mila2411 mila2411 komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Díl druhý. Spokojenost opět veliká. Na českou, pardubickou krimi hodně drsné. Hezky se vyvíjí i story mezi hlavními hrdiny. Těším se na poslední díl...

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Libilo se. Příjemná česká krimi. Netypická hlavní hrdinka, které se vůbec nesnaží (a není) být sympatická. Kriminálka Pardubice kombinuje vyšetřování se soukromím hlavních hrdinů, je to čtivé, hezky to odsýpá - dám rád další díl...

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Za mě SUPER! Ani nevím proč mi to tak dlouho trvalo, než jsem se k této maxiknize dostal, ale stálo to za to. Dokustyl kombinovaný s klasickým vyprávěním mi naprosto sedl a s přibývajícími stránkami jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Výborná, sqělá kniha.

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Hladové hry se zcela oprávněně staly natolik úspěšným artiklem, že autorka pokračuje. Když už není moc kam dál, jde se dozadu a vypráví příběh o tom "jak to všechno vlastně začalo". A musím bez okolků říct, že ANO. Líbilo se. Bavilo to moc! Pro ty co mají načteno se mnohé osvětlí, budoucí arcizáporák se postupně a uvěřitelně vyvíjí... pěkné, nečekané a to lepší. Jako audiokniha s vynikajícím M. Táborským je to XXXL zážitek.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tak jako ANO, první a druhý díl bavil určitě více. Děj se hodně posunul: válka, chudák Katniss musí hodně rychle dospět a přijmout spousty vážných rozhodnutí. Pořád velmi nadprůměrné vyprávění, možná by to šlo odvyprávět trošku rychleji... jako rozloučení více než důstojné, celá série se povedla.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl není rozhodně za dvě, ale za jedna. Parádní příběh z jedničky si o pokračování říkal a je dobře že přišel. Děj pokračuje, napětí stoupá, staří i nový hrdinové a hlavně revoluční události v Panemu. Pěkné, čtivé, jsem zvědavý na pokračování.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Pěkné! Musím říct, že film mě nijak moc nebavil. Knížce jsem tak moc velké šance nedával, ale obavy byly úplně zbytečné. Originální, návykové, strhující... moc a moc fajn čtení. Hlavní hrdinka, děj v "ich" formě: užil jsem si to na 1oo% a určitě dám další díly.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlinu jsem si odžil jako audioknihu a musím psáti, že slovenský horor mě docela dostal. Lidé ztrácející se v horách, výprava tam, a... pak to začne. První setkání s autorem, napětí očividně umí. Bavil jsem se docela i bál!

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Za mě je čtyřka dosavadní jednička! Dosavadní příběhy krásných 90% teď dávám s klidem plný počet bodů. Námět originální, když jsou v detektivce zamotané děti, je to vždy... mrazivé. Moc pěkná až dokonalá krimi.

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

I trojka se povedla. Pan Bryndza jede neskutečně. Zatím kvantita stíhá bez problémů kvalitu a to je moc dobře. I tentokrát je to originální, tajemné a baví to od začátku do konce - jen tak dál...

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

KH napodruhé. Vraždy v mlze, vraždy v řekách, jezerech a nádržích pan RB prostě umí. Opět zajímavý příběh, zápletka i rozuzlení. Krimi jak má být.

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Díky sérii s Erikou Fosterovou je pan Bryndza můj oblíbený autor a tak jeho další pokračovací vyprávění bylo jasnou volbou. A nezklamal. Hlavní hrdinku Kate obdaří hned na úvod takovým stigmatem, že to bude stačit na dalších xXx dílů. Osobní rovina vs. série vražd funguje na 1*. Parádní rozjezd nové řady.

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Sedmička. Erika vs. podcasty. A další vraždy a tuna napětí. Opět nezklamalo, opět se těším na další díl!

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

RB drží laťku pořád neskutečně vysoko! Už pošesté a pořád to má styl a úroveň.

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Robert a jeho Erika i na popáté dobře, moc! Hodně krve, hodně temné Temže a nejen jí. Pokračuje i osobní Eričin příběh, který vše příjemně doplňuje.

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Erika počvrté. Sériový vrah mladých dívek. Je to neveselé, místy dost drsné. Od prvního do posledního dechu se mi to líbilo.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zatím nejlepší Erika a spol. Současnost vs. minulost funguje i v této "severské" britské kriminálce.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

I druhé setkání s Erikou bylo fajn. Čekal jsem drsnou krimi a té se mi dostalo.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Naprosto upřímně přiznávám, že mě k autorovi přivedlo jen to, že to je audiokniha načtená Martinem Stránským. No a vyplatilo se. Dal jsem následně všech 11 knih, které dosud RB napsal. První Erika je taková britská klasika, okořeněná kriminalistikou zo Slovenska s neveselým životním příběhem. Celé to funguje, je to svižné a v rámci možností originální.

31.10.2023 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Hodně zvláštní kniha. Čteno za tmavých podzimních podvečerů což je prostředí naprosto ideální. Takový malý moravský horor. Scény, hlavně s dětmi, fungují, má to napětí a spád. Na autora, který za pár let napíše Aristokratku nečekané.