Liščí tanec

Byla přesvědčená, že její dospělé děti mají mezi sebou pěkné vztahy. Ale mýlila se. Nebo si to namlouvala, Dost možná si své děti jen slepě idealizovala… K 80. narozeninám si bývalá učitelka Hermína Foretová přála jediné: strávit se syny a dcerou týden v hájence pod svatým Hostýnem, kam s nimi jezdila v čase jejich dětství. Jenže právě tam se všem oživí vzpomínky na tragédii, při níž rodina přišla o svého nejmladšího člena – pětiletého Prokopa. Jeho červená plyšová liška, kterou dostal v roce 1975 od rodičů k 5. narozeninám, začíná po letech rodinu děsit. Čeká na ně v hájence, aby sourozencům i jejich matce připomněla hrůznou minulost. Stará, vypelichaná hračka – která před 24 lety nedobrovolně tancovala liščí tanec – je provokuje, dráždí a rozděluje. Se svou minulostí se pak musí všichni naučit žít, i když se rozjedou zpět do svých domovů. A stejně jako v dávných 70. letech, i teď platí, že někdo z nich za to zaplatí životem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386835/lisci-tanec-vpT-386835.jpg 4.341
Detektivky, Literatura česká
Vydáno · Čas

Kniha Liščí tanec

Netopyr07

Musím přiznat, že když jsem si přečetla text na zadní straně obálky, trochu jsem zpanikařila, co jsem si to vzala z knihovny za "Viewegha v sukních". Ale po začtení se do stránek sděluji, že se čte výborně, i když pro puritány jsou tam situace, při nichž se červenají, celkově se jedná o skutečně zdařilý příběh se vším všudy, od každého něco :-) Mohu jen doporučit.

Kakho-Oto

Podobné románu Ledové střepy od stejné autorky. Na rozdíl od "střepů" mi však přišel Lišcí tanec lepší, poněvadž má přece jen pozitivnější závěr. Po smrti zlého člověka má čtenář pocit, že nic nebrání v pokračování dvou vztahů (muž - žena, žena - žena). Manželka zlé osoby se s událostmi jistě vyrovnala, nejhorší to měly její děti. Pachatel "methanolového útoku" mě velmi překvapil, cca od strany 150 jsem velmi podezříval osobu, která byla zapletená do methanolové aféry z roku 2012 (tj. ještě před tím, než jsem se o této postavě dočetl, že měla něco společného se známou kauzou). Ale to jsem se spletl, rozuzlení velmi dobré a překvapující. Tuto knihu Lenky Chalupové mohu ostatním doporučit. 80 %

Kočičáci

Liščí tanec je moje druhá kniha od Lenky Chalupové a opět jsem nadšená!
Spletitý rodinný příběh, který má své kořeny skryty v minulosti a jehož ústřední "postavou" je malá plyšová lištička. Stará maminka díky nemoci bilancuje svůj život a má přání vrátit se se svými dětmi na hájenku v hostýnských vrších. Toto setkání oživí bolavé vzpomínky a odstartuje události, které v rodině nenechají kámen na kameni.
Autorka skvěle vykresluje charaktery postav... a to tak, že z Hynka se mi dělalo zle.
Musím také přiznat, že je velmi milé číst knihu, která se odehrává ve vám dobře známém prostředí.
Opět výborné čtení, ráda doporučím.

Ben Nevis

Taková detektivka s rodinnými kostlivci ve skříni. Závěr bohužel překombinovaný kvůli tomu, aby to každý hned neuhádl, ale kdo má rád psychologické sondy, dobře si počte.

Allla9

Děj plyne s nebývalou lehkostí, ale postupně vycházejí najevo tajemství a křivdy z dětství. Strhující děj a napětí až do poslední stránky. Lenka Chalupová mě svou knihou okouzlila.

aralka

Jsem spokojená, jako zatím vždy u Lenky Chalupové, je to příběh jedné rodiny, přehlídka různých charakterů, tak jak to v životě bývá... typ chlapů jako byl Hynek upřímně úplně nesnáším, takže můj postoj k němu byl jasný už od začátku, což byl ostatně určitě záměr autorky, aby vyvolala tyto emoce u čtenářů a pak ho pěkně potrestala :-) Líbilo se mi, jak se plyšová lištička vine celým příběhem, hezký nápad.. pro mě to byla osvěžující a odpočinková četba.... suma sumárum čtyři hvězdičky :-)

pingu1

Moje druhá kniha od Lenky Chalupové, opět originální, svižná, nápaditá. Dobře vykreslené postavy, zajímavý námět, mohu jen doporučit :-)

bizonka

Paráda, nenáviděla jsem Hynka a v koutku duše mu přála to co se mu stalo, příběh této rodiny stojí za přečtení.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Lenka Chalupová
česká, 1973