Říkají mi Lars

VYPADALO TO JAKO POHODOVEJ KŠEFT. A PAK SE VŠECHNO PODĚLALO… Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Lars má rád Metallicu, Jacka Danielse, vůni žen a hodinky Luminox. To, co rád nemá, jsou podivné náhody. A právě podivných náhod je kolem jeho poslední zakázky až podezřele moc. Jedna smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos, to všechno poté, co jako obvykle odvedl bezchybnou práci. Anebo že by tentokrát tak bezchybná nebyla? Kdo za podivnými událostmi stojí? A kdo bude další, komu začne hořet město pod nohama? Na všechny odpovědi nakonec dojde při neobvyklém setkání ve starém skladišti, kde někteří zúčastnění konečně odloží masky, zatímco jiným budou muset být nemilosrdně strženy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372428/big_rikaji-mi-lars-hkQ-372428.jpg 4.1295

Kniha Říkají mi Lars

Emberas

Tak trochu Chandler v tuzemském provedení.

DJANKA

Ale jo, jako oddechovka se to četlo celkem dobře. Ale další díly asi zatím číst nebudu.

petaSk

Zkusila jsem to, ale Lars mi k srdci nepřirost. Na drsňáka si hlavně hraje, ale ve skutečnosti je to tuctový hrdina. Nějak mu tu jeho drsnost nevěřím. Postavy jsou hezky prvoplánové a stereotypní.
Chápu ale proč je Lars pro mnoho čtenářů atraktivní. Je to taková oddechovka, co po vás moc nechce, a někdy jde při čtení hlavně o to. Prostě vypnout.
Pro mě v knize tam toho ale moc nezbylo.

AltaMari

Tomuto dílku by velice slušel styl komiks, kde by vynikly jednotlivé postavy: tvrdý (a občas natvrdlý) hoch Lars, prsatá sexbomba, bohatý stařík, hezounek, ..., no jako z šestákového rodokapsu. Zápletka taková otřepaná, nejvíc se mi líbil svižný a celkem vtipný styl. Jako letní čtení fajn, dám možná šanci dalšímu dílu.

BaPe895

Musím souhlasit s předchozími komentáři.Nejvýstižněji charakterizuje tuto knihu pokus o kombinaci chandlerovské detektivky s moderním Sin City. Hvězdičku přidàvám za to,že je to tuzemský titul.

Opatov

Audio. Pro mě úplně nový autor. Tak trochu Chandler. Skvěle namluveno. Dobrá zápletka, nenudila jsem se hned jsem si pořídila další díly.

ZuzanaZ83

Vlastně moc nevím, co psát jako hodnocení. Nenadchne, neurazí. Relativně neotřelá zápletka. Ale myslím, že za měsíc nebudu vědět, o čem to bylo.

honzakral

Taková rádoby kombinace Sin City a Raymonda Chandlera... což v českém prostředí nějak nefunguje. Už jen ty jména Lars, Gold, Bonnie. Chtělo by to ubrat drsné stylizace a umět si ze sebe udělat občas srandu. Pak by to bylo skvělé, protože autor umí psát svižně a čtivě.