Syn

Syn https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/bmid_syn-264687.jpeg 4 2531 521

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Sønnen , 2014


více info...

Přidat komentář

Mateo67
předevčírem 4 z 5

Vůbec nebudu skrývat, že jsem od začátku držela pěsti vrahovi a přála si, aby svou misi stihl ukončit dřív, než ho chytnou. A nebylo to jen o pomstě a smrti, tenhle drsný chlapský svět je zaplněný i rozmanitými podobami lásky. Proto tyto příběhy tak rádi čteme - přejeme si, aby alespoň v knize zlo bylo potrestáno a dobro a láska zvítězili.

VetDejvid
03.03.2024 4 z 5

Dobrá kniha, ku konce príjemne napínavá, občas som sa ale strácal v postavách. celkový dojem ako u všetkých kníh od Jo Nesboa. Je to fajn oddychové čítanie. Harry Hole mi vobec nechýbal. Práve naopak, po Královstve pre mňa asi jeho najlepšia kniha. Bolo zaujímavé, že hlavný hrdina, vlastne viacerí hrdinovia vobec nie sú dobráci, ale boli natoľko sympatickí, že som si ich obľúbil.


Paulmain
27.02.2024 4 z 5

Dlouho jsem JN odolával, asi proto že mě nějak odrazoval Harry Hole (a to ho znám jen ze synopsí a komentářů). Dostala se mi do ruky tato kniha, a když jsem zjistil, že tam HH není, šel jsem do toho – tedy mé první čtení JN.
Kniha se četla velmi dobře, často jsem si liboval, jak pěkně je napsaná a přeložená. Postav tam na můj vkus bylo celkem dost, občas jsem se musel zastavit a uvědomit si, kdo to vlastně je. Příběh mi ze začátku přišel dost zajímavý, sem tam sice méně uvěřitelný, ale opravdu mě bavil. Poslední třetinu knihy ale vnímám jako slabší, děj a rozuzlení bylo už dost překombinované a také patetické.
Tak díky JN a třeba zase někdy příště

Dusinof
17.02.2024 5 z 5

Tak muj druhy polibek od Nesba a takhle teda ano! Jelikoz jsem nepoliben serii s H.H vubec mi nevadilo, ze tady nebyl. Detektivky ani nejsou muj salek kavy, ale tahle kniha se cetla sama. Musim rict, ze me to vtahlo do deje velmi rychle a vyplivlo me to na konci naprosto spokojeneho. Dostalo se mi vseho tak akorat, diky bohu temer zadne LGBT prvky. Rozhodne stoji za precteni. A Sonny byl velky sympatak :-)

ElikaS
07.02.2024 5 z 5

Skvělá knížka. Byla jsem zvědavá, jak se Nesbovi povede bez Harry Holého a vedlo se mu možná lépe než s Harrym. Příběh byl zajímavý, se skvělou myšlenkou a zajímavými zvraty. Opravdu mě to bavilo

mila2411
29.10.2023 5 z 5

První knížka od JN bez HH a - naprostá spokojenost. Krásně vystavěný, dramaticky vyprávěný a výborně vypointovaný příběh. Nevím co bych knížce vytknul.

stanislav0373
29.08.2023 5 z 5

Další skvělá kniha z pera Jo Nesba. Chtěl bych napsat více, ale komentář od heavy66 z 21.02.2016 je naprosto dokonalý.

Zemlja
26.08.2023 4 z 5

Četla jsem vtažená do děje, konec už předvídatelný, ale pro mě parádní detektivka.

Merynkaw
13.08.2023 5 z 5

Parádní čtení, oddechové. Knihu doporučuji.

Markushka
20.07.2023 5 z 5

Za mě nejlepší 'nesboovka'. Od začátku mě vtáhla naplno. Téměř mysteriózní hlavní postava si získala mou plnou pozornost a sympatie hned v úvodu. Brutální odplata, která je spravedlností... A samozřejmě napětí až do konce:-)

veronika9761
21.04.2023 5 z 5

Davno jsem rozecetla jednoho Nesbø a zaboha mi nesel docist. Proto jsem měla za to, ze Jo Nesbø pise komplikovane a zbytecne slozite. Az Syn mi ukazal, ze tenhle autor se cte sam. Paradni kousek.

IvcaIva
19.04.2023 5 z 5

Vynikající kniha, perfektně se četla, je v ní napětí a děj má spád. Moc doporučuji.

Metuje
07.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak po hrozných Lovcích hlav jsem si spravil náladu, překlad KK opět skvělý. Vzhledem ke stylu se u Šimona nabízí srovnání s HH, HH je mi určitě bližší, nejen hloubkou charakteru, což je ovlivněno počtem knih o každém z hrdinů, ale i zásadami a povahou. Harry alespoň většinu času ubližuje jen sám sobě, Šimon byl mnohem větší záporák. Zabít svého nejlepšího přítele, to už chce pořádnej žaludek. Líbilo se mi kreativní využití Markuse, díky kterému jsme nenásilnou formou mohli nahlédnout do Sonnyho soukromí. Konec nebyl tak napínavý, jak jsme zvyklí od druhého vrchního komisaře, první polovina knihy pro mě byla zábavnější. Nakonec pro mě bylo možná větším šokem odhalení pohlaví Sam, než samotného leváka. Easter egg v podobě Siverta Falkeida potěšil.

Korejš
24.01.2023 5 z 5

Netradiční detektivka od tradičního spisovatele detektivek. Zatímco v sérii s Harry Holem jsem celý příběh horlivě přemýšlel kdo je vrah. Při poslechu syna byl vrah zřejmý a člověk pak jen mohl vymýšlet, jak ho pan Nesbo překvapí tentokrát. No dobře, závěr nebyl zas tak překvapivý ale to nic nemění na skutečnosti, že příběh byl opět perfektní, bavil a kdybych ho neposlouchal v audiu, věřím, že by se i sám četl :) Děkuji a doporučuji :)

janina66
24.11.2022 5 z 5

Naprosto výborná a nejlepší kniha od Nesba, co jsem četla.
Vyslechla jsem audio a tak jsem se do knihy zažrala, že za 1,5 dne jsem dosáhla skvělého konce. Sonnymu jsem moc držela palce. Leváka jsem tušila.
Knihu mohu jen doporučit.

Timkim
28.10.2022 5 z 5

Po zklamání z Netopýra, se mi dostala do ucha tato kniha. Sice jsem měl problém se zprvu zaposlouchat, ale pak se to krásně rozjelo a Sonnymu jsem vážně fandil. Překvapila mě jeho skromnost a vážně perfektně propracovaná likvidace. Skutečně vynikající. Závěr byl překvapivý, ale nikterak šokující. Jo si u mě zvedl reputaci a vyzkouším i jeho další knihy.

ZuzanaZ83
06.10.2022 4 z 5

Opravdu moc dobře napsaná kniha, ve které až do posledních stránek nevíte, jak to vlastně je. Velká spokojenost.

Četla jsem jako ebook. Co mě ale až fyzicky bolelo, byla obrovská spousta gramatických a pravopisných chyb. Nebýt kniha tak dobrá, kvůli pravopisu a překladu bych ji odhodila.

janka2000
28.09.2022 4 z 5

Super čtení od Jo Nesba, který vlastně nikdy pořádně nezklame. Dobře propracovaný příběh s mnoha postavami, s mnoha úhly vyprávění. Někdy se v tom ale člověk trochu ztrácel, ale pak se stejně našel. Sonny je fakt super kladná postava (změna od sebedestruktivního HH), jen s hloubkou pochybností a výčitek Šimona Kéfase jsem trochu bojovala.

jan7760
23.08.2022 5 z 5

Zaujímavý príbeh, na mňa trochu viac sci-fi, ale inak super. Nastala menšia zmena v hlavnom hrdinovi, ktorý mal za sebou aj temnú minulosť. Odporúčam, stojí za prečítanie, človek pri Nesbovi asi nešliapne vedľa.

monika3332
22.08.2022 5 z 5

Právě dotčeno. Začátek byl takový pozvolný, ale příběh napínavý až do poslední tečky. Po Duně to bylo parádní odpočinutí a už se těším na další knihu.