V zemi bílého oblaku

1. díl rodinné ságy z Nového Zélandu. Dvě mladé ženy se vydávají na dlouhou plavbu. Na Novém Zélandu je čeká zcela nový život a budoucí manželé, o nichž téměř nic nevědí. Sedmnáctiletá šlechtična Gwyneira se má provdat za syna bohatého „ovčího barona“ a o deset let starší guvernantka Helen za farmáře. Jejich nová vlast je jim vylíčena jako ráj na zemi. Naleznou na druhém konci světa štěstí a lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46870/big_tridilna-saga-z-noveho-zelandu-v-ze-a1Q-46870.jpg 4.6222

Třídílná sága z Nového Zélandu 1.

Vydáno: , Knižní klub

Im Land der weisen Wolke, 2007

Kniha V zemi bílého oblaku

raty
01.10.2021

V zemi bílého oblaku jsem strávila několik pěkných večerů s Helen a Gwyn. Dvě rozdílné ženy se v polovině 19. století vydávají na dlouhou cestu na Nový Zéland, aby tam našly štěstí s muži, které předtím nikdy neviděly. Celkem ohrané téma, ale výborně zpracované s několika originálními nápady na vylepšení příběhu. Mix zajímavého prostředí, velmi dobře vymyšlených a propracovaných vedlejších postav a v neposlední řadě i nejrůznějších lidských ctností a nectností mě moc bavil. Další osudy těchto odvážných lidiček si nenechám ujít.

Děkuji uživatelkám i.stefany a mandlevest za typ k tomuto čtění v podobě pěkných komentářů.

Dandy1
22.09.2021

Kniha z exotického prostředí, s trochou tajemství a žádnými hluchými místy.

AlenaF
03.06.2021

Romantické čtení, nenáročné, pokračuji dalším dílem.

Mandlevest
16.04.2021

Tak tohle bylo opravdu moc krásné čtení a milovníkům historických, romantických, rodinných ság ho musím doporučit. Já za tip moc děkuji mé oblíbené i.stefany, jejíž komentář pro mě knihu objevil a já na ni skoro rok čekala (v knihovně byl první díl pouze v jednotkách kusů, ale druhý díl jsem dnes úspěšně rezervovala, hurá :-)). Romantický příběh o životních rozhodnutích, lásce i nenávisti, radosti i bolesti, které potkají dvě hrdinky knihy, a to vážnou, sečtělou Helen a mladičkou živelnou Gwyn autorka popsala opravdu moc hezky a s vkusem. Jako přidanou hodnotu vnímám i prostředí Nového Zélandu v půli 19.stoleti, , kde a kdy se příběh na pozadí nádherné, divoké přírody odehrává. Kniha je to mnohovrstevnata, pomalejší, osudy obou dívek napínavé i dojemné, prostě dostalo se mi přesně toho, co od tohoto žánru očekávám. Moc se těším na další díl, který, předpokládám rozvine příběh potomků hlavních hrdinů tohoto prvního dílu. Milovníkům romantických, rodinných ság jednoznačně doporučuji.

a.k
09.01.2021

Dvě dívky opouští starý kontinent, aby na dalekém Zélandu uzavřely sňatek se zcela neznámými muži. Ani jedna však netuší, jak jsou jejich sny naivní.
Krásný románový příběh z dob osídlování Nového Zélandu, z prostředí farmářské komunity a se silnými hrdinkami, které se musí vypořádat s mnoha překážkami.
Výborně se to četlo, od začátku do konce má děj náboj, je plný dobrodružství, zklamání i naděje a odehrává se v nádherném prostředí, kde je cítit maorská kultura pod vlivem novátorství kolonizátorů. Moc mě to bavilo.

Siwan
01.10.2020

Mám ráda tyhle romány, rozvíjející děj přesahující jednu generaci je zajímavý, s postavami se člověk sžije snadno a prostředí Zélandu taky na jedničku. Obecně bych řekla, že v celé knize...i ve druhém díle, který teď čtu jsou ženské hrdinky silnější než muži a tak nějak až neuvěřitelně si se vším poradí. Ale to je spíš drobnost v jinak perfektním románu.

lencin
27.09.2020

Nový Zéland. Ovce. Border kolie.
Maorové.
(2014)

Pavouček2
11.08.2020

Všechny 3 díly mě velmi bavily až jejich čtení uteklo moc rychle :-)