mila2411 mila2411 komentáře u knih

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Velmi příjemné a pěkné "odskočení" od Odřicha a pána z Dobronína. V katovně se mi moc líbilo :-)

30.10.2023 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Trošku jiné než obvykle, rozdělení na dvě části. Pěkné, zajímavé.

30.10.2023 4 z 5

Přemyslovská epopej Přemyslovská epopej Vlastimil Vondruška

Poctivě přečteno. Tuna textu. Za mě nejlepší Vondruška. Čeští králové a jejich osudy. Pěkné, čtivé, dobrodružné, poučné... i přes neuvěřitelný obsah a rozsah ani chvíli nenudilo. Až bude čas dám to znovu...

30.10.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

HH se vrací. HH nikde nechtějí. HH je ve formě. HH to zase dá! Nekonečné čekání se vyplatilo. Od začátku do konce je to přesně to co to být má! Harry už není nejmladší a život s ním pořádně zamával. Hodně pěkné čtení, díky Harry, mám Tě rád!

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Nejprve poslechnuto jako audiokniha, které audiokniha tak úplně není, protože se jedná o výpravnou rozhlasovou hru, kde každá postava má svého interpreta. A funguje to výborně. Oproti knížkám načteným jedním hercem neskutečný zážitek! Jinak klasický, výborný a podmanivý HH. Severská krimi na 1OO% HH i na počtvrté na plný počet hvězd!

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Takové malé nadechnutí autora před dalším HH. Bylo to krátké, knížka tenká, děj uspokojivý. Jako audiokniha s velmi uvěřitelným David Novotný výborný doplněk na pár hodin běhání a jízdy autem. Konec jsem si pouštěl 3x a stějně si nejsem jistý jak to dopadlo (vlastně jo, má to i druhý díl).

29.10.2023 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

První knížka od JN bez HH a - naprostá spokojenost. Krásně vystavěný, dramaticky vyprávěný a výborně vypointovaný příběh. Nevím co bych knížce vytknul.

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Kupováno trošku s obavami, jaké to bude. Bez HH a v paměti podivný "Hamlet"... ale, JO, je to tak dobrý Nesbø - jak asi může bez HH jen výborný být. Hned úvodní povídka je dokonalá, další baví a hlavně ani na okamžik nenudí. Pěkné. Povídka není snadný útvar a autor ho zvládl na výbornou!

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Z úcty k božskému Nesbø přečteno. Povinnost splněna. Úplně mě to nenudilo, ale nadšení se jaxi nedostavilo. Nevím, asi psáno z nějakých pohnutek a potřeb, které mě malinko minuly. Autor má plné právo psat si co se mu zlíbí. Klidně i variaci na božského Williama, za mě si myslím, že to nemá zapotřebí.

29.10.2023 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Posloucháno jako audiokniha. Nejdříve trošku obavy, že to bude zase velký odklon od HH a od klasického Nesbøa, ale NE, je to DOBRÝ. Od začátku dokonce velmi chytlavé, výborně vystavěný příběh a uvěřitelné postavy. Říkám to nerad, ale HH mi tentokrát vůbec nechyběl :-)

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

...něco jako "Hamlet" a o dost horší než první kniha povídek "Žárlivost". Zatímco u HH jsem s autorem na jedné vlně a neskutečně mě baví, tady se trošku ve vidění světa rozcházíme. Něco mi přišlo divně, něco úplně na opak a já fandil spíše záporákům... no, autor asi ví proč to musel napsat.

29.10.2023 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

HH v plné formě, HH jak ho máme rádi! Pro celé vyprávění hodně stěžejní díl, hodně se vysvětlí, pár dějových linek z minulých knih uzavře. Severská krimi ve své vrcholné formě. Těším se na další díl a pomalu začnu číst znova i ty předchozí.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tak to se mi MOC líbilo! První Nesbø mimo HH a... paráda! Neskutečně chytlavé čtení, díky "ICH" formě naprosto nemilosrdně osobní a uvěřitelný příběh norského "průměrňáka", který hrozně moc NĚCO chce a dostane pořádně na pr.el. I když hlavní hrdina není zrovna 2x kladná postava moc jsem mu po celou dobu fandil a doufal, že to DÁ.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

HH poprvé, upřímně s knížkou jsem měl malinko problém: nějak mě ten popis Austrálie nebral. Pak ale slyšeno coby audiokniha a... SUPER. Podání H. Čermáka posunulo vyprávění na ten správný level a Nesbø mě POLAPIL. Od té doby načteny / naposlouchány všechny "Hůlovky" a i zpětně je Netopýr výborné intro do příběhu HH.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Díky filmu asi nejznámější HH a určitě naprosto oprávněně. Kdyby předtím nebyla Červenka tak bych dal i tu poslední hvězdu :-) HH v kruhu rodinném a poprvé (a ne naposled) vstoupí děs a hrůza přímo tam. Drsný, zimní příběh, pan Nesbø tak jak má být!

29.10.2023 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Hezký. Hrozně, strašně, moc hezký! Za mě asi NEJ HH. Dvě linky, jedna druhoválečná a druhá ze současnosti. Vše postupně dává smysl a pachatele jsem OPĚT neuhádl. Sqělá detektivka!!!

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Je na čase se s Finem Macleodem rozloučit. Poslední příběh je opět fajn čtení, je tu vše co mě neskutečně bavilo v minulých dílech: drsný kraj, drsní lidé. Část "krimi" funguje výborně. Trošku mě zamrzelo, že část "soukromí" autor pořešil tak nějak hodně šmahem, přál jsem hlavním hrdinům dojít ke šťastnějším koncům...

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Typický May a opět výborná kniha. Hlavní hrdina se uvěřitelně trápí jak v životě tak v práci, nový případ mu zrovna moc síly nepřidá a pak - vše se komplikuje a velké tajemství z dávno minulých dob čeká na odhalení... Opět jako výborná audiokniha, kde stačí zavřít oči a nechat se zatáhnout do krásného vyprávění. Pěkné, moc pěkné.

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

No nevím. Příběh zajímavý, autor právem naznal, že na plnohodnotnou knihu to není a vznikla z toho "povídka na rozloučenou", i když kdo ví, příběh se nijak zásadně neuzavřel a tak si moc přeju a doufám, že ta plnohodnotná "pecka" na konec ještě teprve přijde.

28.10.2023 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

První setkání s Lienem a Margaret. Trošku jsem se (jako všeho) příběhu z Číny bál, ale můj oblíbený spisovatel nezklamal ani na chvíli. Netypické prostředí komunistické policie, popis nedávné (krvavé) Čínské historie a střet dvou postav z naprosto odlišných kultur - vše výborně funguje, baví a odsýpá. Za mě naprostá spokojenost a velké těšení na další díly!