Vyvrhel

Gilly Macmillanová po bestselleru Spálená obloha přichází s dalším temným thrillerem: Nejlepší kamarádi Noah a Abdi se od sebe nehnou ani na krok. Jenže když je v bristolském Feeder Canalu nalezen Noah v bezvědomí, Abdi nechce – nebo nemůže – říct, co se stalo. Detektiv Jim Clemo si odbyl povinné volno, které mu šéfová naordinovala po posledním případu, a vrací se do práce. Má prošetřit tuhle nešťastnou nehodu. Jenomže nic není, jak se zdá, a to, co vypadalo jako klukovina, která se zvrhla, se mění ve veřejnou bitvu. Noah je Brit, Abdi do Bristolu s rodinou přišel ze Somálska. A napětí mezi místními a uprchlíky prudce narůstá. Na pozadí strachu a nenávisti bojují dvě rodiny o své syny. A hlavně: chtějí znát pravdu. Nikdo z nich nemá tušení, jak daleko budou muset zajít, jakým démonům budou muset čelit a jakou bolest si vytrpět. Protože pravda bolí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406828/big_vyvrhel-1fT-406828.jpg 3.5157

Jim Clemo 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Odd Child Out, 2017

Kniha Vyvrhel

SimonaP
29. listopadu

Tak tohle byla ale hrozná nuda. Skoro nic se celou dobu nedělo. A nechápu tak obrovské vyšetřování v případě, že jeden kluk spadne do vody. Opravdu ztráta času.

Martiiiik

Tak tato kniha byla ještě lepší než první díl s Jimem Clemem :-) a to byla výborná kniha :-) skvělý příběh, výborně propracovaný :-) jen to téma bylo hodně smutné a s pokračováním děje se to jen stupňovalo.. a na konci i slzička ukápla.. takže tak :-) vřele doporučuji :-)

Lena79

První třetinu knihy jsem se nemohla vůbec začíst, ale pak jako kdyby mi dal někdo do ruky jinou knihu a šlo to rychle. Příběh se zabývá dvěma důležitými tématy tohoto světa, která se navzájem prolínají. V své podstatě je to dost smutná kniha, ale každopádně stojí za přečtení.

Miškus

Kniha mě velmi zklamala. Příběh se hodně táhnul. Moc mě to nebavilo.

markej

Brát si na dovolenou tuhle knihu nebyl úplně nejlepší nápad, protože řeší dost závažná a neveselá témata jako rakovinu teenagera ve čtvrtém stadiu, rasismus, politickou situaci v Somálsku, imigranství či násilí v utečeneckých táborech. Jinak je ta knížka ale dobře napsaná, střídá se v ní několik vypravěčů a vyprávěcích stylů, čtení proto rychle ubíhá. Komu nevadí zmiňovaná témata, myslím, že by mohl být spokojený.

ivzu77

Na knize se mi líbilo, že jsme se podívali trošku pod pokličku přistěhovalců z chudé země do vyspělého státu světa a jejich adaptaci tam ( i když spíše v románovém podání). Rodina Mahadových mi byla sympatická. Přátelství mezi chlapcem ze Somálska Abdim a nemocným britským klukem Noahem mělo svou sílu a symboliku. A nakonec ty dopisy....

eliska5154

Ač nerada, musím říct, že kniha mě zklamala. Douho táhlý děj, který nikam nevede byl skličující a jen z velkou námahou a pevnou vůlí jsem knihu dočetla.

cornetka

Děj se mi zdál trochu komplikovaný a zamotaný, přesto mě kniha bavila a to mnohem víc než Chůva. Abdi a jeho rodina pro mě byli silní díky svému původu a s tím souvisejícím postavením ve společnosti - líbila se mi jejich upřímnost. Noahova rodina řešila také těžké životní téma, ale byli mi méně sympatičtí.