Plovárna

Kate je dvacet šest, pracuje v redakci okresních novin a raději se zabývá příběhy cizích lidí, než aby žila svůj vlastní. Když je pověřena, aby napsala příběh o místní občanské plovárně, která se má po bezmála stovce let existence uzavřít, setká se s šestaosmdesátiletou Rosemary, vdovou, která na plovárnu chodila celý svůj život. Banální příběh začne získávat na zajímavosti, když Kate odhaluje dojemné a někdy i osudové příběhy, které se k místu vážou, a Rosemary objevuje srdečnou a kurážnou ženu. Společně se rozhodnou krásnou starou plovárnu zachránit. Není náhoda, že Kate mnohokrát napadne, jestli tenhle malý velký plán nakonec nezachrání i ji samotnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391851/big_plovarna-yCB-391851.jpg 3.9114

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lido, 2018

Kniha Plovárna

hvozdik
24.11.2021

Chtěla jsem si přečíst nějakou oddechovku, no a pak jsem na doporučení zvolila Plovárnu. Prý to pohladí po duši, říkali. Tahle věta mě vždy odradí, ale knihu už jsem bohužel držela v ruce. Opravdu jsem se snažila, nakonec jsem to ve 3/4 vzdala a po strašně dlouhé době něco nedočtu. Je to tak úmorně sladkobolné, průzračně předvídatelné a tak neuvěřitelně nudné. Jednu hvězdu dávám, protože se nehodí, abych zástupu milých lidí s předobrými úmysly dala to nejhorší hodnocení.

viweb
28.09.2021

Zvoleno o dovolené. Námět na příběh zajímavý, jednoduchý, není nutné u toho přemýšlet ale mně bohužel neoslovil. Jednou a stačí!

hroneczek
04.09.2021

Toto je jedna z těch knih, která mě neskutečně vzala za srdce. Umně zpracované vyprávění o minulosti jednotlivých postav spolu s jejich přítomností. Popisy situací a míst jsou tak skvělé, že máte pocit, že s aktéry knihy na tom místě zrovna také stojíte, cítíte to, co cítí oni (nejen vnitřně, ale i ostatními smysly) a můžete se tak perfektně vžít do jejich situace.

romana9089
17.08.2021

Pro mě naprosto nádherný příběh. V hlavní hrdince jsem viděla sama sebe. Podobné povolání, stres a strach z okolí, strach z plavání. Úplně jako kdyby to bylo o mě. Na tuto knížku jsem se těšila, až si ji vezmu na dovolenou k moři. Nadchla mě tak, že jsem se stejně jako Kate odhodlala a zkusila po několika letech plavat. A baví mě to!

Jiitush
24.07.2021

Dost předvídatelný příběh, ale autorka vytvořila velmi příjemný a sympatický svět, do kterého jsem se ráda vracela, tudíž jí tu předvídatelnost a hromadu klišé odpustím. Areál plovárny byl popsán dokonale, až jsem trochu zalitovala, že v mém okolí žádná taková venkovní plovárna není.

Stylisticky to není žádné terno, jazyk je docela jednoduchý, ale kniha prostě má své kouzlo (ať už vykresleným prostředím, postavami nebo prostě celkovým feel good zaměřením). A počítejte s tím, že vás donutí sbalit plavky a jít si zaplavat! :)

petra3597
24.05.2021

Příjemný,čtivý příběh o mladé novinářce, ztracené nejen ve velkém městě,ale take v sama sobě, žijící v neustálém vnitřním strachu a pochybách. Píše do malých místních novin jednoduché články, což se změní při setkání s důchodkyni Rosemary, která se na život a vše kolem sebe dívá úplně z jiné perspektivy. Spřátelení těchto zcela odlišných žen má za výsledek zachráněni místní plovarny před jejim zbouráním,ale také to zcela změní mladou ženu a její dosavadní život.

Soňa660
10.03.2021

Plovárna se mi moc líbila, krásné pohlazení na duši....

inachisio
13.02.2021

Příběh se mi velice zamlouvá. Je neotřelý, ale nijak náročný. Čte se dobře. Co mi ale opravdu vadí je, jak autorka popisuje pasáže, pocity a fráze třeba čtyřikrát v knize. Další věcí jsou popisy citů, které jsou tak zvláštní a nepravděpodobné, až mi pak lezly na nervy. V knížce se mi spousta věcí líbí, ale spousta zůstává za hranicí mého chápání a připadá mi zbytečná nebo špatně podaná.