Spálená obloha

Spálená obloha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273665/bmid_spalena-obloha-rAM-273665.jpg 4 600 183

Jim Clemo série

Stačí jen okamžik – a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová... Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller – bestseller vycházející v sedmnácti zemích – je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Burnt Paper Sky , 2015

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
11.01.2024 3 z 5

Příběh by se mi líbil, kdyby by napsán jiný stylem. Jinak smutné, vždycky je to smutné, když jde o únos dítěte.

Twinny
Twinny
03.12.2023 4 z 5

Docela mě to bavilo, občas jsem nedýchala, místy se příběh táhl. Pachatele jsem neuhodla, velmi mě to překvapilo.

Ivka14
Ivka14
12.10.2023 2 z 5

Abych byl spravedlivá většinu knihy jsem jen tak přeletěla. Začátek vypadal slibně, ale pak se to zbytečně táhlo.

A tento typ psaní se mi obzvlášť nelíbí. Místo chronologického příběhu je kniha psána po částech: prolog, Rachelino POV, Jimovo POV, Před - 1. den atd. Obvykle se všichni v určitém okamžiku spojí, aby se příběh spojil. Ale aby tento typ příběhu fungoval, musí být každá sekce velmi dobře udělaná, aby čtenář investoval do příběhu nebo postav. Bohužel pro mě mi to psaní přišlo nevýrazné/nudné a není nic horšího, než si přečíst sekci která je nezajímavá, pak si přečtete další novou část, která je stejně nezajímavá.

A vložka s Jimovou psycholožkou mi přišla úplně nepodstatná.

Januli
Januli
06.06.2023 3 z 5

Bohužel nesdílím takové nadšení jako ostatní čtenáři. Dějová linka u psychologa pro mě absolutně zbytečná. Chování Rachel.... taky bych šílela, kdyby se mi ztratil syn. Kniha mě prostě moc nenadchla...

Vatter83
Vatter83
10.12.2022 3 z 5

Druhé setkání s touto autorkou (první Chůva). Diametrálně odlišné knihy. Zatímco první čtivá, u této jsem se nemohla začíst, přišlo mi to zdlouhavé, mnohé pasáže úplně zbytečné. Děj začal mít spád v poslední třetině knihy.

AltaMari
AltaMari
06.11.2022 4 z 5

Čtivý příběh, pozvolné dávkování napětí, podrobné vykreslování myšlenek a pocitů hlavních postav, zajímavé zvraty... Líbil se mi styl - střídání pohledů matky a policisty, proložené úryvky z dokumentů, emailů, záznamů ze sezení u psychoterapeutky.
SPOILER: Naopak mi vadilo, že spousta postav se chovala nadměrně emotivně až hystericky - dá se to zcela pochopit u matky ztraceného dítěte, ale např. u členů vyšetřovacího týmu? A dávat vše za vinu traumatům z dětství - ok, traumata jsou zde dost vážná, ale zdá se mi statisticky málo pravděpodobné, že by se náhodně sešlo tolik takových osob.

Grety
Grety
01.11.2022 4 z 5

Mě se kniha líbila, vtáhla mě do děje. Při čtení Vás napadne, ještě že to není moje dítě a že jej musíte víc hlídat..Je to až děsivé. Dál hodnotím kladně, že konečně tu je detektiv, co dělá chyby..jsem zvědavá na jeho další vyšetřování.

Dajine
Dajine
27.05.2022 4 z 5

Výčitky svědomí, hledání, podezírání, pochybnosti, postoj veřejnosti. Vše v knize je. Něco více rozepsané, něco v náznacích.

Bakana
Bakana
19.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Já jsem tedy úplně nepochopila, proč se z tohoto případu vyšetřovatel tak zhroutil, až musel chodit na psychoterapii. A přepisy sezení bych si bývala taky mohla odpustit, ty nic zajímavého nepřinesly.
Myslím, že z takového tématu se dalo vykřesat daleko víc, ale úplný brak to nebyl, takže aspoň 3*.

petrak
petrak
18.05.2022 1 z 5

Tak tohle mě nebavilo, většina textu mi přišla jako zbytečné popisy. Pachatel mě překvapil, ale dočetla jsem to jen silou vůle, takže jsem vlastně na ten závěr skoro ani nebyla už zvědavá.

Iva B.
Iva B.
06.04.2022 3 z 5

Napínavé, pár zvratů, a překvapivý konec. Pachatel mě překvapil. Rozhodně bych to ale nenazyvala thrillerem, spíš drama s prvky detektivky.

Naďa2411
Naďa2411
26.03.2022 5 z 5

Ráchel se ztratí 8- letý syn při procházce, který s jejím svolením šel napřed. Měla to být pravidelná odpočinková procházka s pejskem. Autorka umí emotivně popsat pocity matky, výčitky, spolupráci s policií . Zmizení chlapce se po 12-ti hodinách změní v únos, jsou v lese nalezeny boty. Kapitoly se střídají vyprávěním nám čtenářům z pozice Ráchel a detektiva Jima. Jak dny utíkají, přibývá okruh podezřelých, pokračují výslechy všech rodinných příslušníků a zaměstnanců školy. V knize se mi líbí využití sociálních sítí, tak jak jsem v dnešní době zvyklá. V knize mimo únos dítěte se řeší psychologický rozbor detektiva, jaké má dopady na řešení tohoto případu. Autorka nezapomněla popsat hyenismus lidí a nátlak parazitů. Velmi napínavá kniha, protože jsem matkou, dokázala jsem se rychle vcítit do role Rachel, celou dobu jsem ji držela palce. Nebudu skrývat emoce i já jsem ronila slzy.

evik_svistik
evik_svistik
21.03.2022 4 z 5

Příjemně napínavá kniha, pár zvratů i překvapivý konec. Plný počet hvězdiček dát nemůžu, zase taková topovka to nebyla, ale za přečtení určitě stojí.

pch1976
pch1976
07.01.2022 2 z 5

Kniha se mi zdála zbytečně roztahovaná a vleklá. S podobným dějem jsem četla podstatně lepší knihy. Otravný byl přepis rozhovorů s policistou. Velice nezáživné, nudné a nadbytečné. Snad jen vyzdvihnu skvěle popsané pocity matky.

Janča089
Janča089
23.10.2021 3 z 5

Mně se kniha také nějak vlekla. Spíš to bylo hodně o popisování pocitů, jako thriller bych ji také neoznačila. Neměla jsem potřebu číst každou volnou minutou, jako to mám u jiných knih. Kapitoly s vyšetřovatelem a jeho zpovědí mě dokonce nebavily, nezdálo se mi, že by děj posouvaly někam dál nebo hlouběji.
Protože se mi od této autorky ale hodně moc líbila její kniha Chůva, dám jí příště ještě šanci.

Martiiiik
Martiiiik
22.10.2021 4 z 5

Tak toto je velmi zajímavá kniha :-) Asi jsem ještě nenarazila na žádnou, kde by se autor obracel přímo na čtenáře, v druhé osobě... Jako kdyby byl čtenář součástí příběhu.. :-) Jinak to bylo na mě místy zbytečně natahované.. Zajímavé bylo i to, jak se prolínalo líčení toho, co se děje právě teď, se zpětným analyzováním skrz detektiva Clema.. :-) Je to opravdu hodně neobvyklé :-) Celé.. :-D Doporučuji :-)

rodak
rodak
14.10.2021 5 z 5

Zatím jsem četl od autorky 3 knihy a jsem spokojený. Takové lehké společenské thrillery, kde se toho hodně napovídá a napřemýšlí

Monika164
Monika164
11.10.2021 5 z 5

Tak tahle kniha byla pro mne její nejlepší.
Moc dobře se četla a byla velmi napínavá.... Děkuji

SonaH
SonaH
25.09.2021 5 z 5

Právě jsem dočetla tento lehký krimi-thriller, který se četl velmi snadno. Chtěla jsem si odpočnout od náročnější tvorby a nečekala tudíž žádnou velkou hloubku, ale autorka mě stejně jako u Chůvy nezklamala. Vzhledem k tomu, že se jedná o únos dítěte, tak jsem to jako máma docela intenzívně prožívala a chtěla jsem se co nejrychleji dovědět jak to dopadne. Opravdu dobré, má to spád a mě to fakt bavilo.

Zuzulinka
Zuzulinka
25.08.2021 3 z 5

Na mne byla kniha moc stresující. Jako matka dvou dětí, a rozvedená, jsem to nesla špatně.

americká literatura nenávist únosy dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva