Syn

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/264687/syn-264687.jpeg 4.51641

Sønnen (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

Bacík
13. listopadu

Kniha je určitě propracovaná do detailu, ale přišla mi lehce nudná, četla jsem lepší knihy.

hanka9238
11. listopadu

Za me super, od zacatku az do konce. Ctive a velice napinave a jsem rada za ten konec. Me se to libilo moc, i bez Harryho.

BlackBlade
07. listopadu

Dobrá detektivka, ale nevím proč, závěr jsem čekal... Ale nebylo to zase nějak zbytečně překombinované. Za mě lepší 4/5, ale na 5/5 to z mého pohledu nemá.

mamadli1922

Bohužel za mě nejhorší Nesbova kniha. V množství klišé překonal i Larse Keplera. Kdyby měla kniha o 300 stránek méně, nic by se nestalo. Děj předvídatelný a poprvé jsem se musel u Nesba skutečně nutit číst dál. Víc než jednu hvězdu dát nemůžu. Doufám, že se bude autor dál držet osvědčeného HH.

Katulinka69

U Nesba mi vždy trvá chvíli se zácist,ale pak to stojí za to.

IVANA0123

Jak je vidět, tak knížky od Nesba mohou skvěle fungovat i bez Harryho, i když jsem tomu původně nevěřila. Neuvěřitelně napínavý příběh, kde zlo ani dobro nejsou vždy jasně černé nebo bílé. Určitě stojí za přečtení.

anitram1975

Přečteno jedním dechem. Čtivé, poutavé, napínavé. Tak trochu jiná detektivka.

ferda16

Ze začátku jsem vůbec se moc neorientovala v množství postav a jejich jménech, ale nakonec se vše rozjasní a příběh opravdu zaujme. Dobré téma, pěkný příběh i rozuzleni. Má prvotina, ale věřím, že u ní nezůstane :)

Costanzo

Nesbo opět ukázal, že umí. Bravurní příběh, strhující děj a krásné zakončení. Co víc si přát? Pro mě je Nesbo Bůh severské krimi. Doporučuji

allyce

Napínavé od začátku do konce, děj jede tak rychle, že málem nestačíte otáček stránky. A když otočíte tu poslední, je vám líto, že už žádná další není.

Když jsem si pročítala některé komentáře, donutilo mě to zamyslet se nad tím, proč jsme schopni přímo "milovat" člověka (byť vymyšleného), který zabíjí jiné lidi. Ano, je sympatický, mladý, krásný, ano stalo se mu bezpráví, vzali mu roky života, všichni mrtví jsou prevíti nejhrubšího zrna...........
Můj závěr je ten, že jsme toho schopni, protože to byl záměr autora. Tady je vidět jeho nadání a mistroství slova. Svým literárním uměním dokázal naše morální hodnoty posunout tak, abychom Sonnyho milovali, byť je vlastně odsouzeníhodným vrahem.

Kitty

Vzala jsem si tuto audioknihu na zaplácnutí času a byla jsem mile překvapená. Klasická severská krimi, která má zápletku i spád. A přednes od Petra Kubeše byl strhující.

maroni

První "neholeovský" Nesbø (když nepočítám audioknihu Lovci hlav) a autor neubral nic ze svých kvalit. Harry mi nechyběl a knihu jsem si hodně užila. Sonnyho si zamilujete

Taj-ka

Jako obvykle strhující. Tentokrát myslím že jsem skoro uhádla část rozuzlení předem, ale to mě nijak neodradilo číst ve dne v noci. Oproti sérii s Harry Holem bylo osvěžující že tady hlavní hrdinové neměli přežití jisté.

ronniejohns

Syn je první z děl autora, kterou jsem četla a nebyla ze série HH. Byla jsem k tomu proto hlavně zpočátku hodně skeptická. A možná právě kvůli tomu mě knížka tak nadchla. Pořád to byl Nesbo, cítila jsem v ulicích Osla jeho přítomnost. Sonnyho jsem si zamilovala na první stránce. Rozhodně Syna řadím k nejlepším, co jsem od toho norského boha četla. Děj, zápletka, tempo příběhu a psychologie postav. To vše tam bylo a to vše bylo za mě na jedničku s hvězdičkou.

Jůšo

Jsem příjemně překvapená. Syna jsem ulovila ve slevách a zlákal mě hlavně na jméno autora. Ani jsem si pořádně nepřečetla anotaci. Ano, čekala jsem, že to bude stát za to, ale že se nechám až tak vtáhnout do děje, mě nenapadlo. Líbilo se mi množství postav s propracovaným charakterem i napětí a akce. Ráda tu tedy zanechávám pět hvězdiček.

mahdal

Asi budu mít rozdílný názor na tuhle knihu než většina, ale pro mě to žádný výjimečný autorský počin nebyl. Je to třetí kniha, kterou jsem četl od tohoto autora, a myslím si, že na delší dobu poslední. Nedokázal jsem se ztotožnil s postavami možná i kvůli tomu, že se mi nelíbí styl autorova vyprávění. Ne že by zápletka nebyla zajímavá, ba dokonce by v ní nebylo napětí, to ne, ale není to můj "cup of tea". A to přitom mám detektivky rád. Každý si musí na knihu udělat svůj názor, ale když Vám k srdci nepřiroste, nic s tím neuděláte. Četbu další knihy od tohoto autora si pečlivě rozmyslím. Dvě hvězdy za to, že byl příběh místy napínavý a že v něm nechyběla akce.

Kaik

Nesbo zkrátka detektivky umí. Syn opět potvrzuje, že v jeho románech si člověk nemůže být vůbec ničím jistý. Příběh pomsty mladého muže je zasazen do známého prostředí Osla a mohl by klidně fungovat jako další díl Harryho Holea. Vím, že bych neměl srovnávat a být vděčný za zpestření v podobě nových tváří, ale na Harryho už jsem si zvykl a chyběl mi. Závěr knihy byl řádně divoký (napadl mě i výraz 'překombinovaný', ale takový byl asi záměr - zmlsaného čtenáře je třeba stále překvapovat), ale celkový konec se mi líbil. A opět se mi stalo, že zhruba od půlky děj nabral takové otáčky, že jsem se od knihy nemohl odtrhnout. A to není málo.

PetrCB

Perfektní a navíc inteligentní a uvěřitelná zápletka. Od začátku do konce super.

VeronikaStan

Ze začátku mi dělalo problém se zorientovat v množství postav, které dějem provází, nakonec jsem se dočetla do děje tak, že mi nešlo knihu odložit. Příběh mě upoutal tak, že bych to klidně viděla na filmové zpracování. Za mě jedna z nejlepších od Nesba!

Mrzenka

Ze začátku jsem vůbec se neorientovala v množství postav, ale nakonec zajímavé rozuzleni.

Péťa1950

Zajímavé prolínání osudů hlavních postav až do rozuzlení, které se v průběhu četby už nabízelo. Velice čtivé.

Stepi84

za mne jedna z nejlepších :-)

jituliste

Dokonalé!

zdendula31

Jako vždy paráda...

AnnaNešporová

Skvělá knížka, za mě se rozhodně kvalitou blíží k sérii HH. Je to sice něco trochu jiného, ale i tak výborně zpracované. Že by bylo pokračování??

ZuzanaHabi

Tohle není Harry Hole.
Zprvu jsme se nemohla do knihy začíst. Pak mi trochu připomínal supermana.
A pak mě kniha začala více a více vtahovat do svého děje, až jsem jí zcela propadla.
Geniální příběh, který si zaslouží nejen přečtení ,ale i zfilmování. Vřele doporučuji!

Jessybelle

Byla jsem mile překvapena, páč jsem si už zvykla na Harryho. A šlo to i bez něj. A vlastně se mi fakt líbilo. Takže mohu jen doporučit. Záporáci, kterým fandíte... No prostě si to přečtěte a pochopíte...

KaiShun

Myslel jsem, že Nesbø už lepší knihy než ze serie HH nenapíše. Moje chyba. Sonny mě začal bavit daleko více, mnohem dříve. Trochu mi to připomnělo Harryho Přízrak, ale bylo to o hodně hodně lepší. Kdyby šlo dam 6*.

NikolettaHole

Nesbo opět nezklamal :) Děj opět nabitý napětím, romantikou a zápletka na kterou jsem se celou dobu snažila přijít . Rozuzlení mě jako vždy nadchlo a jen se potvrdilo, že Nesbo je autor, kterého budu už navždy milovat. :)

oxiduji

Pana Jo mám načteného z knížek s detektivem Harry Holem a na Syna jsem se moc těšila. Kniha mě nezklamala. Urputná msta - přes spáleniště, přes krvavé řeky. Romantická linka je skvělá, mám ráda osudovost až do morku kostí. Celkově je kniha taková lehčí než krimisérie s Holem, jaksi lépe a svižněji ubíhá. Doporučuji