Říkají mi Lars

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

VYPADALO TO JAKO POHODOVEJ KŠEFT. A PAK SE VŠECHNO PODĚLALO… Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Lars má rád Metallicu, Jacka Danielse, vůni žen a hodinky Luminox. To, co rád nemá, jsou podivné náhody. A právě podivných náhod je kolem jeho poslední zakázky až podezřele moc. Jedna smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos, to všechno poté, co jako obvykle odvedl bezchybnou práci. Anebo že by tentokrát tak bezchybná nebyla? Kdo za podivnými událostmi stojí? A kdo bude další, komu začne hořet město pod nohama? Na všechny odpovědi nakonec dojde při neobvyklém setkání ve starém skladišti, kde někteří zúčastnění konečně odloží masky, zatímco jiným budou muset být nemilosrdně strženy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372428/big_rikaji-mi-lars-hkQ-372428.jpg 4387
Nahrávám...

Komentáře (144)

Kniha Říkají mi Lars

ctenar2846
14. března

Drsná chlapská krimi, která nejede jen v kolejích brutality, ale má i nápad a je protkaná překvapivými momenty.
Spousta hlášek, tvrdé hudby a solidní množství tvrdého alkoholu, takový je Lars, prostě ho nemůžete mít neradi. A rozhodně nechcete aby on měl nerad vás...

Eva398
23. února

Překvapivě kniha mě bavila až po do konce. Dobré čtení a nečekané zápletky až do konce. Doporučuji.


MAU256
08. ledna

Zajímavé čtení a konec, pěkný zvrat, už jsem to ale tušila, že to nebude tak, jak se zprvu zdálo. No, někteří kámoši a některé dámy jsou prostě..., doporučuji dočíst a uvidíte ;-).

Ty tři tak rozdílný pohledy měly totiž přece jen jednu věc společnou. Nebyly upřený na mě, ale kamsi za mý záda. "Pořád ten obehranej fígl s prázdnou bouchačkou, Larsi?"

Voliarty
24.12.2022

Pred nejakými rokmi som narazil na prvý diel Larsa a po prečítaní obsahu som ho odložil. Nezaujalo ma to, mal som pocit, že sa bude jednať o béčko s ultradrsniakom v hlavnej úlohe. Keď som sa ale dozvedel, že táto séria má už päť dielov a ich hodnotenia sú celkom vysoké, tak som sa rozhodol, že tomu dám šancu. A neľutujem.

Lars je taký, akého som čakal. Drsný chlap, ktorý počúva len drsnú muziku a takmer všetky ženy z neho idú do kolien. Ale je v ňom viac, ako len to. Má aj svoje slabiny a autor sa nebojí na ne poukázať. Aj vďaka tomu som si Larsa obľúbil.

Dej je priamočiary, z bodu A sa ide do bodu B, z bodu B do bodu C a z neho do posledného bodu D. Veľa vecí je predvídateľných. A na väčšinu problémov má Lars nejakého odborníka, ktorému zavolá a situácia sa vyrieši. Toto ale neznamená, že je to zlá kniha. Je dobre napísaná a bavila ma. Možno aj vďaka práve tej priamočiarosti. A v závere sa predvídateľnosť stráca a ja som ostal prekvapený tým, ako to autor ukončil.

Hovoria mi Lars je fajn oddychová kniha. Ľahko sa číta a hlavná postava si ma získala. Zo začiatku som si myslel, že mi ďalšie diely nebude treba. Po poslednej stránke mám ale veľkú chuť v tejto sérií pokračovať.

Olous1
09.12.2022

Nebylo to špatné,ale je to spíš čtení pro pány. Styl psaní mě trochu vadil. Jinak hlášky byly dobré, úsměvné. Za mě tak dobrých 80%.

Hzjena
09.12.2022

Budu upřímnej.....Už když jsem viděl přebal této knihy na audiotéce, tak mi naskakovaly osypky. Ale jak se říká ,,nesuď knihu podle obalu"

No tak tuhle knihu lze soudit podle obalu.....
/Trefný komentář uživatele biki/

Asi takhle, kdybych to četl ve fyzické podobě věřím že z této knihy odkapává testosteron, který zavání po klišé na sto honů.

Hlavní hrdina (viz přebal) je macho potetovanej plešatej alfa samec, chlastá macho Jacka Denielse (a ještě k tomu si mylně myslí že ta břečka je bourbon, ale asi si to plete s Jimem Beamem), vlastní macho metalovej bar, nosí macho hodinky, hraje na bicí a poslouchá Metallicu, protože tohle přece macho týpci dělaj... To jako vážně?

Jestli ale na druhou stranu byl autorův záměr vytvořit takto šablonovitý, kýčovitý, klišovitý a dogmatický charakter, tak smekám a ve stoje aplauduji. Bravo!


Satanžel když člověk pomine Larsovo popisy macho chlapáctví zjistí že je to celkem plochý charakter, kterej sám o sobě neustále omílá jakej je to macho borec a přitom se chová jako macho tupec co si pro prachy hrábne do zadku a vytáhne si jím páteř....

Děj je tragicky předvídatelný (každý i opravdový policista by podezříval toho kdo za tím vším stojí, jen Larsovi to trvá úmornou třetinu knihy) a ani ne moc originální. Bývalí kolegové mu bez problému vyzrazují tajné informace, vůdci gangů podávají pomocnou ruku, prostě normálka.

Ale abych na Larse nekydal jen hnůj, tak jsem se místy i dobře bavil a některé autorovi postřehy byly trefné, což ale pořád neobjasňuje tak vysoké hodnocení, které kniha má. Musím se přiznat že mě to dost děsí, páč jsem si myslel že plnej počet hvězd tomu napálí maximálně tak osoby se svaly místo mozku, nebo navlhlé ženy :D

P.S: Za ten konec a Daniela by autor zasloužil ,,sto kokotou do riti a hrdzavou kotvu do chrbta!"

marra82
07.12.2022

"Nižší" žánr ale geniálně napsanej.! Lars si je jistej v botách, protože Lars je prostě vostrej... Jediný slovo není do větru, jediná věta není navíc. Děj skvěle odsejpá skrze mistrovky kořeněnej text... Myslim, že to celý ještě jednou "prosolíme" a pak si teprve došlápnu na další díl. Doporučuju, doporučuju, doporučuju (je to radost!)

Nuttelka
04.12.2022

(Audiokniha)
Čeští autoři mě překvapují čím dál víc a jsem opravdu nadšená! Martin Goffa, František Niedl a teď Daniel Gris... Lars je skvělá postava a ve spojení s Martinem Zahálkou je to skvělý poslech, u kterého jsem se ani minutu nenudila. Těším se na další díly, které už mám připravené k poslechu :-)

1 ...

Doporučujeme

Rychlopalba
Rychlopalba