Syn

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/syn-264687.jpeg 4.52078
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Sønnen, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (465)

Kniha Syn

Přidat komentář
ibs
18. října

Sialene dobre.

Nisus
08. října

Jo Nesbø je taký presvedčivý z viacerých dôvodov. Najskôr vytvorí postavy, ktoré sú hrdinské, ale zároveň pochybné, a tak nám na nich záleží - chceme sa viac zapájať do ich života. Po druhé, je to skvelý spôsob písania, ktorý vie, ako umiestniť čitateľa do príbehu; jeho opis Osla je vynikajúci. A nakoniec, jeho schopnosť vytvárať napätie - či už vieme, kto je vrah, alebo ho sledujeme spolu s políciou - je tiež vynikajúca. Jeden z mojich obľúbených autorov! Súhlasím tiež s jedným komentátorom, ktorý uviedol, že „romantika je významným aspektom práce Nesba“ - to je pravda.


akcive11
07. října

Strhující příběh.

o_mega
01. října

Moj prvy Nesbø. Dalsi tak skoro asi nedam, lebo do tohto som sa musel nutit. 5x som tu knihu odlozil, lebo ma nebavila. Cela prva cast = 86 stran bola pre mna nezazivna, zmatena k tomu tie drbnute vikingske mena. Zle sa mi v tom orientovalo.

MartinJay
26. července

Skvěle napsaná kniha. Sice zde není můj oblíbený hrdina Harry Hole, ale i tak styl je mu dost podobný. Doporučuji. Chytne a nepustí

Hoxer
15. července

Čteno ve formě audioknihy (skvělý Petr Kubes). Kvalitou i formou je příběh srovnatelný s holeovkami. Kniha mi přišla o něco lepší než Lovci hlav. Filmové zpracování by určitě bylo skvělé. Sympatická hlavní postava Sonnyho, vrchního komisaře i Marty příběhu dodávají šťávu. Jediné co mi přišlo nelogické byla Kéfasova touha dostat leváka, když celou dobu věděl, kdo to je.

Jrsnbl
06. července

Naprosto úžasný počin! Má to všechno, co napínavý a dechberoucí kriminalistický román potřebuje. Nesbo je prostě král všech králů.

Arella
01. července

Bylo to jiné, než s Harry Holem, ne zásadně, ale přece. Ale hlavně bylo to stejně dobré. Jo je moje srdcovka. Dekuji!

1 ...

Doporučujeme

Pojídači mrtvých
Pojídači mrtvých
Rozbité okno
Rozbité okno
Ty
Ty
Byly tady, a už nejsou
Byly tady, a už nejsou