Vyvrhel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Gilly Macmillanová po bestselleru Spálená obloha přichází s dalším temným thrillerem: Nejlepší kamarádi Noah a Abdi se od sebe nehnou ani na krok. Jenže když je v bristolském Feeder Canalu nalezen Noah v bezvědomí, Abdi nechce – nebo nemůže – říct, co se stalo. Detektiv Jim Clemo si odbyl povinné volno, které mu šéfová naordinovala po posledním případu, a vrací se do práce. Má prošetřit tuhle nešťastnou nehodu. Jenomže nic není, jak se zdá, a to, co vypadalo jako klukovina, která se zvrhla, se mění ve veřejnou bitvu. Noah je Brit, Abdi do Bristolu s rodinou přišel ze Somálska. A napětí mezi místními a uprchlíky prudce narůstá. Na pozadí strachu a nenávisti bojují dvě rodiny o své syny. A hlavně: chtějí znát pravdu. Nikdo z nich nemá tušení, jak daleko budou muset zajít, jakým démonům budou muset čelit a jakou bolest si vytrpět. Protože pravda bolí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406828/big_vyvrhel-1fT-406828.jpg 3.4198
Série:

Jim Clemo 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Odd Child Out, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (70)

Kniha Vyvrhel

corpse.bride
21. květnaodpad!

velmi nezáživné čtení o ničem, postavy nesympatické, napětí 20 stran před koncem, ale stejně nijak zvratný konec, vše se dalo předpovídát...miluju thrillery, ale tohle za mě fakt trapas. celou knihu se vlastně vůbec nic neděje, pak 20 stran se stane všechno a konec. hodně hodně podprůměrné čtení. nedoporučuji. nejdéle mnou čtená kniha. dočetla jsem ALE PO SNAD DVOU MĚSÍCÍCH.

Lindulinek
03. března

Po dlouhé době kniha, kterou jsem v půlce odložila. Nezaujala mě. Ale pokud někdo má rád toto téma, je dobře napsaná.


Vendelín2000
31.08.2022

Kniha se mi líbila, měla zajímavý děj a četla se sama.

esfinge
07.07.2022

Bála jsem se po přečtení recenzí na knihu, že jsem koupila špatně. A tak mi rok ležela v knihovně. Ale obava byla zbytečná. Knihu jsem přečetla během třech večerů a za mě spokojenost. Psaná formou přítomnosti i minulosti, nebyl problém se zorientovat v postavách. Příběh je to smutny.

Jaqueline
16.06.2022

Nechci působit jako nějaká buranka, ale na mě kniha působila jen jako zoufalá snaha autorky, jak čtenáře utáhnout na pár aktuálně nejcitlivějších témat... Aneb že člověku bude trapné kritizovat příběh mladíka s rakovinou, natož s kamarádem přistěhovalcem... Za mě ale bohužel nedotažené, místy se příběh zbytečně táhne, že jsou lidé zlí všichni víme a já k tomuto tématu čekala hlubší pointu.

evik_svistik
13.05.2022

Za mě bohužel zklamání. Sice to mírně vylepšil konec, ale napínavá detektivka vypadá fakt jinak... Tohle se spíš táhlo...

Knihomolka97
13.03.2022

Příběh jsem přečetla během dvou večerů.
Zajímavá detektivka, která měla spád, střídala se ich-forma s er-formou a to se mi moc líbilo! Byť vím, že ne každému to sedlo.
Příběh se točí okolo dvou nejlepších kamarádů Noaha a Abdiho, kteří jsou nerozluční, slušní, ovšem jednoho večera se stane nešťastná událost, kdy jeden z nich je nalezen v bezvědomí a druhý nechce nic říct.
Kromě nich jsou řešeny ale i další nelehká témata...  Nejvíc jsem se asi rozohnila u části, kde figurovala sestra detektiva Jima. Neodpustila jsem si hned několik poznámek.
I když jsem stále byla ve střehu a byla jsem zvědavá, co dalšího se ještě vyvrbí, čekala jsem víc akce a napětí.
Takže jednu hvězdičku strhávám, ale jinak jsem spoko.

mary2019
12.03.2022

Knihu jsem po pár stránkách odložila a ani nemám v úmyslu ji dočítat. Absolutně nezáživné. Nic, na co bych se těšila. Navíc délka kapitol mě úplně vytáčela. Takže za mě palec dolů.

1