Žena, kterou jsem byla

Žena, kterou jsem byla https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439231/bmid_zena-kterou-jsem-byla-IHQ-439231.jpg 4 300 98

Nový domov může znamenat šťastný konec nebo nový začátek anebo… bezpečný úkryt. Kate Jonesová o tom ví své, je totiž na útěku. Opustila svůj starý život a sobě i dceři změnila jméno. Nikdo se nesmí dozvědět, kým byla dřív. Nikdo nesmí přijít na chybu, která Kate zničila život. Stěhuje se na Parkview Road, do ulice plné zbrusu nových domů, a se závistí sleduje ostatní ženy v sousedství. Zdá se, že mají všechno. Gisela má pestrý život, dům plný ruchu a úspěšné děti. Sally žije svým sňatkem, úžasnou dovolenou a závratnou kariérou. Fotky na sociálních sítích jen potvrzují, jaký skvělý život tyto ženy žijí. Na rozdíl od Kate, která se za každou cenu snaží skrýt před celým světem. Ovšem až do osudného dne, který vše změní. Stačí jedna tragická nehoda a všechny tři ženy najednou zjistí, že vše, co si o sobě doposud myslely, může být jinak.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Woman I Was Before , 2019

LuciLu
06.02.2022 5 z 5

V knize jsou 3 dějové linky (život Kate, Gisele a Sally), které se střídají v rámci jednotlivých kapitol. Kapitoly jsou vždy ukončeny tak, že nutí čtenáře neodkládat knihu a číst dál.
Po přečtení anotace jsem byla zvědavá, co Kate v minulosti udělala, že se musela neustále stěhovat, skrývat se a dokonce si změnit i identitu (sobě i své dceři). Důvod mě překvapil (tipovala jsem všechno možné, ale ten pravý důvod mě nenapadl). Co se v minulosti stalo je tragédie, je to smutné, ale bohužel se to stává. Rozhodně bych však nepředpokládala, že to povede ke všem následujícím událostem, které se Kate stanou, a kvůli kterým se zachová, tak jak se zachová.
Celou dobu kniha nese jedno hlavní poslání, které je aktuální v dnešní době. NEVĚŘTE VŠEMU, CO SI PŘEČTETE NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH, protože pravda je úplně někde jinde. Knihu rozhodně doporučuji.

Comelye
10.01.2022

Bohužel jsem knihu nedočetla, za mě hodně jednoduchý děj i postavy, nic se tam nedělo. Ke konci možná ano ale tam jsem se nedostala, to bych se musela ke čtení vyloženě nutit.

katpas76
07.01.2022 5 z 5

Výborný román od autorky Mlčenlivých žen. Strhnul mě, byl napínavý, chtěla jsem vědět, jak se bude vyvíjet. Tak jsem četla a četla a četla... až jsem dočetla.

micha-ella
24.11.2021 4 z 5

Začátek mě zase málem odradil, moc postav a moje neschopnost se v nich vyznat, i když v dalších kapitolách už se to většinou srovná, takže i tady. Oproti knížce Mlčenlivé ženy se mi tato zdála slabší. Styl autorky obdivuji, má výborná přirovnání, výstižné průpovídky, pravdivé postřehy.

berila
05.11.2021 5 z 5

Tak tento romám, stejně jako předešlý od této autorky, se mi velmi líbil. Vyhovuje mi styl psaní a vůbec všechno. Naprostá spokojenost a všem ženám doporučuji.

Acnaj
03.11.2021 5 z 5

Přečetla jsem ji rychle... Krásné, poučné čtení...

Hakl54
28.10.2021 4 z 5

Kniha mě pozitivně oslovila, hlavně popis iluze na Facebooku a reálný život. Přiznejme si, že všichni tak trochu hrajeme divadlo pro druhé i bez sociálních sítí.

putpuda
03.10.2021 3 z 5

Napsané je to čtivě, krátké kapitoly, ale...moc mě to nebavilo... možná proto, že také nejsem fanda Facebooku ;)

Knihomolka506
29.09.2021 4 z 5

Zajímavý příběh hlavních postav a jejich okolí. Mezi kapitolami se dozvíme různé tajemství nebo starosti rodin, které žijí v blízkém sousedství.
Čtivá v pořadí druhá kniha autorky.

L.Helena
31.08.2021 5 z 5

Moc krásná knížka, nedokázala jsem se od jejího čtení odtrhnout.

Szilvia1
07.08.2021 4 z 5

Knížka byla pěkně napsaná,líbili se mi krátké kapitoly.Přátelé bych nikdy nehledala na Facebooku(ani nemám a ani nechci),protože takové přkových přátelství nejsou opravdické.Knížka taky poukazuje na takové (ne)přátelství.

Pavčule
15.07.2021 3 z 5

Právě dočteno, téma sociálních sítí je teď v knížkách populární . Co napsat ? Průměr a už se k téhle knize nebudu vracet .

barus0282
06.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Výborná knížka, přesně ten typ knížky která mě baví-z ženského světa. Znázornění příspěvku na Facebook a toho jak se lidi chovají povrchně mě bavil.Soucitila jsem se Sally její příběh mi byl nejblíž asi bych jejího manžela přetrhla.Překvapilo mě i vážné téma které se objevilo v životě Kate.Krásný konec,že to byl trochu happy-end mi vůbec nevadilo ba naopak.

jasmína
29.06.2021 3 z 5

Kniha se četla sice dobře, ale vůbec nic ve mně nezanechala .....

martineden
01.06.2021 3 z 5

Výborně čtivé! Ten nápad s životem na facebooku versus realita je skvělý, ale na konci spadl řetěz a stal se z toho rozplizlý mravokárný kýč. Přesto ale doporučím.

Vendulik
27.05.2021 3 z 5

Celková kniha působí průměrně. Malinko mi v příběhu chyběl spát. Kniha je čtivě napsaná. neurazí ale taky moc nenadchne. Vadily mi přízpěvky na Facebook. Ocenila bych jiny konec, byl takový moc veselý.

knihomolkaL
18.04.2021 4 z 5

Román o přátelství, o klamném zdání dokonalosti vytvořeném námi samotnými na sociálních sítích. Tři ženy - Kate, Sally a Gisela, tři různé osudy, tři příběhy, které některé z nich sdílejí na sociálních sítích a ostatní vedou k mylným úsudkům o jejich životě. Jaká je ale realita?

Luciee322
10.04.2021

Výborná oddechovka. Kniha velice hezký napsaná.

Hope80
31.03.2021 3 z 5

Kniha pro mě byla takový průměr, ze začátku jsem se nemohla tak úplně začíst, nechytla mě a v půlce jsem se přistihla, že některé řádky přeskakuji očima. Jediné co kniha ukazuje, že i to co vidíme v příspěvcích na facebooku nemusí být doopravdy skutečný život a ze zkušenosti víme, že půlka toho je jen přetvářka a je to daleko od skutečného života. Rozzuzlení a konec ohledně hlavní hrdinky taky nijak nepřekvapil, to spíše co se stalo v životech ostatním hrdinek a jak se jim převrátil život...

janca1705
30.03.2021

Bohužel nedočteno ...

2019  79%Mlčenlivé ženy
2020  80%Žena, kterou jsem byla
2022  84%Matka, jakou jsem mohla být
2024  0%Druhé dítě

Kniha Žena, kterou jsem byla je v