Syn

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/264687/syn-264687.jpeg 4.51693

Sønnen (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

katallinka
předevčírem

Byla to pro mě první kniha od Nesba a čekala jsem něco trošku lepšího.

dlabikk

Druhá nedočtená kniha od Nesboa ... opět jsem se nezačetla a další již zkoušet nebudu.

omgjako

Velice dobré! Hodně mě to bavilo. HH mi tam nechyběl navzdory tomu, že ho mám ráda.

Bookaholik

Děj a nápad super, ale ztrácela jsem se v postavách, jen Sonny byl označován nejméně třemi jmény... Už jsem od Nesba četla lepší knihy!

Vlak7

Moc postav, moc složité, pořád jsem vyhlížela HH ????????????, přesto výborne. 5* však patří jen HH.

crazyslunicko

Detektivky moc nečtu, ale tahle je skvělá. Napětí od začátku do konce. Strašně mě zaujalo, jak se z ničeho nic mohl někdo probrat ve vězení a říct si, že přestane fetovat. Prostě to v sobě opravdu zlomit a říct si ne nechci díky. Nejsem si popravdě jistá, jestli je tohle opravdu možné. Hlavně mě opravdu zaujalo, jak bývalý vězeň chce konečně spravedlnost a vše bere do svých rukou. Prohnilost policie skrz na skrz z knihy jenom tryská. Zvládne to však Sonny ustát? Bude mít klid? Potká své štěstí?

Mark
29.12.2018

Skvělá a napínavá od začátku až do konce.

Andyhana
21.12.2018

Krev opět cákala na všechny strany, nechyběl ani popis pocitů umírajícího zastřelením. Nevím, jak to Nesbo dělá, ale kniha byla tak napínavá, že jsem se párkrát přistihla, jak mám při čtení tělo napjaté. Moje třetí kniha od Nesba a opět se líbila.

MiliKry
09.12.2018

Moje první “nesbovka” a líbila se mi ????

Hustoles380
04.12.2018

Tak jako jeho postavy i já jsem závislý, ne snad na alkoholu či na fetu, ale na Nesbøvi.Zase výborné.

Vilma232
29.11.2018

Osvědčený autor, napínavý děj, dobře se čte. Místy jsem však měla dojem, že už je to "trochu moc" na jednu- byť akční - postavu.

EvikU.
21.11.2018

Musím říct, že se mi to četlo samo. Je to velmi napínavý..moje první kniha od tohoto autora. Přečtu i jiné, píše čtivě.

Bacík
13.11.2018

Kniha je určitě propracovaná do detailu, ale přišla mi lehce nudná, četla jsem lepší knihy.

hanka9238
11.11.2018

Za me super, od zacatku az do konce. Ctive a velice napinave a jsem rada za ten konec. Me se to libilo moc, i bez Harryho.

BlackBlade
07.11.2018

Dobrá detektivka, ale nevím proč, závěr jsem čekal... Ale nebylo to zase nějak zbytečně překombinované. Za mě lepší 4/5, ale na 5/5 to z mého pohledu nemá.

mamadli1922
31.10.2018

Bohužel za mě nejhorší Nesbova kniha. V množství klišé překonal i Larse Keplera. Kdyby měla kniha o 300 stránek méně, nic by se nestalo. Děj předvídatelný a poprvé jsem se musel u Nesba skutečně nutit číst dál. Víc než jednu hvězdu dát nemůžu. Doufám, že se bude autor dál držet osvědčeného HH.

Katulinka69
21.10.2018

U Nesba mi vždy trvá chvíli se zácist,ale pak to stojí za to.

IVANA0123
05.10.2018

Jak je vidět, tak knížky od Nesba mohou skvěle fungovat i bez Harryho, i když jsem tomu původně nevěřila. Neuvěřitelně napínavý příběh, kde zlo ani dobro nejsou vždy jasně černé nebo bílé. Určitě stojí za přečtení.

anitram1975
21.09.2018

Přečteno jedním dechem. Čtivé, poutavé, napínavé. Tak trochu jiná detektivka.

ferda16
20.09.2018

Ze začátku jsem vůbec se moc neorientovala v množství postav a jejich jménech, ale nakonec se vše rozjasní a příběh opravdu zaujme. Dobré téma, pěkný příběh i rozuzleni. Má prvotina, ale věřím, že u ní nezůstane :)

Costanzo
16.09.2018

Nesbo opět ukázal, že umí. Bravurní příběh, strhující děj a krásné zakončení. Co víc si přát? Pro mě je Nesbo Bůh severské krimi. Doporučuji

allyce
11.09.2018

Napínavé od začátku do konce, děj jede tak rychle, že málem nestačíte otáček stránky. A když otočíte tu poslední, je vám líto, že už žádná další není.

Když jsem si pročítala některé komentáře, donutilo mě to zamyslet se nad tím, proč jsme schopni přímo "milovat" člověka (byť vymyšleného), který zabíjí jiné lidi. Ano, je sympatický, mladý, krásný, ano stalo se mu bezpráví, vzali mu roky života, všichni mrtví jsou prevíti nejhrubšího zrna...........
Můj závěr je ten, že jsme toho schopni, protože to byl záměr autora. Tady je vidět jeho nadání a mistroství slova. Svým literárním uměním dokázal naše morální hodnoty posunout tak, abychom Sonnyho milovali, byť je vlastně odsouzeníhodným vrahem.

Kitty
11.09.2018

Vzala jsem si tuto audioknihu na zaplácnutí času a byla jsem mile překvapená. Klasická severská krimi, která má zápletku i spád. A přednes od Petra Kubeše byl strhující.

maroni
05.09.2018

První "neholeovský" Nesbø (když nepočítám audioknihu Lovci hlav) a autor neubral nic ze svých kvalit. Harry mi nechyběl a knihu jsem si hodně užila. Sonnyho si zamilujete

Taj-ka
02.09.2018

Jako obvykle strhující. Tentokrát myslím že jsem skoro uhádla část rozuzlení předem, ale to mě nijak neodradilo číst ve dne v noci. Oproti sérii s Harry Holem bylo osvěžující že tady hlavní hrdinové neměli přežití jisté.

ronniejohns
30.08.2018

Syn je první z děl autora, kterou jsem četla a nebyla ze série HH. Byla jsem k tomu proto hlavně zpočátku hodně skeptická. A možná právě kvůli tomu mě knížka tak nadchla. Pořád to byl Nesbo, cítila jsem v ulicích Osla jeho přítomnost. Sonnyho jsem si zamilovala na první stránce. Rozhodně Syna řadím k nejlepším, co jsem od toho norského boha četla. Děj, zápletka, tempo příběhu a psychologie postav. To vše tam bylo a to vše bylo za mě na jedničku s hvězdičkou.

Jůšo
15.08.2018

Jsem příjemně překvapená. Syna jsem ulovila ve slevách a zlákal mě hlavně na jméno autora. Ani jsem si pořádně nepřečetla anotaci. Ano, čekala jsem, že to bude stát za to, ale že se nechám až tak vtáhnout do děje, mě nenapadlo. Líbilo se mi množství postav s propracovaným charakterem i napětí a akce. Ráda tu tedy zanechávám pět hvězdiček.

mahdal
22.07.2018

Asi budu mít rozdílný názor na tuhle knihu než většina, ale pro mě to žádný výjimečný autorský počin nebyl. Je to třetí kniha, kterou jsem četl od tohoto autora, a myslím si, že na delší dobu poslední. Nedokázal jsem se ztotožnil s postavami možná i kvůli tomu, že se mi nelíbí styl autorova vyprávění. Ne že by zápletka nebyla zajímavá, ba dokonce by v ní nebylo napětí, to ne, ale není to můj "cup of tea". A to přitom mám detektivky rád. Každý si musí na knihu udělat svůj názor, ale když Vám k srdci nepřiroste, nic s tím neuděláte. Četbu další knihy od tohoto autora si pečlivě rozmyslím. Dvě hvězdy za to, že byl příběh místy napínavý a že v něm nechyběla akce.

Kaik
05.07.2018

Nesbo zkrátka detektivky umí. Syn opět potvrzuje, že v jeho románech si člověk nemůže být vůbec ničím jistý. Příběh pomsty mladého muže je zasazen do známého prostředí Osla a mohl by klidně fungovat jako další díl Harryho Holea. Vím, že bych neměl srovnávat a být vděčný za zpestření v podobě nových tváří, ale na Harryho už jsem si zvykl a chyběl mi. Závěr knihy byl řádně divoký (napadl mě i výraz 'překombinovaný', ale takový byl asi záměr - zmlsaného čtenáře je třeba stále překvapovat), ale celkový konec se mi líbil. A opět se mi stalo, že zhruba od půlky děj nabral takové otáčky, že jsem se od knihy nemohl odtrhnout. A to není málo.

PetrCB
05.07.2018

Perfektní a navíc inteligentní a uvěřitelná zápletka. Od začátku do konce super.