mila2411 mila2411 komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Po svižné a nečekaně originální čtyřce se pátý díl vrací tam kde se dvojka a trojka už začaly poněkud ztrácet. Vyjížďka do zahraničí přináší vítanou změnu, na zámku už to byla NUDA k uzoufání. Uznávám, že lidé to CHTĚJ, ale asi by to chtělo už něco jiného, nového.

31.10.2023 2 z 5

Aristokratka potřebovala RESTART. A ono JO. Tenhle díl, od kterého jsem pranic nečekal, neskutečně šlape a nechává vzpomenout na to nejlepší z dílu prvního. Úkrok do žánru "krimi" se povedl!

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Posloucháno jako audio (výborná Veronika Kubařová), hlavně proto, že to baví syna. Sám bych do toho po dvojce už nešel... je to takové: čím dál tím víc STEJNÉ.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Po superúspěšné jedničce musela přijít dvojka. Tak jako, ANO, pořád to sem tam baví, občas už ale i nudí až otravuje.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pěkné, milé, zábavné, čtivé... naštěstí i docela krátké. Posloucháno jako audiokniha při cestě na dovolenou: ideální.

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Přečteno tak nějak ze zvědavosti, s lehkými obavami, že LEGENDY se mají vymýšlet, psát a NE na ně navazovat. Nebyla to žádná tragédie, ale prostě originál to není. Další díly už nedám.

31.10.2023 3 z 5

Lisbeth a Mikael naposledy. A NAVŽDY chtělo by se napsat. Bylo to pěkné, bylo to Švédsko jak bič. Trilogie, která toho strašně hodně změnila a udělala ze mě "seveřana".

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Dvojka funguje úplně stejně jako první díl. Už víme o co jde a s kým máme tu čest. Mikael a Lisbeth jsou dvojka hodně zvláštní, ale i když jsou většinou každý někde jinde, funguje to mezi nimi na výbornou. Velké těšení na závěrečný, třetí díl.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Co psát? Tady někde vznikla legenda zvaná dodnes "Severká krimi". Je to sqělé, je to čtivé, je drsné, je to napínavé do poslední kapitoly. Je to kniha, kde ani 10* nestačí, protože je to legenda...

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Uznávám že odvyprávět příběh Asada bylo nutné a je vlastně zvláštní, že se to děje až v osmém díle. Nebyla to nuda, ale přeci jenom než teroristé z Arábie je lepší sériový vrah ze Severní Evropy. Přečteno, odžito, jedeme dál.

31.10.2023

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q v době kovidové. A ani ty zatracené roušky a karantény jim neubraly na síle. Vzhlížený a očekávané desátý díl série konečně dorazil a... vše je jak má být. Carl, Asad a Rose (i ten plašan Gordon) v plné formě, opět sqělá knížka!

31.10.2023

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

1o5% Za mě NEJ Qéčko. Výborně vymyšlený a odvyprávěný příběh. Mezi Carlem a Assadem to začíná fungovat. Severská krimi na plné obrátky...

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Jo, i na potřetí je to JÍZDA, fičák, pořádný nářez. Lars jede na plno, čte se to moc příjemně a hrozně moc to utíká. Od série jsem NIC moc nečekal, ale funguje to výborně a po přečtení mám intenzivní chuť na další díl...

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Už první díl přeqapil, dvojka je ještě lepší jízda! Je v tom totiž "ženská" a to vždy zafunguje. Lars se mi líbí čím dál víc, Lars je boreček, se kterým bych asi na pivko nešel, ale tak nějak ho nejde mít nerad :-) Dám i trojku (teda třetí díl).

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Na knížku jsem narazil náhodou a JO, milé setkání s "mačo" sympatickým hrdinou. Je to napsané parádně svižně, Lars baví, Lars hlásí, Lars je prostě dobrák od kosti. Nečekané, pěkné, dám i další díly!

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Od "Trůnů" jsem si musel dát pár měsíců oraz. Je to vždy těžké čtení a na hodně dlouho. Ale zase mě to přitáhlo a zase jsem to hltal od začátku do konce. Ano, občas musel pomoci strýček Google, protože jsem nějaké to jméno či souvislost prostě neudržel, ale pořád to má svou neuvěřitelnou kvalitu a neopakovatelný styl. Snad se dočkáme dalšího dílu, ale hlavně žádnej spěch :-)

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Seriál už autora definitivně předběhl a tak už místy čteme jiný příběh. Postav neubývá, pořád se něco děje, pořád se to vaří a krev stříká. Neustále obdivuje kolik se toho dá odvyprávět jen formou dialogu dvou či více postav. Jak to všechno funguje, každý má svoji roli a ty stovky postav a postaviček tvoří obrovskou báječnou story!

30.10.2023

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

I na potřetí hutný, pomalinku vyprávěný děj, který se nelítostně sune a valí dál a mele hrdiny i postavy vedlejší bez lítosti jako kafemlýnek na maso. Je to kruté, je to krvavé, plné intrik a záště... a je to opět a stále SQĚLÉ.

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

To co jsem od knihy čekal, toho se mi dostalo. Tuny písmenek, metráky kapitol, tisíce postav... krásná, velká LITERATURA. Ten luxus si každý rok dát jeden (dva) díly a obětovat tomu hroooozně moc času si rád dopřeju!

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Upřímně, kdybych se paralelně s četbou nedíval i na seriál, asi bych to NEDAL. Přijmout autorův "štýl", kde se vše hrozně, ale opravdu neskutečně TÁHNE mi chvíli trvalo. Seriál nechal autor daleko, daleko za (vlastně před) sebou... a ANO - dostal mě - následně jsem přečetl všechny díly a pana GRRM považuji za mého TOP spisovatele a za to, že si drží své "tempíčko" má můj veliký obdiv.