Syn

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/big_syn-264687.jpeg 4.52385
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Sønnen, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (509)

Kniha Syn

Korejš
24. ledna

Netradiční detektivka od tradičního spisovatele detektivek. Zatímco v sérii s Harry Holem jsem celý příběh horlivě přemýšlel kdo je vrah. Při poslechu syna byl vrah zřejmý a člověk pak jen mohl vymýšlet, jak ho pan Nesbo překvapí tentokrát. No dobře, závěr nebyl zas tak překvapivý ale to nic nemění na skutečnosti, že příběh byl opět perfektní, bavil a kdybych ho neposlouchal v audiu, věřím, že by se i sám četl :) Děkuji a doporučuji :)

janina66
24.11.2022

Naprosto výborná a nejlepší kniha od Nesba, co jsem četla.
Vyslechla jsem audio a tak jsem se do knihy zažrala, že za 1,5 dne jsem dosáhla skvělého konce. Sonnymu jsem moc držela palce. Leváka jsem tušila.
Knihu mohu jen doporučit.


Timkim
28.10.2022

Po zklamání z Netopýra, se mi dostala do ucha tato kniha. Sice jsem měl problém se zprvu zaposlouchat, ale pak se to krásně rozjelo a Sonnymu jsem vážně fandil. Překvapila mě jeho skromnost a vážně perfektně propracovaná likvidace. Skutečně vynikající. Závěr byl překvapivý, ale nikterak šokující. Jo si u mě zvedl reputaci a vyzkouším i jeho další knihy.

ZuzanaZ83
06.10.2022

Opravdu moc dobře napsaná kniha, ve které až do posledních stránek nevíte, jak to vlastně je. Velká spokojenost.

Četla jsem jako ebook. Co mě ale až fyzicky bolelo, byla obrovská spousta gramatických a pravopisných chyb. Nebýt kniha tak dobrá, kvůli pravopisu a překladu bych ji odhodila.

janka2000
28.09.2022

Super čtení od Jo Nesba, který vlastně nikdy pořádně nezklame. Dobře propracovaný příběh s mnoha postavami, s mnoha úhly vyprávění. Někdy se v tom ale člověk trochu ztrácel, ale pak se stejně našel. Sonny je fakt super kladná postava (změna od sebedestruktivního HH), jen s hloubkou pochybností a výčitek Šimona Kéfase jsem trochu bojovala.

jan7760
23.08.2022

Zaujímavý príbeh, na mňa trochu viac sci-fi, ale inak super. Nastala menšia zmena v hlavnom hrdinovi, ktorý mal za sebou aj temnú minulosť. Odporúčam, stojí za prečítanie, človek pri Nesbovi asi nešliapne vedľa.

monika3332
22.08.2022

Právě dotčeno. Začátek byl takový pozvolný, ale příběh napínavý až do poslední tečky. Po Duně to bylo parádní odpočinutí a už se těším na další knihu.

Dvorik
10.07.2022

Nebylo to spatne, ale na HH to proste nema. V Synovi je spousta podobnych postav i prostredi jako v HH, ale Simon Kefas jako hlavni postava a nahrada za Harryho je proste nezajimavy.

1 ...