Ve víru

Ve víru https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424954/bmid_ve-viru-e0q-424954.jpg 4 171 53

Gwen Proctorová unikla bývalému manželovi a zachránila svoji rodinu. Utéct se jí ale nedaří před jeho nechvalnou proslulostí sériového vraha. Ani před zvrácenými internetovými trolly, kteří stále usilují o to, aby byly jeho zločiny pomstěny. Gwen se ale schovávat nehodlá. Ne když má jedinou misi: vytvořit svým dětem normální životní podmínky. Teď se jí však ozvala žena v ohrožení. Marlene Crickettová z odlehlého městečka Wolfhunter má panický strach o sebe a o svou dceru. Když Gwen do izolované obce na venkově dorazí, Marlene už je mrtvá – a z vraždy lidé viní její dceru. Až na to, že té se Marlene vůbec nebála. Gwen neodjede, dokud nezjistí, z koho strach měla doopravdy. Jenže teď už je možná pozdě. Past už je nastražená a chystá se sklapnout.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Wolfhunter River , 2019

Evkae36
13.04.2024 5 z 5

čekala jsem, že už nebude co řešit, ale zase to bylo čtivý a zhltla jsem ji za pár dní. jdu na čtvrtou..

Deia
25.01.2024 4 z 5

Mne sa táto séria veľmi páči, pretože je taká netradičná. Aj v tejto časti je námet nezvyčajný. Gwen s rodinou sa dostávajú do malého mesta, v podstate zapadákova, kde sú všetci proti ním a od začiatku im ide o život. Atmosféra je podľa mňa skvelá, miestami mi to pripomínalo až nejaký horor o prežití a sem-tam som cítila zimomriavky. Ale napriek tomu mi už tentokrát veľa vecí prišlo pritiahnutých za vlasy a dosť nereálnych. Aj keď pri čítaní mi to vôbec nevadilo, bola som veľmi zvedavá ako to so všetkými dopadne a čo sa bude diať ďalej. Na ďalšiu časť série sa už teším.

moudivlacek
15.01.2024 4 z 5

Pro fanoušky napětí je tato kniha skvělá volba.
Melvin je mrtev, řeklo by se, že teď Gwen bude mít s rodinou klid. Pravý opak je pravdou. Nejenže se má natáčet dokument o Gwen-Gině, ale má ji zničit, dokázat, že byla pomocnicí muže. Ale je tu také telefonát cizí ženy, ta má strach a chce pomoc od Gwen. Jenže co když je to past.
Tento díl je velmi tvrdý, ukazuje, jak rychle a pořádně se dá zničit člověk. Jenže Gwen jde o jedno - klid a bezpečí pro své děti a sebe a Sama. A tak se pouští do nerovného boje...
Doporučuji tuto sérii číst opravdu postupně, aby vám neunikly předchozí vysvětlení a vztahy.

de6978
20.10.2023 5 z 5

Třetí díl není jízda na 150%, ale 100% dostane.

Gwen se vydává do divného města, aby pomohla vyřešit únos malé holky. A město je opravdu divné. Všichni jsou proti ní a objeví se i další člověk z jejího okolí, který ji zradí :-( ach jo. Ta ženská má prostě smůlu.

Zradí ji Sam nebo někdo jiný ?
A jak přiostří "trollové", kteří Gwen pronásledují ?

Jdeme pomalu na poslední čtvrtý a poslední díl ...

Lucy
16.10.2023 4 z 5

Tak opět povedený díl,což u více knih na pokračování nebývá, další dobrodružství a napětí. Trošku mockrát je Gwen roztrhaná uvnitř na kusy,ale asi to k tomu patří,aby to mělo ten řiz.

Jana65
27.08.2023 5 z 5

Třetí díl jsem si taky vychutnala, začínám díl čtvrtý a bohužel poslední, ale s tím nic nenaděláme. Veliká škoda, protože je to moc povedená série.

bekule
02.06.2023 5 z 5

Velmi povedená napínavá série která si drží i po třetím dílu vysokou laťku. Má to všechna plus, krátké kapitoly střídající se z pohledu více postav, velmi čtivé , napínavé až do konce - určitě doporučuji.

Jenny46
25.03.2023 4 z 5

Další třetí díl a opět dobrá zápletka, hodně akční stále pronásledovaná kvůli exmanželovi. O malinko slabší, ale stále si drží latku v napětí...
Autorku obdivuji jak všechno dala dohromady a uvidíme co závěrečný díl, doporučuji

Pavlína2019
01.03.2023 5 z 5

Třetí díl série - a opět bomba, chuťovka - vynikající kniha!

Jízda od začátku do konce, thriller jak má být a opět jsem ohromně spokojená.

Rozhodně všem doporučuji!

Kopretinka784
11.12.2022 4 z 5

Přestože se mi některé pasáže zdály už "přes čáru ", knihu jsem stejně jako dvě přechzázející přečetla jedním dechem a doufala ve šťastný konec. Závěr ovšem nabídl možnosti na další pokračovaní a rozšíření série. Velká škoda, že se to nestane. Tak jsem zvědavá na poslední čtvrtou knihu.

Terka18
03.11.2022 5 z 5

Příběh mě bavil,i když předchozí dva díly byly lepší. Autorka ovšem umí psát tak poutavě,že přečtěte polovinu knihy ani nevíte jak. Rychlý a poutavý děj, závěr byl famózní.

Pavcas76
20.10.2022 4 z 5

Bavila mě skoro stejně jako ostatní.

verca0794
12.07.2022 3 z 5

Rachel Caine psát umí i tento díl se dobře četl, ale je zbytečně natahovaný, spoustu se toho dalo vynechat. Bavil mě začátek a pak konec, prostředkem jsem se prokousávala. A další hvězdičku strhávám za neuvěřitelnost některých rozhodnutí Gwen. Za každou cenu chce uchránit děti, ale pak je sama vystavuje nebezpečí, když se vrhá řešit problémy, které se její rodiny netýkají.

Olous1
20.06.2022 5 z 5

Jako vždy napínavé od začátku až do konce. Tato série se mi moc líbí a jsem zvědavá na další díl.

JankaV80
10.06.2022 4 z 5

Třetí díl z této série se mi, stejně jako první a druhý, líbil. Děj knihy je stále stejně čtivý, nic se nezměnilo. Až na některé trochu přitažené věci - Gwen její manžel pronásleduje i ze záhrobí, problémy se na ni lepí jako mouchy na mucholapku, .... - je to dobrá série. A jak už tu bylo uvedeno, autorce se třetí díl ze série podařilo uzavřít tak, že může vytvořit nekonečnou sérii s Gwen a její rodinou :)

hanzmb
03.05.2022 5 z 5

Zajímalo mě, jak dokáže autorka protáhnout sérii za likvidaci Gwenina manžela. A povedlo se jí to velmi dobře. Dokonce dokázala dostat do děje i návaznosti na jeho případ. Postupně pak začíná nový směr jejich osudů, který je stejně drastický, jako první 2 díly. Klobouk dolů za tento určitě komerčně vynikající nápad. Ať autorky nebo týmu okolo ní. A v závěru si navíc dokázala otevřít dveře pro více méně neomezené pokračování série. Samozřejmě nějaké vady na kráse se najdou ( trochu uštvaný závěr atd.), ale klady převažují.

harena
24.09.2021 4 z 5

Psané ve stejné tempu, jako předchozí dva díly. Napínavé a čtivé, bez jakýchkoliv odboček. Gwen musí stále bránit sebe a své děti před internetovmi trolly a nešťastnou Mirandou. A aby to nebylo příliš jednotvárné, jede ještě na pomoc ženě do malého městečka, kde nachází další a mnohem zuřivější nepřátele, kteří usilují o jejich životy. Sice víme, jak to vše bude pokračovat a jak to asi dopadne, ale pravda, četlo se to dobře, zvlášť ke konci je tu jedna akční scéna za druhou, . Mám ještě půjčený čtvrtý díl, pak asi končíme, protože autorka zemřela v listopadu 2020.

jurass1976
22.09.2021 4 z 5

Už hodně kombinované ale pořád dobré.

Allla9
05.09.2021 5 z 5

Paní spisovatelka má cit pro vyhrocené dramatické situace.

Prateri
06.05.2021 4 z 5

Ve víru - přesný název. Začátek naznačoval další komplikace, které stále pronásledovaly Gwen a její děti dík exmanželovi. Do víru se ale Gwena dostala, když neodmítla pomoc dívce kdesi v zapadlém americkém městečku, kde existují zvláštní pravidla a zákony. A už to jede - rodina opět v ohrožení. Kulky létají, dojde na pěsti i ostré nože, auta jsou ve smyku . . . prostě kolotoč. A ten konec už by teda mohl přinést klid k jezeru Stillhause, ale kdepak, ještě bude jedna kniha. Zřejmě poslední. Paní Rachel Caine vloni zemřela. Je mi to moc líto:(

vraždy strach thrillery pro ženy

Rachel Caine (p)
americká, 1962 - 2020