Spálená obloha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Stačí jen okamžik – a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová... Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller – bestseller vycházející v sedmnácti zemích – je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273665/big_spalena-obloha-rAM-273665.jpg 4571
Série:

Jim Clemo 1.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Burnt Paper Sky, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (179)

Kniha Spálená obloha

Vatter83
10.12.2022

Druhé setkání s touto autorkou (první Chůva). Diametrálně odlišné knihy. Zatímco první čtivá, u této jsem se nemohla začíst, přišlo mi to zdlouhavé, mnohé pasáže úplně zbytečné. Děj začal mít spád v poslední třetině knihy.

AltaMari
06.11.2022

Čtivý příběh, pozvolné dávkování napětí, podrobné vykreslování myšlenek a pocitů hlavních postav, zajímavé zvraty... Líbil se mi styl - střídání pohledů matky a policisty, proložené úryvky z dokumentů, emailů, záznamů ze sezení u psychoterapeutky.
SPOILER: Naopak mi vadilo, že spousta postav se chovala nadměrně emotivně až hystericky - dá se to zcela pochopit u matky ztraceného dítěte, ale např. u členů vyšetřovacího týmu? A dávat vše za vinu traumatům z dětství - ok, traumata jsou zde dost vážná, ale zdá se mi statisticky málo pravděpodobné, že by se náhodně sešlo tolik takových osob.


Grety
01.11.2022

Mě se kniha líbila, vtáhla mě do děje. Při čtení Vás napadne, ještě že to není moje dítě a že jej musíte víc hlídat..Je to až děsivé. Dál hodnotím kladně, že konečně tu je detektiv, co dělá chyby..jsem zvědavá na jeho další vyšetřování.

Dajine
27.05.2022

Výčitky svědomí, hledání, podezírání, pochybnosti, postoj veřejnosti. Vše v knize je. Něco více rozepsané, něco v náznacích.

Bakana
19.05.2022

(+ SPOILER) Já jsem tedy úplně nepochopila, proč se z tohoto případu vyšetřovatel tak zhroutil, až musel chodit na psychoterapii. A přepisy sezení bych si bývala taky mohla odpustit, ty nic zajímavého nepřinesly.
Myslím, že z takového tématu se dalo vykřesat daleko víc, ale úplný brak to nebyl, takže aspoň 3*.

petrak
18.05.2022

Tak tohle mě nebavilo, většina textu mi přišla jako zbytečné popisy. Pachatel mě překvapil, ale dočetla jsem to jen silou vůle, takže jsem vlastně na ten závěr skoro ani nebyla už zvědavá.

Iva B.
06.04.2022

Napínavé, pár zvratů, a překvapivý konec. Pachatel mě překvapil. Rozhodně bych to ale nenazyvala thrillerem, spíš drama s prvky detektivky.

Naďa2411
26.03.2022

Ráchel se ztratí 8- letý syn při procházce, který s jejím svolením šel napřed. Měla to být pravidelná odpočinková procházka s pejskem. Autorka umí emotivně popsat pocity matky, výčitky, spolupráci s policií . Zmizení chlapce se po 12-ti hodinách změní v únos, jsou v lese nalezeny boty. Kapitoly se střídají vyprávěním nám čtenářům z pozice Ráchel a detektiva Jima. Jak dny utíkají, přibývá okruh podezřelých, pokračují výslechy všech rodinných příslušníků a zaměstnanců školy. V knize se mi líbí využití sociálních sítí, tak jak jsem v dnešní době zvyklá. V knize mimo únos dítěte se řeší psychologický rozbor detektiva, jaké má dopady na řešení tohoto případu. Autorka nezapomněla popsat hyenismus lidí a nátlak parazitů. Velmi napínavá kniha, protože jsem matkou, dokázala jsem se rychle vcítit do role Rachel, celou dobu jsem ji držela palce. Nebudu skrývat emoce i já jsem ronila slzy.

1 ...