Žena, kterou jsem byla

Žena, kterou jsem byla https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439231/bmid_zena-kterou-jsem-byla-IHQ-439231.jpg 4 300 98

Nový domov může znamenat šťastný konec nebo nový začátek anebo… bezpečný úkryt. Kate Jonesová o tom ví své, je totiž na útěku. Opustila svůj starý život a sobě i dceři změnila jméno. Nikdo se nesmí dozvědět, kým byla dřív. Nikdo nesmí přijít na chybu, která Kate zničila život. Stěhuje se na Parkview Road, do ulice plné zbrusu nových domů, a se závistí sleduje ostatní ženy v sousedství. Zdá se, že mají všechno. Gisela má pestrý život, dům plný ruchu a úspěšné děti. Sally žije svým sňatkem, úžasnou dovolenou a závratnou kariérou. Fotky na sociálních sítích jen potvrzují, jaký skvělý život tyto ženy žijí. Na rozdíl od Kate, která se za každou cenu snaží skrýt před celým světem. Ovšem až do osudného dne, který vše změní. Stačí jedna tragická nehoda a všechny tři ženy najednou zjistí, že vše, co si o sobě doposud myslely, může být jinak.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Woman I Was Before , 2019

amanek
13.03.2021 5 z 5

Příjemné oddechové čtení.
Život na Facebooku prostě není realita.

Peyka
26.02.2021 2 z 5

A jsou tu další Zoufalé manželky. Tento úspěšný seriál se mi vybavil, když jsem se do knihy začetla. Rádoby idylický život, velmi podobné okolnosti a podobná jména (v knize Parkview, v ZM Fairview).

Pro mě to byl ale velmi slabý příběh, kterému nedominovala žádná ze tří postav. Autorka se stylově přibližuje knihám Liane Moriarty, ale ta má lepší nápady a zápletky.

Dějově příběh stagnuje, žádné šokující zvraty nečekejte, postavy nebyly dost propracované. Zápletka s Kate byla odfláknutá, Sally mi bylo líto, Gisela mě nechala chladnou. Nelíbilo se mi, jak si autorka poradila s otázkou brexitu, podle mě to bylo zbytečné a skoro až nemístné. Její postoj mi přišel až útočný, i když jsem žila do loňského roku v Británii, s nenávistí a předsudky jsem se nikdy nesetkala. Je pravda, že jsem žila v Londýně a tam je mentalita poněkud jiná než ve zbytku země.

Žánrově ani nevím, kam bych knihu zařadila. Asi fakt jen podprůměrný román pro ženy s otřepanou zápletkou a poukázání na fejkový život na social media.

certik003
25.02.2021 4 z 5

Knížka, která ukazuje realitu dneška. Lidé, kteří žijí život přes sociální sítě, a vůbec je nenapadne, že všechno může být úplně jinak, než oni sami vidí. Lidé, kteří sami záměrně svůj život bezdůvodně přikrašlují, aby před ostatními vypadali lépe. Nebylo to žádné dechberoucí čtení, myslím, že z toho mohla autorka vytřískat víc. Nicméně bylo hodně zajímavé se podívat do mysli těch, kteříveřejně vystavují soukromí a jediné, co je potěší je dostatečně velký počet lajků. Oddechové čtení, které ukazuje sílu přátelství.

Martina1725
11.02.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Poukazuje na to, jak se může z venku zdát, že je někdo spokojený a má život, který bychom mu měli závidět. Pravda je často jiná. Moc se mi líbilo, jak autorka střídá pohledy tří postav.

LeSk
01.02.2021 4 z 5

Příběh byl fajn, trochu předvídatelné, že Facebook je jen pozlátko na hraní si "na něco". Zhodnotila bych to jako pohodové oddychové čtení. Doporučuji.

Předchozí kniha autorky "Mlčenlivé ženy" byla ale lepší, zažívnější.

Martooni
01.02.2021 4 z 5

Tři různé ženy a tři různé životy. Na první pohled si všichni ostatní žijí dokonalé a spokojené životy, ale když se podíváme pod slupku, zjistíme, že tak docela není pravda. Ba naopak.

Zajímavý pohled na dnešní dobu zkreslujících Facebookových timelinů a opravdového života rodin.

Byla jsem zvědavá jaké tajemství si nese Kate s Daisy. Hodně se mi líbil pohled do zdánlivě dokonalého života Sally s Chrisem a jejich následná změna. A super byla i Gisela s Jackem.

Martinaa24
25.01.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, příběh byl velice čtivý a nápaditý. Člověk si uvědomí, že ne vše, co je na sociálních sítích, je dokonalost i v reálném životě.

Mandlevest
03.01.2021 5 z 5

První kniha přečtená celá v tomto roce a moc se mi líbila. U mých oblíbených uživatelek nemá nejvyšší hodnocení a tak jsem k ní přistupovala bez očekávání, pouze s tím, že Mlčenlivé ženy , minulá kniha autorky, se mi líbila moc. Nakonec jsem mile překvapená, protože mě vzala docela u srdce. Možná proto, že podobný typ knihy a to Rodina odvedle jsem četla skoro před rokem a typ rodinného, psychologického dramatu mi padnul k novoročnímu rozjímání přesně do noty. Jakkoliv ve mnou četně čtených thrillerech či detektivkách odpouštím určitou nadsázku a míru uvěřitelnosti, jestliže je kniha dobře a napínavě napsaná, v tomto typu knih psychologických dramat to neodpustím nikdy. Tato kniha pro mě tu "opravdovost" měla, s hrdinkami jsem se mohla ztotožnit a fandit jim anebo jim nerozumět, ale bylo snadné žít s nimi " zprostředkovaně knihou", jejich životy. Knize Rodina odvedle jsem dala 5* a byla, podle mě, slabší než tento román. A i když závěr knihy je takový jaký je, nevadil mi, zejména v dnešní době, kdy špatné konce či zprávy se na nás hrnou ze všech stran. A nakonec ...doslov spisovatelky mě dojal a pochopila jsem to "něco opravdového", co jsem v knize našla.

Jenny46
23.12.2020 3 z 5

Nenáročné čtení, nenadchne ani neurazí...
Mlčenlivé ženy o hvězdičku lepší...

Domčik
22.12.2020 5 z 5

Za mě teda skvělé a doporučuji! Neustále mě to nutilo číst, abych se konečně dozvěděla gro příběhu. Obětovana noc, ale stala za to. Hezké uvědomění, že ne vše je tak hezke, jak to může na první pohled vypadat.

hanka0630
20.12.2020 4 z 5

Příjemné čtení nejen o tom, jak je v životě důležité mít přátele.

katerina3329
14.12.2020 5 z 5

DOPORUČUJI

ctenarkaEva
11.12.2020 2 z 5

Mlčenlivé ženy se mi líbily, čekala jsem něco podobného, ale tato kniha pro mě nebyla to pravé ořechové. Kdo má rád vyprávění o životě, tomu se nejspíš bude líbit. Mě bohužel spíš nudila.

Weruschka
29.11.2020 2 z 5

Bohuzel za me hodne slabe, predvidatelne, docetla jsem s premahanim.

hannina
28.11.2020 3 z 5

Životní příběhy 3 sousedek se závěrečným happyendem. Žádná hluboká psychologie, prostě jen vyprávění, ale četlo se to dobře.

TerezaaBaarova
17.11.2020 2 z 5

Sakra, to byl můj přešlap. Podle anotace jsem čekala něco jiného.
Za mne trochu slabota.
Prostě jen oddechový román, o ničem, o životě, jak se vše může sesypat jako domeček z karet, o happyendu, o lásce.

libuna60
15.11.2020 4 z 5

Ze začátku se mi nedařilo do knihy začíst, ale nejsem zvyklá knihu odkládat, tak jsem vydržela. Nakonec musím říct, že celkem dobrá. Určitě vhodná pro lidi, kteří věří, že vše co je vystaveno a napsáno na sítich je pravda.

Karoska
07.11.2020 5 z 5

Jedním slovem skvělé! Vřele doporučuji, především těm, kteří podlehli falešné iluzi, že to co vidí a čtou na sociálních sítích, je pravda. #jsemNaSebeHrdaZeNejsemVSiti

denuliiina
06.11.2020 4 z 5

Příjemné čtení. Příběhy tří žen, které dokonale odráží realitu dnešní doby. Celkem pomalý začátek, ale pak už knihu jen stěží šlo odložit.

Mirkatka
04.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha na dlouhé podzimní večery. Poutavý příběh tří žen, které se snaží, aby jejich život byl dokonalý. Ovšem často se spokojí s dokonalostí jen na oko. Velmi čtivý příběh.

2019  79%Mlčenlivé ženy
2020  80%Žena, kterou jsem byla
2022  84%Matka, jakou jsem mohla být
2024  0%Druhé dítě

Kniha Žena, kterou jsem byla je v