Spálená obloha

Spálená obloha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273665/bmid_spalena-obloha-rAM-273665.jpg 4 602 184

Jim Clemo série

Stačí jen okamžik – a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová... Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller – bestseller vycházející v sedmnácti zemích – je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Burnt Paper Sky , 2015

crazyslunicko
16.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Nepřišla mi, že tam bylo málo akce. Je pravda, že prostředek byl takový nijaký, ale začátek i konec knihy byla pecka. Bohužel mi to přijde ze strany policie jako v normálu. Obviňují a vyslýchají nevinné lidi a to hlavní jim v podstatě uniká. Bylo mi hrozně líto matky, toho co prožívala a jak byla vnímána svým okolím. Také je zde barvitě vykresleno, jak všechno dokážou překroutit média, jak lehce manipulují s davem a dělají z nich poslušné ovečky, které věří tomu, co jim naservírují.

morava
08.04.2020 5 z 5

Kniha mi nesmirne kapla do noty.Az teprve po docteni jsem zjistila, ze je to autorcina prvotina.Za to palec nahoru.V tomto psychologickem romanu je dobre vylicena "nocni mura" kazdeho rodice. Atmosferu v knize, ty emoce, ktere se derou ven,tu bezmoc, komu verit, komu ne, kde se stala chyba, a ci to byla chyba , se autorce povedlo vykreslit skvele. Sedl mi styl psani, zacetla jsem se hned od zacatku, a pak uz jsem jen cetla a cetla, a s napetim ocekavala, jak to vse dopadne.

Zuzulka30
03.03.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale pro mě málo akční. Námět byl skvělý, ale nějak jsem se nemohla začíst. Moc mě nebavila ta část, jak média pronásledují matku. Začátek jak se ztratil Ben a konec rozuzlení šel. Prostřední část bych klidně vynechala. Prostě kniha nenadchne ani neurazí.

maličkán
26.02.2020 5 z 5

Více než krimi to byla psychologická sonda do duše matky, které se ztratil syn. Neuvěřitelné, jak média a sociální sítě ovlivní veřejnost a ta ubohou matku samoživitelku odsoudí bez jakýchkoliv důkazů. Knize přidalo na zajímavosti i rozebírání hlavního vyšetřovatele psycholožkou. Kniha se mi líbila, doporučuji.

Janaves
19.02.2020 3 z 5

Půjčila jsem si ji v knihovně a po pár stránkách zjistila,že už jsem ji četla. Dobré čtení,ale na toto téma jsem četla lepší.

Ticiana
22.01.2020 4 z 5

Pokud čekáte hodně akce tak se nedockate. Kniha je sondou do duší lidi a jejich pocitu z pohledu “oběti” a vyšetřovatele. Trochu mne mrzi, ze par veci zůstalo nedoresenych co se tyče případu. A ted na Vyvrhela, abych zjistila co Clemo a Emma.

jana1941
22.01.2020 4 z 5

Ze začátku strašná nuda. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Kniha mě začala trochu bavit až někdy po straně 200, ale i tak pořád nic moc, až pak před koncem to bylo zajímavé. Knihu bych nezařadila mezi špatné, ale moc mě neoslovila, je psaná zvláštně a zbytečně zdlouhavě.

DominaCZ
08.01.2020 1 z 5

Nenazvala bych to únosem, ale spíš jakýmsi vypůjčením.
Stovky stran s výpisem psycho výslechů o ubrečeným poldovi. Ty okamžiky tam vůbec být nemusely.
Že bájo debut? Další protláčečka o ničem.

Aghatte
30.12.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, určitě bych ji nenazvala nudnou nebo zdlouhavou.
Líbil se mi jazyk autorky, trochu mi vadily ty vsuvky z příruček, je děsivé, že něco takového se běžně vydává. Každé 3minuty se pohřešuje dítě... Noční můra všech rodičů.
Nemůžu se zbavit dojmu, že případ vyřešila samotná matka, vyšetřovací tým byla banda psychicky labilních jedinců, které musela přesvědčovat o své pravdě. Naštěstí jako správná matka se nedala a všechny překřičela, aby ji začali brát vážně. Stopy, indicie i pachatele naservírovala detektivům jen a jen ona. Rachel dávám 10 hvězd.
Různé hrůzné odhalené pravdy a kostlivci sypající se ze skříní byli zajímavým zpestřením, co vše se dá tajit a objevit.
Doufám, že Gilly bude psát dál.

Miretti
19.11.2019 5 z 5

I já musím vyzdvihnout především tu atmosféru, kterou jsem z tohoto příběhu cítila. Plíživě se ke mně dostávala až tak hluboce, že jsem ji bytostně cítila. Velmi se mi líbilo několik linek - jednak z pohledu samotné matky, vyšetřujícího týmu a také z odporného světa sociálních sítí. A to je opravdu žumpa . Je zajímavé, že někoho kniha nedokázala vtáhnout do děje, u mě to bylo od prvních písmenek, což se mi dlouho nestalo. A na autorčinu prvotinu opravdu bravurní.

Kočičáci
05.11.2019 4 z 5

V tomto napínavém thrilleru psychologická linka převažuje nad tou detektivní. Co příběhu pozbývá na akčnosti, to dostatečně vyvažuje reálné vykreslení atmosféry, ve které se matka Rachel ocitá po únosu svého syna Bena. Celá rodina je situací paralyzovaná a doléhá na ni nejen zoufalství a bezmoc, ale především ji velmi negativně ovlivňuje atmosféra, kterou kolem únosu vytváří média. Je až mrazivé, jak lehce lze z trpící matky udělat vraždí bestii a jak to společnost lehce přijímá... neskutečné, lidská krutost opravdu nezná mezí.
Celý příběh udržuje v běhu několik směrů vyšetřovacích linií, takže i pro vnímavého čtenáře je závěr překvapivý a těžce odhadnutelný. Na autorčinu prvotinu velmi zdařilé.

vivula
31.10.2019 3 z 5

Vracela jsem se k ní asi rok, abych ji dočetla. První půlka 0 bodů, druhá polovina jakš takš. Nevadilo mi nic konkrétního, ale prostě to nebylo ono...

Mikako
24.09.2019 2 z 5

Námět byl skvělý a náhled do internetových diskusí zajímavý... Ale kniha mě nebavila. Nedokázala jsem se začíst, nevtáhlo mě to. Četla jsem jí hrozně dlouho a přiznávám, že ač to nemám ve zvyku, jsem od poloviny začala přeskakovat, abych se dozvěděla jak to dopadne a zároveň jsem se u toho už nemusela déle trápit...

romanka26
08.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Bohužel jsem omylem před začátkem četby shledla epilog, kde je velkým písmem napsán pachatel.. Takže jsem se připravila o překvapení na závěr. Ale i tak se kniha četla dobře, bavila mě a bylo tam i tak hodně zvratů.

IvcaIvet
26.07.2019 5 z 5

Za mě spokojenost. První polovina je opravdu pomalejší , ale doporučuji vydržet. Druhá půlka se rozjede. Do poslední chvíle jsem byla napnutá jak to dopadne.

Dandy1
20.07.2019 3 z 5

Průměrné čtení na jeden večer.

Veronika33
14.07.2019 2 z 5

Tak toto čo bolo?? Nevedela som sa vôbec začítať do knihy, chytila ma až takmer ku koncu čo je dosť smutné. Na knihu som sa veľmi tešila, najmä kvôli ohlasu, ale aj anotácií, z ktorej som usúdila, že by ma to mohlo dosť baviť. Samotný príbeh nebola zlý, ale to spracovanie mi fakt nesadlo, nedokázala som sa na dej sústrediť. Škoda, dám je ešte niekedy šancu a uvidím, či to bolo vo mne, alebo knihou.

nikiss76
12.07.2019 3 z 5

Autorku jsem měla ve svém seznamu delší dobu a konečně jsem se dostala ke knize Spálená obloha. Obecně krimi knihy mám ráda.
Tato kniha pojednává o pohřešovaném osmiletém Benovi, který se své matce ztrati v lese a rozjíždí se velká pátrací akce. Projdeme si celým procesem od samotného počátku až do konce. Kniha je částečná zpověď Rachel, matky Bena, která popisuje celou událost že svého úhlu pohledu, což bylo velmi zajímavé. Čtenář je proveden jejími pocity a traumaty, kterým musí čelit. Strach, výčitky svědomí, nedůvěra v okolí o vlastní rodinu a především v sebe sama. Rachel musí čelit velké vlně kritiky, jak ze strany novinářů tak internetu. Bylo zde opravdu reálně ukázáno, jak veřejnost dokáže být plná nenávisti a neštítí se opravdu ničeho.
Jiný úhel pohledu poskytuje tým vyšetřovatelů a především hlavní vyšetřovatel Jim, jehož vyprávění je položeno jeho rozhovory s psycholožkou. Během čtení knih máte své tipy na podezřelé osoby a vy své názory s narůstající množstvím faktů měníte. Kniha byla v mnoha ohledem jedinečná, ale vytkla bych jí pomalý spád.

tatiana7769
25.04.2019 4 z 5

Dobra kniha..aj ked miestami trosku zdlhava.

Han-nah
08.04.2019 4 z 5

Už ten námět knihy - ztracené dítě- je noční můra pro všechny rodiče. Do knihy jsem se nemohla začíst, je napsaná zdlouhavě, ale pak mě děj pohltil.

americká literatura nenávist únosy dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva