Syn

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/264687/syn-264687.jpeg 4.51465

Sønnen (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

dvoracci

Četla se skvěle, napínavý příběh, člověk hrdinovi držel palce, i když to s ním mnohokrát vypadalo špatně..

Vatter83

Napínavé, dobře napsané.

Janyssek

Ufff,....do noci, chvilemi zavírání knihy, pro až velké napětí,super! Má první zkušenost s autorem, teď jen řeším,zda jít do minulosti ,či knihy po Synovi.

SilvieSisinka

Tak asi jsem se zamilovala,pane Jo Nesbo :-) Opravdu skvela kniha.Po nocich jsem naspala,jen cetla a cetla!!!Docetla co nejrychleji to slo.Tesila jsem se jak to cele dopadne.Zapletka super,postavy skvele. ;-)

ViktorieV

Strhující příběh!!! Co víc říct...prostě Nesbo...

Simix12

Kniha je napínavá od začátku do konce. Všechny knihy od autora Jo Nesbo jsou vynikající.

t.adm

Má druhá kniha od pana JN, první byl Sněhulák, takže jsem čekala "klasickou" (i když Nesbo se vymyká) detektivku. Po dočtení knihy mám pocit, že jsem přečetla spíše psychologický román, který neustále nutí přemýšlet a vyhodnocovat situace, pojem dobra a zla je zde velmi relativní, co je dobré a špatné závisí vždy na úhlu pohledu. Příběh vás tradičně vybízí rozluštit zápletku a přijít věcem na kloub. Některé věci jsem odhalila už v polovině knihy, ale ta nevědomost, jestli tipuju správně, byla hrozná - proto jsem i po "odhalení" některých věcí byla nadále překvapená. Knihu stoprocentně doporučuji. Mimochodem Sonnyho chování, co se týče zdvořilosti, mne naprosto uchvátilo.

pavlina9305

Bavila mě moc!
Sonny mi byl moc sympatický!
Marta mi byla moc sympatická!
Byl mi sympatický i Lars.. a taky Markus a žlutý dům..
super čtení, za dva dny zhltáno..! Pět hvězd!

Katja

Tak tohle je přesně ta kniha, kvůli které si jdete dřív lehnout, abyste pak mohli do ranních hodin číst. Probíráte se množstvím mrtvol - zmražených, zpola sežraných psem a zpola uříznutou hlavou, ale téměř to nevnímáte, protože daleko silnější je příběh za tím. Příběh, kde není postavy, kterou budete chvíli nenávidět a chvíli milovat. Žádný škatulkování do bad boyů a sluníčkových lidiček. Od každýho trochu, pořádně protřepat a zamotat čtenářovi hlavu. Kniha o zlomené duši, zradě, lásce i naději, ale hlavně o odpouštění a nových šancích.
Souhlasím s komentáři níže - tohle opravdu není Harry Hole. Tohle je něco daleko daleko hlubšího.

LP113

Jediná kniha, která mě od Nesba aspoň trochu bavila.

Bybyla

Čekala jsem HH "za každým rohem", ale nepřišel :-(...Tak jsem to přijala jako fakt (co jiného mi zbývalo, že) a příběh si i tak užila :-) Povedené to bylo...nicméně tušíte, kdy bude nový HH? :-)

lubik734

Líbila se moc.

petronella1

Z této knihy jsem docela zklamaná. Mám pocit, jakoby to ani nepsal Nesbo. Moc mě nebavila, ale dočetla jsem ji.

Peťulka3

Paráda. Zase jedna severská paráda.

Denisa153

Bylo to napínavé a čtivé, ale jedno musím vytknout, nelíbilo se mi to přeskakování děje v ton napínavém k něčemu jinému. Docela to odvádělo maji pozornost a ztrácela jsem se. Také tam bylo docela dost postav ve kterých jsem se neorientovala.

Vlk.kh
31.12.2017

Oproti série o Harrym Holeovi musím říci, že tady se mi pan Nesbo mnohem více trefil do noty. Hlavní hrdina je sice také looser, ale sedl mi víc, než neustálý pijan Hole.

DavidKeller
31.12.2017

kniha která mě zaujala i nečekaný konec :)

Skaut01
28.12.2017

Moje první přečtená kniha od Nesba. Díky ní jsem objevil tohoto autora. Kniha mě naprosto pohltila.

ArwenAragorn
23.12.2017

Výborná detektivka Jo Nesba, napínavá od začátku do konce. Nebojte se, přestože v ní nevystupuje Harry, o nic nepřijdete, naopak!

DoDidDone
16.12.2017

Kniha za mě skvělá, myšlenka i nápad úžasné! Asi mě za to všichni budou chtít ukamenovat, ale já si osobně myslím, že by se Nesbo měl spíš věnovat knihám podobné této než Harrymu, jehož série mi připadá trochu utahaná a opakující se. Hlavní postava je zajímavá a sympatická, dokázal bych si představit pokračování.

katy238
16.12.2017

Výjimečná kniha o dobru a zlu, o druhých šancích a neodpustitelnych chybách. Poutavý příjemně ubihajici příběh s nečekanými zvraty.

swayno
30.11.2017

Mám podobné pocity z knihy jako Tereziee. Něco mi tam chybělo, něco, co ostatní knihy od Nesba mají, něco z čeho si sednu na zadek. A ty jména byly i pro mě peklo.

Tereziee
24.11.2017

Nevím proč, ale Syn mě moc neupoutal. Něco mi tam chybělo a přišlo mi to lehce předvídatelné. A ty jména, měla jsem v tom hrozný zmatek. Hlavně mi teda chyběl Harry Hole. I když vyšetřovatel Šimon Kéfas mu byl v něčem podobný. Za mě taková průměrná detektivka.

Kropacova.terez
13.11.2017

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Dobře napsáno a Nesbo opět nezklamal!

Teninka
12.11.2017

Kniha se mi líbila a i přesto, že tam nebyl Harry Hole, tak měla něco do sebe a skvěle se četla :-) Děj byl fantastický, zajímavý, poutavý a jak už tady bylo řečeno, tak konec byl úžasný :-)
Knihy od Nesba prostě miluji :-)))

Juzzy
31.10.2017

Tuhle knihu (v polštině) jsem si tři roky "šetřil", až na ní došlo. Nechtěl jsem vměstnat mezi Harryho a spol. jiné hrdiny.. Udělal jsem chybu. Tohle se čte jedním dechem. Syn, přestože se objektivně přece nelze ztotožňovat s jeho dřívějším a současným počínáním, je prostě fenomenální. Jo Nesbo je fenomenální!

St.Evelin
31.10.2017

Sice to není můj oblíbený HH, ale i tady Nesbo ukazuje, že detektivní zápletky prostě umí! Palec nahoru! Začátek byl pro mě takový těžší, ale stačilo pár stran a byla jsem zase zcela vtažena do komplikovaného a strhujícího děje.

the_res13
31.10.2017

Zpočátku mi při pohledu na obal nesoucí jméno Jo Nesbø chyběl Harry Hole, ale po prvních 20 stranách toto zcela opadlo a já se do příběhu zakousla a četla jedním dechem.

Vesmich
23.10.2017

Dílo je to rozsáhlé, seversky studené. Mstitel toho má moc, sotva to stíhá – drogy, obchodování s lidmi, praní špinavých peněz, láska…. Soupeři jsou zdatní a řádně vykrmení nebo nenažraní, kulisy temné. Poslouchala jsem jako audioknihu na dlouhých cestách autem, číst by se mi to nechtělo. Působilo to na mě táhle, nudně a nebylo to přednesem, ten byl výborný.

Agnesita
22.10.2017

Cetla jsem cerstve po Zizni a libila se mi vic. Je jaksi vic uveritelna. A konec me potesil.