Říkají mi Lars

Říkají mi Lars https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372428/bmid_rikaji-mi-lars-hkQ-372428.jpg 4 439 164

Lars série

VYPADALO TO JAKO POHODOVEJ KŠEFT. A PAK SE VŠECHNO PODĚLALO… Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Lars má rád Metallicu, Jacka Danielse, vůni žen a hodinky Luminox. To, co rád nemá, jsou podivné náhody. A právě podivných náhod je kolem jeho poslední zakázky až podezřele moc. Jedna smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos, to všechno poté, co jako obvykle odvedl bezchybnou práci. Anebo že by tentokrát tak bezchybná nebyla? Kdo za podivnými událostmi stojí? A kdo bude další, komu začne hořet město pod nohama? Na všechny odpovědi nakonec dojde při neobvyklém setkání ve starém skladišti, kde někteří zúčastnění konečně odloží masky, zatímco jiným budou muset být nemilosrdně strženy…... celý text

honzakral
26.04.2021 2 z 5

Taková rádoby kombinace Sin City a Raymonda Chandlera... což v českém prostředí nějak nefunguje. Už jen ty jména Lars, Gold, Bonnie. Chtělo by to ubrat drsné stylizace a umět si ze sebe udělat občas srandu. Pak by to bylo skvělé, protože autor umí psát svižně a čtivě.

happy-smile
25.04.2021 3 z 5

Bohužel asi jsem čekala něco trochu vtipnějšího. Při čtení jsem pouze párkrát mírně usmála... Dobře se to četlo, ale zase to nebylo nic extra. Na další díly se zatím nechystám.

SilvieSisinka
24.04.2021 4 z 5

Skvělá detektivka, super hlášky v knize.Urcite si ráda přečtu další knihy spisovatele a zde to vypadá na pokračování.

Lenka.Vílka
14.04.2021 5 z 5

Knihu jsem začala číst tak před dvěma rokama. Jako ebook. A bylo to dobrý. Ale ebook. Tak jsem si řekla, že počkám. Mezitím přišla spousta dalších knih. No, znáte to, no...takže napravuju svoje hříchy mladí a konečně do rukou beru tvrdého Larse, ne žádnou elektronickou napodobeninu.

Hned v úvodu je jasný, že ten případ, který byl na začátku tak snadný, nakonec tak snadný nebyl. Najít něco na vdanou paničku, i kdyby to znamenalo trochu tomu pomoct, aby se jí manžel zbavil, a mohl nahradit novou.

Zde pro mě většinou nastane problém. Protože ona je náhradnice tak ultra sexy a v kempovaní numero uno, protože postaví stan, ani nevíte jak, a hned by šla nejraději grilovat. Mmch, škoda, že je kniha jak z rychlíku, takže náš nebožák ní promluví sotva dvě věty. Myslím před odrytím karet. Tohle tam chybělo :(

Protože co by to bylo za správnou knihu, kdyby tam nebyla právě taková ona. Ta která mě nechá naprosto chladnou, aby zbylo dost na hrdinu příběhu. A vždycky ale zároveň doufám, že to bude právě ona, která právě se všema vydrbe. Vydrbala? V knize.

A jak se začnou nabalovat další a další věci, text vás tlačí stále dopředu. A to je dobře. Čtivost 8738%.

Dobře, vtipně a hlavně úderně napsané. Autor se vážně nezdržuje věcma kolem. Nemá to ani moc stránek. Navíc písmo patří do málo velikostně skromné kategorie, okraje jsou taky slušné a kniha působí relativně tlustě kvůli dost hrubým stránkám. Takže tuhle jednohubku přečtete poměrně rychle ;)

Konec naprosto geniální. Takový, že budete proklínat autora, že to tak ukončil. Ale zároveň budete proklínat samy sebe, že jste vlastně rádi, že to neukončil jinak. Ale do třetice zároveň, absolutně věrný žánru ;)

Fixa08
08.04.2021 5 z 5

Ano! Líbilo se mi to moc, žádná nuda, akce a super muzika, Lars je moje krevní skupina a další série které jsem propadla.

Mickhesh
05.04.2021 4 z 5

Dobrá kniha, zápletka akorát, prostředí, sympatický hlavní hrdina. Škoda trochu ucvaknutého finále, které působí jak z novely či povídky. 70%

bcmike
04.04.2021 5 z 5

Přečetl jsem mnoho knih, ale nikdy jsem předtím nezkusil českého autora. Shodou náhod jsem v nabídce e-knih zahlédl tuto knihu a zjistil, že je navíc velmi dobře hodnocená. Tak jsem si řekl, že udělám výjimku a zkusím to, a že v nejhorším knihu odložím a začnu číst něco jiného. Ale můžu říct, že mě autor velmi překvapil a formu jeho psaní mohu zařadit mezi to nejlepší, co jsem kdy četl. Kniha se mi četla velmi lehce a jeho styl popisování událostí a humor mě velmi bavil. Ve výsledku jsem knihu přečetl za pár dnů a nemohu se dočkat pokračování! Všem mohu jen doporučit.

martina1797
31.03.2021 3 z 5

Tohle není úplně žánr, který obvykle vybírám, ale jednou za čas stojí za to zkusit něco jiného. Příběh je fajn, dobře se čte a závěr byl pro mě rozhodně překvapení. Uvidíme, třeba zkusím i další díly. Každopádně dobré čtení a na českou krimi rozhodně vysoká laťka.

Gabetka
23.03.2021 5 z 5

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, říkala jsem si, že zkusím něco nového a tohle vypadalo jako fajn oddechovka. A ejhle, Larse jsem si zamilovala i s jeho humorem a hudebním vkusem. Upřímně bych ho nejradši poznala naživo. Lars je vtipný, sebekritický a vše okolo dokáže skvěle okomentovat. Po dočtení jsem hned kupovala další díly, které mi přišly ještě lepší. Líbí se mi, že autor začne někde uprostřed, takže kulíte oči jakože cože, a pak se k tomu místu postupně dopracuje a většinou z toho vyjde skvěle promyšlený plán (2. a 3. díl). Závěr tohoto dílu byl velmi otevřený a trochu mě mrzelo, že na něj nebylo nijak navázáno dál. Docela by mě "skladišťové" vyústění zajímalo. Doufám, že autor plánuje i další díly, protože každý z nich jsem slupla jako malinu.

OldřichHanton
23.03.2021 4 z 5

Říkají mi Lars je taková česká pocta detektivkám z "americké drsné školy". Obsahuje všechny nezbytné ingredience. Lars je drsné osamělé soukromé očko, které holduje alkoholu a řídí se vlastními zásadami. Jsou zde i zakouřené bary, krásné ženy a hodně akce. Na začátku jsem byl trošku rozpačitý, ale po chvíli čtení mi bylo jasné, že i autor si uvědomuje, že v dnešní době se už tento žánr nesmí brát úplně vážně, takže nechybí ani černý humor a celková nadsázka. I když se nakonec nejedná moc o detektivku, lepší by bylo říci detektivní thriller, protože žádné velké vyšetřování se tady nekoná, bavil jsem se dobře. Určitě k tomu přispělo i to, že Lars tenká knížka, spíš delší povídka, než román, takže děj rychle odsýpá.
Příležitostně si možná přečtu i další díly, není to vůbec špatná oddechovka.

gad
07.03.2021 5 z 5

Bavil jsem se. Mám rád tento styl psaní. Černý humor i když jde o kejhák, skvělé Larsovy hlášky a slušná zápletka. Určitě seženu pokračování.

Gibis
06.03.2021 4 z 5

Taková malá akční jednohubka na jedno líné odpoledne. Překvapivě lehce a dobře se to četlo a i když mi ze začátku vadilo to pražské natahování jako "bejt, starejch, nabitejch"...nakonec se to k Larsovi vlastně hodilo a za chvíli už jsem si nedovedla představit, že by to bylo psáno jinak. Vtipné hlášky tomu dodávaly šmrnc a já jsem fakt zvědavá, jak ten rozstřel na konci nakonec dopadne. Takže prostě musím do dalšího dílu.

katka.oo
16.02.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, knížka se mi dobře četla, ale Lars mi moc nesedl ... a ten konec by také mohl být trochu lépe dořešený ... Dávám 3,5*.

Belanna
28.01.2021 5 z 5

Řízná krimi z Prahy má spád. Příběh ze života, žádné potoky krve a Larsovy hlášky opravdu rozesmějí. Bavila jsem se.

Elea
24.01.2021 4 z 5

Hodně příjemná, čtivá oddechovka, žádné velké psychologické úvahy, ale řada akcí, jednou za čas, proč ne.

kachnat
10.01.2021 5 z 5

Vtipně psaný příběh, přečetla jsem ho jedním dechem, prostě jsem nešla spát, dokud jsem to nedala. Nic složitého, oddychovka. Už mám v seznamu i další díly:-)

Annannas
03.12.2020 4 z 5

Rychlé oddychové čtení. Rozhodně jsem se nenudila. Vyzkouším určitě i další knihy tohoto autora.

Ondra519
10.11.2020 3 z 5

Hlavní hrdina - bývalý policista, který si nyní vydělává na chleba jako soukromé očko, nebo poradce, je v krimi literatuře celkem běžná záležitost. Možná jich je dokonce více, než samotných policajtů. Každopádně je toto moje oblíbené schéma. Těmto hrdinům většinou nechybí kladné charakterové vlastnosti. Nejsou jim cizí pojmz jako spravedlnost a morálka. I když konkrétně Lars je v tomto za hranou (pražský Phil Marlowe to nebude). A třešničkou na dortu je vypravování příběhu z pozice hlavního hrdiny. Toto považuji v literatuře za královskou disciplínu. Čtenář se tak dozví všechno přesně stejně jako hlavní hrdina. Popis postav této knihy se pak nevyhnul obecným klišé. Využívá až moc zažité šablony. Bohatý podnikatel má samozřejmě prošedivělé vlasy, plnější postavu a výraz pana Burnse ze Simpsonů. Proč ho nevykreslit trochu jinak? Samotný příběh pak také nepřinesl nic moc objevného. Na to, že je Lars bývalý policista a nyní úspěšný čmuchal, nebere jednu možnou linku řešení vůbec v potaz. Samozřejmě ji autor před čtenářem záměrně schovává. Ale tady bych se nebál být více odvážný a nabídnul bych čtenářům i tuto možnost. Je totiž natolik zřejmá, až je to podezřelé. Samotný závěr (nepatrně mně připomíná myšlenku z filmu Loď duchů) mně úplně neoslovil. Dokázal bych si představit originálnější zakončení. Shrnuto, sečteno, podtrženo - zajímavý počin, který ovšem občas sklouzne do průměru a možná ještě trochu níže. Plusové body míří za Metallicou a hodinkami Luminox. Dám si i druhý díl.

kure91
25.09.2020 4 z 5

Přemýšlím, jak knihu zhodnotit. Na jedné misce vah je fakt, že se to četlo fakt dobře, děj krásně plynul, vše odsýpalo, nechyběly nějaké ty hlášky z úst Larse či jeho vnitřního hlasu, takže potud pohoda. Ale na druhou stranu ve mě trochu zanechal pachuť samotný závěr a rozuzlení celého děje, přišlo mi to už lehce překombinované i přes to, že jsem tak nějak od půlky tušil, kdo nakonec s prachama odejde. Chtě, nechtě musím srovnávat s Palbami od Kopřivy a i kvůli tomuto faktu nemůžu dát plné hodnocení... Ale další díl si asi přečtu, to zase jo :)

petrpospa
02.09.2020 5 z 5

Některá hodnocení fakt nechápu. Připadá mi, že lidi chtějí rohlíky a jdou si pro ně do drogerie. A ještě se diví... Podobně je to i s Larsem. Přebal knihy mi sliboval přesně to, co jsem dostal, jednoduchou a svižnou akci bez zbytečného kudrlinkování a vaty. Nabízí se srovnání solitera Larse s hlavními hrdiny stejného typu od jiných autorů, ale porovnávat je nechci. Lars (i jiní) mě pobavil, nenudil a dopadlo to podle očekávání. A prohlášení typu "pachatele jsem uhodla na straně 122 a pak už to byla nuda" mě lehce iritují, protože při takto minimálním počtu postav to jde prostě jen tipnout. A to s velkou pravděpodobností úspěchu.
Netvrdím, že by se nedalo nic vytknout, ale domácím autorům fandím a jako jednodenní zábava hodně dobrý.

Praha prvotina thrillery únosy Cena Jiřího Marka

2018  80%Říkají mi Lars