Říkají mi Lars

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

VYPADALO TO JAKO POHODOVEJ KŠEFT. A PAK SE VŠECHNO PODĚLALO… Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Lars má rád Metallicu, Jacka Danielse, vůni žen a hodinky Luminox. To, co rád nemá, jsou podivné náhody. A právě podivných náhod je kolem jeho poslední zakázky až podezřele moc. Jedna smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos, to všechno poté, co jako obvykle odvedl bezchybnou práci. Anebo že by tentokrát tak bezchybná nebyla? Kdo za podivnými událostmi stojí? A kdo bude další, komu začne hořet město pod nohama? Na všechny odpovědi nakonec dojde při neobvyklém setkání ve starém skladišti, kde někteří zúčastnění konečně odloží masky, zatímco jiným budou muset být nemilosrdně strženy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372428/rikaji-mi-lars-hkQ-372428.jpg 4.1217

Lars 1.

Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Mystery Press

Kniha Říkají mi Lars

martina7276

Ctiva, vtipna oddechovka, myslim, ze autor nas jeste prekvapi a ja se na to budu tesit!

gh2910

Je 2. díl pokračováním prvního nebo je to samostatný příběh? Protože takto otevřené konce jako u 1. dílu, ale tak otevřené, jako kdyby to skončilo o 3 kapitoly dřív, fakt nemám ráda. Jinak byla kniha vtipná, čtivá oddechovka. Nebýt konce, palec nahoru.

kruppe

Soukromé očko Lars, bývalý policajt, syn policajta... co té disciplíně moc nedal a za spravení fasády tupého velitele byl odejit od policie. Tvrďák s morálním kodexem.
V této novelce vám Gris nedá oddechu. Rozjede se a zastavuje až na posledních stránkách. Není čas na zbytečné intermezza do pochmurných životů zainteresovaných postav. Není čas na zbytečné odbočky, budování zmatečných dějových linií, aby se zastřel hlavní záporák. Proto jej určitě odhalíte dřív než Lars a nebudete jako on kroutit nevěřícně hlavou.
Dějištěm je české město, ale může to být jakékoliv město na světě. Toponymie nehraje vůbec žádnou roli...

Etule

Přiznávám, že na knihu mě nalákala především obálka (njn, mám slabost pro chlapy s tetováním). Anotace se mi taky zamlouvala, tak proč do toho nejít.
Musím přiznat, že jsem ve svém odhadu byla dost mimo. Došlo mi to až ve chvíli, kdy se Lars ocitl v ono avizovaném skladišti.
Lars je sympaťák tíhnoucí k tvrdé hudbě, čímž si opět vysloužil mé sympatie. Když jsem si přečetla konec, málem mě trefilo. Pak jsem si ale naštěstí uvědomila, že je pokračování, které už mám rezervované v knihovně.
Kniha byla čtivá, vtipná a postavy sympatické. Bavilo mě to moc. :-) Jsem ráda, že od jisté doby se snažím více číst české autory. Mnohdy velice příjemně překvapí.

alenkacermi

Skvělé dialogy, vtipné hlášky. Super. Bavila jsem se. A překvapení - konec nastavený jako ve filmu. Musíte si dojít pro další díl.

Dalexa

Tak nějak bych řekla průměrovka i když obálka mi evokovala spíš tvrďárnu. Ale nestěžuji si. Bylo to místy vtipné, mělo to spád i když pro mně málo napětí. Jediné co bych vytkla a to mně osobně vadilo dost, v dialogu používané oslovení (jméno )na konci věty. Já tedy nevím, ale já když s někým mluvím i když mu tykám, nebo vykám, tak v dialogu prostě jméno nepoužívám maximálně na začátku, když chci upoutat pozornost.

Boby17

Nálepka na obalu hlásá řízná krimi z Prahy a podle mého soudu je pravdivá. Vůbec jsem se nenudil a raz dva jsem byl na konci. Za povedený příběh dávám 4,5 hvězdy, takže zaokrouhluji na pět celých.

bosorka
19.12.2019

Říkají mi Lars byla přesně ta knížka, kterou jsem potřebovala do hektické doby konce roku. Kdy mám tak zahlcený mozek, že ve volném čase potřebuju lehkou knížku, u které moc nemusím dumat. Potřebuju příběh, který mě vtáhne, lehce klouže, nemá ambice být nějak "hluboký". Čte se sám a je vtipný. A to přesně splnila tahle kniha. Co na tom, že pointu člověk odhadne, co na tom, že to není extrémně originální a autor se nejspíš leckde inspiroval. Bavilo a sedlo ideálně. 3,7*

Rychlopalba
Rychlopalba