo hlasité praskání a dunění v podzemí." Wilbur Whateley, předčasně vyvinutý, obludný syn jedné z osamělých dunwichských rodin uchovává část úděsného tajemství zakázané knihy Nekronomikonu. Tajemství, jež bezpochyby nesmí být vyjeveno lidem: armády zla přežívají a mohou být přivolány na zem. Jakmile by byly jednou vypuštěny, na světě vezdejším by vypukla apokalypsa. Dunwichská hrůza se počítá mezi nejděsivější díla hororové literatury a ilustrace Santiaga Carusa patří mezi nejlepší grafická díla zpodobňující svět H. P. Lovecrafta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3881/dunwichska-hruza-7Vn-3881.jpg 4.2266
Žánr
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, B4U Publishing
Orig. název

The Dunwich Horror, 1929

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Kniha Dunwichská hrůza

Přidat komentář
ParallyShawy
15. dubna

Parádní povídka před spaním. K tomu si přičtěte skvělou grafiku a atmosferické ilustrace a máte kousek, ve kterém si budete rádi listovat.

packlik
27. února

Asi jsem čekala něco jiného. Hororový žánr neznám a chtěla jsem začít něčím "klasickým", ale tohle bylo obrovské zklamání. Žádné napětí, žádná atmosféra... neviditelná příšera s chapadly....???


Crozz
06. ledna

Strašidelná pohádka.

tomexx
02.02.2020

Nečítajte to deťom pred spaním... :)

Ookmalej
07.01.2020

Opravdu dobře napsaná kniha a ty ilustrace! Fascinující, jakým unikátním způsobem dokáže Lovecraft děsit a zároveň fascinovat čtenáře. Celou dobu chcete vědět, co způsobuje ty divné zvuky na kopci, kdo byl ve skutečnosti ten přerostlý syn, co rozdupalo usedlost a uneslo statkářův dobytek... Zkrátka přečtěte si to.

666Jitka
05.10.2019

Dunwichská hrůza je velice poutavý, napínavý a strašidelný příběh. Jeden z mých Lovecraftovo velmi oblíbených. Toto vydání je opravdu velmi povedené - takto zpracovanými knihami s nádhernými ilustracemi si vždy ráda obohatím svou knihovnu ...

Abixa
03.12.2018

Moje první střetnutí s Lovecraftem a určitě ne poslední. Velice povedená povídka, která vám navodí opravdu temnou až lehce děsivou atmosféru. Navíc obohacena o velmi propracované ilustrace, u kterých se zastavíte i na několik minut a zkoumáte všechny ty detaily a hlavně posouvají celou atmosféru a zážitek z knihy o úroveň výše. Řekl bych že to není čtení úplně pro každého, i mě určité části či styl psaní ne úplně sedly, ale i tak je to unikátní dílo a nic podobného jsem zatím nečetl.

los
10.08.2018

Lovecraft je mistr vypravěčů

1