Žena, kterou jsem byla

Nový domov může znamenat šťastný konec nebo nový začátek anebo… bezpečný úkryt. Kate Jonesová o tom ví své, je totiž na útěku. Opustila svůj starý život a sobě i dceři změnila jméno. Nikdo se nesmí dozvědět, kým byla dřív. Nikdo nesmí přijít na chybu, která Kate zničila život. Stěhuje se na Parkview Road, do ulice plné zbrusu nových domů, a se závistí sleduje ostatní ženy v sousedství. Zdá se, že mají všechno. Gisela má pestrý život, dům plný ruchu a úspěšné děti. Sally žije svým sňatkem, úžasnou dovolenou a závratnou kariérou. Fotky na sociálních sítích jen potvrzují, jaký skvělý život tyto ženy žijí. Na rozdíl od Kate, která se za každou cenu snaží skrýt před celým světem. Ovšem až do osudného dne, který vše změní. Stačí jedna tragická nehoda a všechny tři ženy najednou zjistí, že vše, co si o sobě doposud myslely, může být jinak....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439231/big_zena-kterou-jsem-byla-IHQ-439231.jpg 4.1235

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Woman I Was Before, 2019

Kniha Žena, kterou jsem byla

Gracinka

Podle anotace měl být příběh o Kate. Přitom tam její cesta skoro nebyla. Lépe řečeno, neměla téměř žádný děj. Kromě toho, že potkala Alexe a na konci mu prozradila, co se jí stalo.
Gisela mi byla docela sympatická a dost chápu ten šok, co v ní vyvolala synova přítelkyně.
Příběh Sally mě zaujal nejvíc, i když netuším, co vlastně viděla na Chrisovi. To byl jen obyčejný arogantní a nafoukaný blbec.
Asi jsem od knížky čekala trochu něco jiného.

Magič

Příběh tří žen ze sousedství a každá má za sebou jinou minulost. Nevím, proč hlavní hrdinky spolu nemluvili a nenavštěvovali se hned od začátku. Každá z nich byla originální a každá z nich se potýkala s jinými problémy a samozřejmě záviděla té další a tak dále. Nikdy nevidíme do života druhého člověka. Iritovali mě popisy příběhů na FB, kde všechno bylo růžové a poseté duhou. Ale příběhy žen se mi vryly pod kůži, hlavně Sally. No těším se na další román pro ženy od této autorky.

dasenka

Určitě podprůměr,přeskakovala jsem kapitoly a nic se nedělo….. a ten přeslazený konec….

PetraCy

Začátek trochu složitější než se člověk prokouše osobami, které se střídají ještě se sociální sítí...pak je to napínavé a musí se dočíst dokonce...

Silvinkaaa87

Super, ale - To velké tajemství a ta velká hrozba, která samozřejmě nutila číst dál, se nakonec ukázala být trochu malou, to je ale tak bych řekla jediný škraloup a dá se odpustit. Kniha je totiž velice čtivá, odsýpá to a hlavně oceňuji druhý plán knihy a to ukázat bídu sociálních médií, pozlátko, kterým se obklopujeme, vzájemně si závidíme, faleš, do které uvrháváme i sami sebe. Až by člověk chtěl říct - co se to s námi stalo? Tahle kniha to uměla pěknou nenásilnou formou podat a za to jí moc děkuju.

Hvězdinka

Reálný život versus život na sociálních sítích, nebe a dudy. Celkem čtivé, neurazilo, nenadchlo, konec sladší než cukr.

MartulkaS

Za mě celkem pohodové čtení, žádný složitý děj. Kniha se dělí na 3 příběhy (příběh Sally, Gisele a Kate). Řekla bych, že hlavní myšlenka byla, pro tuto dobu opravdu dost důležitá, a to: "Nevěř všemu co na sociálních sítích vidíš". Díky tomu dávám hvězdičku navíc.

LuciLu

V knize jsou 3 dějové linky (život Kate, Gisele a Sally), které se střídají v rámci jednotlivých kapitol. Kapitoly jsou vždy ukončeny tak, že nutí čtenáře neodkládat knihu a číst dál.
Po přečtení anotace jsem byla zvědavá, co Kate v minulosti udělala, že se musela neustále stěhovat, skrývat se a dokonce si změnit i identitu (sobě i své dceři). Důvod mě překvapil (tipovala jsem všechno možné, ale ten pravý důvod mě nenapadl). Co se v minulosti stalo je tragédie, je to smutné, ale bohužel se to stává. Rozhodně bych však nepředpokládala, že to povede ke všem následujícím událostem, které se Kate stanou, a kvůli kterým se zachová, tak jak se zachová.
Celou dobu kniha nese jedno hlavní poslání, které je aktuální v dnešní době. NEVĚŘTE VŠEMU, CO SI PŘEČTETE NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH, protože pravda je úplně někde jinde. Knihu rozhodně doporučuji.