Syn

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/syn-264687.jpeg 4.52078
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Sønnen, 2014

Kniha Syn

ibs

Sialene dobre.

Nisus

Jo Nesbø je taký presvedčivý z viacerých dôvodov. Najskôr vytvorí postavy, ktoré sú hrdinské, ale zároveň pochybné, a tak nám na nich záleží - chceme sa viac zapájať do ich života. Po druhé, je to skvelý spôsob písania, ktorý vie, ako umiestniť čitateľa do príbehu; jeho opis Osla je vynikajúci. A nakoniec, jeho schopnosť vytvárať napätie - či už vieme, kto je vrah, alebo ho sledujeme spolu s políciou - je tiež vynikajúca. Jeden z mojich obľúbených autorov! Súhlasím tiež s jedným komentátorom, ktorý uviedol, že „romantika je významným aspektom práce Nesba“ - to je pravda.

akcive11

Strhující příběh.

o_mega

Moj prvy Nesbø. Dalsi tak skoro asi nedam, lebo do tohto som sa musel nutit. 5x som tu knihu odlozil, lebo ma nebavila. Cela prva cast = 86 stran bola pre mna nezazivna, zmatena k tomu tie drbnute vikingske mena. Zle sa mi v tom orientovalo.

MartinJay

Skvěle napsaná kniha. Sice zde není můj oblíbený hrdina Harry Hole, ale i tak styl je mu dost podobný. Doporučuji. Chytne a nepustí

Hoxer

Čteno ve formě audioknihy (skvělý Petr Kubes). Kvalitou i formou je příběh srovnatelný s holeovkami. Kniha mi přišla o něco lepší než Lovci hlav. Filmové zpracování by určitě bylo skvělé. Sympatická hlavní postava Sonnyho, vrchního komisaře i Marty příběhu dodávají šťávu. Jediné co mi přišlo nelogické byla Kéfasova touha dostat leváka, když celou dobu věděl, kdo to je.

Jrsnbl

Naprosto úžasný počin! Má to všechno, co napínavý a dechberoucí kriminalistický román potřebuje. Nesbo je prostě král všech králů.

Arella

Bylo to jiné, než s Harry Holem, ne zásadně, ale přece. Ale hlavně bylo to stejně dobré. Jo je moje srdcovka. Dekuji!

Pojídači mrtvých
Pojídači mrtvých