Syn

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/264687/syn-264687.jpeg 4.51578

Sønnen (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

Kaik

Nesbo zkrátka detektivky umí. Syn opět potvrzuje, že v jeho románech si člověk nemůže být vůbec ničím jistý. Příběh pomsty mladého muže je zasazen do známého prostředí Osla a mohl by klidně fungovat jako další díl Harryho Holea. Vím, že bych neměl srovnávat a být vděčný za zpestření v podobě nových tváří, ale na Harryho už jsem si zvykl a chyběl mi. Závěr knihy byl řádně divoký (napadl mě i výraz 'překombinovaný', ale takový byl asi záměr - zmlsaného čtenáře je třeba stále překvapovat), ale celkový konec se mi líbil. A opět se mi stalo, že zhruba od půlky děj nabral takové otáčky, že jsem se od knihy nemohl odtrhnout. A to není málo.

PetrCB

Perfektní a navíc inteligentní a uvěřitelná zápletka. Od začátku do konce super.

VeronikaStan

Ze začátku mi dělalo problém se zorientovat v množství postav, které dějem provází, nakonec jsem se dočetla do děje tak, že mi nešlo knihu odložit. Příběh mě upoutal tak, že bych to klidně viděla na filmové zpracování. Za mě jedna z nejlepších od Nesba!

Mrzenka

Ze začátku jsem vůbec se neorientovala v množství postav, ale nakonec zajímavé rozuzleni.

Péťa1950

Zajímavé prolínání osudů hlavních postav až do rozuzlení, které se v průběhu četby už nabízelo. Velice čtivé.

Stepi84

za mne jedna z nejlepších :-)

jituliste

Dokonalé!

zdendula31

Jako vždy paráda...

AnnaNešporová

Skvělá knížka, za mě se rozhodně kvalitou blíží k sérii HH. Je to sice něco trochu jiného, ale i tak výborně zpracované. Že by bylo pokračování??

ZuzanaHabi

Tohle není Harry Hole.
Zprvu jsme se nemohla do knihy začíst. Pak mi trochu připomínal supermana.
A pak mě kniha začala více a více vtahovat do svého děje, až jsem jí zcela propadla.
Geniální příběh, který si zaslouží nejen přečtení ,ale i zfilmování. Vřele doporučuji!

Jessybelle

Byla jsem mile překvapena, páč jsem si už zvykla na Harryho. A šlo to i bez něj. A vlastně se mi fakt líbilo. Takže mohu jen doporučit. Záporáci, kterým fandíte... No prostě si to přečtěte a pochopíte...

KaiShun

Myslel jsem, že Nesbø už lepší knihy než ze serie HH nenapíše. Moje chyba. Sonny mě začal bavit daleko více, mnohem dříve. Trochu mi to připomnělo Harryho Přízrak, ale bylo to o hodně hodně lepší. Kdyby šlo dam 6*.

NikolettaHole

Nesbo opět nezklamal :) Děj opět nabitý napětím, romantikou a zápletka na kterou jsem se celou dobu snažila přijít . Rozuzlení mě jako vždy nadchlo a jen se potvrdilo, že Nesbo je autor, kterého budu už navždy milovat. :)

oxiduji

Pana Jo mám načteného z knížek s detektivem Harry Holem a na Syna jsem se moc těšila. Kniha mě nezklamala. Urputná msta - přes spáleniště, přes krvavé řeky. Romantická linka je skvělá, mám ráda osudovost až do morku kostí. Celkově je kniha taková lehčí než krimisérie s Holem, jaksi lépe a svižněji ubíhá. Doporučuji

Reat

Moje první "rande" s Mistrem. Neskončilo chladným podáním ruky a rozloučením, ale ani divokou muchlovačkou, při které si hned napoprvé slibujete lásku na celý život. A přitom to byla až téměř do konce tak suverénní jízda, že jsem si přál, ať nikdy neskončí. Skončila....s vyčítavými pohledy před sebe, byť pořád převládaly pocity uspokojení. Problémem podobných knih (subjektivní pocit) je to, že když je něco podobná paráda po celou dobu čtení, modlíte se, aby se to nepokazilo, aby to vydrželo až do konce......Pak ovšem, aby byla kniha "šokující", dojde k nějakému zvratu či zvratům, které mnohdy dovedou vyvolat spíš rozpaky a zklamání. Neříkám, že to Nesbo podělal, ovšem rozuzlení mohlo být fakt prostě lepší. Jasně, dám pět, ale.......

JelloBiafra

Temný príbeh jednoho húževnatého mladíka, ktorý sa púšťa do osamelej vojny proti mocnému mafiánskemu klanu. Skorej než detektívku pripomína Syn drsný mafiánsky thriller, kde nie je núdza o explictné násilie a krvavé prestrelky. Hlavný hrdina je vo svojej ceste za pomstou stále vynaliezavejší a používa veľmi dômyselné metódy ako čeliť presile. A pri prestrelkách veľmi rád počúva z discmana album Violator od Depeche Mode. Veľmi precízne tu autor vykresluje podsvetie hlavného mesta Oslo, kde (podobne ako v knihe Prízraky) nechýbajú špinaví Arabáči a Afričania, ktorí majú prsty v predaji drog a organizovaní prostitúcie. Oceňujem že Nesbø má gule ukázať ako zle sa veci s privandrovalcami v Nórsku majú. Zároveň sa mi páči ten temný noirový štýl rozprávania, ktorý vo svojich knihách neustále zlepšuje. Jeden z ďalších vydarených titulov od mistra severskej krimi.

Makii

Mně se to líbilo, ale stejně musím dát jen tři hvězdy. Sice je to napínavé, četlo se to dobře, bavilo mě to... Ale je to prostě až moc nereálné.

Disease

Opět přímočařejší záležitost, ale navzdory tloušťce docela čitelné.

Gnomo

Líbily se mi popisy stavu umírajících těsně před smrtí. Zní to trochu divně, přesto to Nesbo trefuje celkem uvěřitelně. Jinak "průhledně" napsané, možná úmysl, který ovšem neocením (hned jsem si vzpomněl na tři koule). Taky jde vše až příliš snadno. Nelíbí se mi, když předbíhám autora. Jak tady ale vidím, asi to čtenář jinak nechce a to je fajn... :-)

sassenkka

Holeovky miluju, nenudí mě a snad nikdy nezačnou, ale na Syna jsem se tešila jako na příjemnou změnu. A nezklamal.
Příběh byl koncipován jinak, než jsme u Nesbøa zvyklí, což bylo super. Postavy jako vždy skvěle vykreslené, některé začnete milovat od první chvíle, jiné zase naopak nenávidět. Já osobně jsem od první chvíle milovala Syna a hrozně jsem mu fandila.
Jedno malé mínus - do jiných Nesbøovek se začtu ihned, tady mi to trvalo trochu déle. Ale pak už paráda, čtivé, napínavé, promyšlené, šokující. Skvělé!

J.x

Trošku jiná knížka od tohoto autora, ale moc se mi líbila, lehce se četla. Bylo pro mě osvěžující, že zvolil trošku jiný typ detektiva.

KatkaK13

Velmi dobře čtivá a ne příliš složitá kniha. Příběh je lidský, dokážete se vžít do rolí a fandíte zápornému hrdinovi, protože osud k němu byl nemilosrdný. Drogovou tematiku příliš nevyhledávám, ale knihu jsem přečetla s nadšením a během krátké doby.

alabra

U této knihy je zajímavé to, že hlavní hrdinové jsou záporné postavy, kterým ale držíme palce, protože nám imponují svým chováním, svými osudy, každý další krok je překvapivý, i když logický. Jen ta love story je trošku násilná, ale to autorovi odpouštím. Za mě super kniha.

m_pastorka

Jako většina Nesbovek je to velmi čtivá kniha, a proto netrvá dlouho ji přečíst. Ačkoli závěr byl zajímavý, nebyla jsem z rozuzlení až tak nadšená. První díly že série s Harrym Holem jsou rozhodně rozuzlením zajímavější, nicméně je to jinak stále kvalitní detektivka.

syfilak

Má první kniha tohoto žánru i první od tohoto autora, myslím, že to rozhodně nebyla poslední.

Pet007

Chvilku trvalo, než jsem se knihou prokousala, ale od poslední třetiny jsem se neodtrhla. Nic není jen černé a bílé.

cukrovka

Jo Nesbo se svou sérií HH si mě získával postupně a naplno získal až po Sněhulákovi. Knížka Syn mě pohltila hned od začátku a ani mi zde HH nechyběl. Příběh byl napínavý od začátku do konce. Sonny je charismatický hlavní hrdina, kterému držíte palce v jeho cestě za pomstou.

dvoracci

Četla se skvěle, napínavý příběh, člověk hrdinovi držel palce, i když to s ním mnohokrát vypadalo špatně..

Vatter83

Napínavé, dobře napsané.

Janyssek

Ufff,....do noci, chvilemi zavírání knihy, pro až velké napětí,super! Má první zkušenost s autorem, teď jen řeším,zda jít do minulosti ,či knihy po Synovi.