Střípky z ložnic

Střípky z ložnic https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4682/bmid_stripky-z-loznic-0Ei-4682.jpg 4 326 57

Ve Střípkách z ložnic se dočtete, jak se mění vztah, když se z manželkých ložnic namísto milostných vzdechů začně ozývat dětský pláč.

Potolu
27.01.2024 3 z 5

Jako oddechovka dobrá, ale nic hlubšího tam úplně není. Zazní v podstatě vše, co každý, který žije ve vztahu, ví a zná... :-)

werick
31.12.2023 5 z 5

Četla jsem po druhé a super čtení jako všechny knížky od autorky. Vtipná, zábavná knížka ze života, kde se určitě najde spousta čtenářů

PremekZizin
29.12.2023 4 z 5

Ke knize jsem se dostal díky výzvě.
Moc jsem nečekal a byl jsem příjemně překvapen. Jednoduchá a vtipná zápletka, které Vás nenechá knihu odložit.
Určitě to nebyla moje poslední kniha od autorky.

PetraBery
28.12.2023 4 z 5

Formáty knih této autorky jsou ideální do kabelky, vysloveně se jedná o jednohubky. Vtipně a dobře napsáno, jak moc změní partnerský vztah příchod malého dítěte.

Renike
24.11.2023 4 z 5

Vtipná, zábavná, bavilo mě to, i jsem se zasmála. Byla to moje první kniha od autorky.

Dimas
14.11.2023 5 z 5

K Monyové jsem se vrátila po dlouhé době díky čtenářské výzvě a připadám si jako když jsem znovuobjevila něco naprosto úžasného

Lka
08.05.2023 3 z 5

Moje první kniha od autorky, po které jsem sáhla díky ČV 2023. Začátek knihy mě úplně nenadchnul, začalo mě to víc bavit až od čtení knihy od Maďarky. Bylo to takové odpočinkové čtení.

Doubravka1975
11.04.2023 3 z 5

Začátek teda hrozný, nezáživný, pan Milan docela tragéd, ale po zakoupení knížky od Maďarky a jak začal číst a jednat, tak si u mě spravil reputaci. Příběh o životě a ze života. Nakonec dobrý

Evaho73
28.03.2023 3 z 5

Výzva bol ten hlavný dôvod, pre ktorý som si vybrala túto knihu. Inak pokiaľ by som ju nečítala, o nič podstatné by som ani neprišla. Nechcem tým povedať, že kniha ma vôbec nezaujala, ale nebola zase ani niečim výnimočná, aby mi utkvela v pamäti alebo ma nejakým spôsobom obohatila.
Trochu ma potešilo, že sme s manželom úplne inak prežívali príclhody našich ratolestí, ktoré nám okrem starostí vždy doniesli iba radosť a zmysel, či podstatu nášho žitia. Na druhej strane chápem, že funkčné medziľudské vzťahy nie sú atraktívne pre námety kníh.

Myš007
25.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Tentokrát jen 3*, ale je to spíš kvůli tématu. Knihy Simony Monyové mám ráda a tato je skvěle napsaná, ostatně jako vždy. Ale na můj vkus je tu příliš "mimísků", uspávání, kojení, dětského pláče a podobných věcí. Začátek mě nebavil vůbec, už už jsme knihu chtěla odložit, ale pak Milda zašel do knihkupectví a totálně zmátl prodavačku tím, jak se dožadoval knihy, co napsala nějaká Maďarka. Tato scéna mě tolik pobavila, že jsem se rozhodla dát knize šanci. Milda získal růžovou knihu s rozbitým zrcadlem na obalu a tím pádem vstoupily do děje další postavy - Světlana, Ondřej a s jejich dětmi a kniha tak začala být podstatně zábavnější. Styl psaní 2 v 1 chválím, bylo to hned živější a čtivější. Přiznávám, že jsem spíše chápala mužský pohled na problém. Také nerozumím tomu, proč je nutné spící dítě držet za ruku a sama se kvůli tomu několik měsíců pořádně nevyspat. Prostě jak říkám, toto téma nebyl úplně můj šálek kávy, ale tak hlavně, že to dobře dopadlo :-)

Jája92
04.03.2023 4 z 5

Co si budeme povídat, mnozí se v knize dozajista najdou, ať už z ženského či mužského pohledu.
Jedná se v podstatě o knihu v knize, autorka si udělala reklamu na svou jinou knihu...
Povídání o knize, kterou manžel Jolany četl bylo o něco čtivější, než jejich samotný příběh, který poněkud zapadnul.
Nebude žádné překvapení, když se zmíním, že jsem si knihu vybrala především díky ČV 2023.
Ale myslím si, že tato kniha bez příkras ukazuje radosti i strasti mateřství a to i pozdějšího. Strastiplnou pouť mezi partnery, když jím do vztahu přibude malý človíček, ať už plánovaně či ne.
Nečekala jsem, že kniha bude vyprávěna z mužského pohledu.

Ishir
12.02.2023 3 z 5

Spousta žen se v knížce najde.

Marsí5
03.02.2023

(SPOILER) Je to taková příjemná jednohubka, kterou zhltnete za jeden deštivý den :-)
První chlapovo "uražení se" mi sice přišlo trochu přehnané, aby se kvůli tomu stěhoval na gauč, ale nakonec se knížka dobře četla a dostanete vlastně dva příběhy v jednom :-)

Ticiana
03.01.2023 4 z 5

Kniha do vyzvy. Jsem rada, ze jsem si vybrala prave tuhle knihu. Pobavila me, je velice ctiva a takova ze zivota. Libili se mi oba pohledy na vec. Urcite mam v planu precist si i dalsi knihy autorky.

lucakuca
01.01.2023 3 z 5

Aby manžel šlapal jako hodinky je třeba ho naučit číst. :-)
Čtivé, ženské a hlavně do výzvy!
Dva příběhy v jednom - ten jakože kniha od Maďarky - se mi libil vic...

ronave
23.08.2022 3 z 5

Řekla bych, že tato kniha patří k méně povedeným kouskům. Ale překvapilo mě, že je psaná z pohledu muže. A ještě zajímavější je, že jako žena to pojala moc dobře.

ArwenAragorn
05.01.2022 3 z 5

60%
Je to možná jedna z těch trochu slabších knížek od autorky, ale stejně jsem si ji dostatečně užila. Je tentokrát vyprávěná z pohledu chlapa. Nejvíc mě začala bavit, až si začal číst knížku od "Maďarky" a srovnává ji se svým životem. Příběh je vtipný a pravdivý.

Aleh
29.11.2020 3 z 5

Mnoho pravdivých postřehů ze života, někdy až drsný humor a také patrná snaha určité životní situace alespoň trochu odlehčit. Tak vnímám další z knih Simony Monyové pro chvíle odpočinku , ve které se autorka snaží o partnerských vztazích psát s patřičným nadhledem, protože kniha má za cíl především pobavit a to se jí určitě daří..

fes
06.07.2020 4 z 5

Skoro se stydím, že jako mužskej tuhle autorku baštím, ale furt dobrý.
Dobře se čte, má humor, i když občas hraničí s humorem černým, je to zábavné a rychle to odsejpá. Chlap je u ní vždycky ten špatnej, vždycky vydělává méně než ona, a vždy je zapotřebí mu to připomínat - kromě těch, o kterých sní v posteli - a ona oběť, ale v tý lehkosti a humoru to člověk bere taky trošku s humorem. Jako smutnější si ale dovolím postřeh, že pokud se tak, jak naznačují její knihy, chovala i ke svým partnerům, fakt to s ní neměli snadný a dovedu si představit... no, radši napíšu jen to, že někdy jako by člověk o vlastní neštěstí usiloval.
Je to má čtvrtá Mony a časem se určitě chystám na další.
Jen si mezi tím dám zase něco chlapštějšího. ;)

Miretti
29.01.2020 4 z 5

Velmi se mi líbil pohled muže, vypravěče. Autorka ho vykreslila moc dobře, stejně jako obecný vztah muž - žena. Spousta situací je prostě pro soužití muže a ženy naprosto ukázková. Samozřejmě je zde náznak jisté bezmoci, jak u knih paní autorky bývá. Ale ona to umí dobře "zabalit", popsat a okořenit špetkou humoru. Její psaní mám velmi ráda a znovu musím jen litovat, že vlivem smutných okolností již žádnou knihu nenapíše.

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů
2011  77%Citová divočina

Kniha Střípky z ložnic je v