Syn

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264687/big_syn-264687.jpeg 4.52237
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Sønnen, 2014

Kniha Syn

SedllY
05. listopadu

S přehledem nejslabší Nesbova kniha.

Hakate

Další skvělá kniha z pera Jo Nesbo, a další skvělá kniha ze severu.
Velmi zajímavý a napínavý příběh, výborná zápletka.
Kniha má spád, je velmi čtivá, postavy sympatické, dobře vykreslené. Většinu si za pár stránek zamilujete.
Nechybí napětí, nějaký ten zvrat. Skvělé rozuzlení. Zajímavé prostředí.

david6273

Klasicky napínavé se zajímavými postavami. Kniha nenudí a má spád a nezklame, ale taková ta přidaná hodnota, díky které se vám kniha vtiskne do paměti, bohužel není. I tak hodnotím celkem kladně, nebyla to ztráta času.

Páájinka

Audiokniha. Líbila se mi mnohem víc než HH. Super příběh.

Limboračka

Knihu bych doporučila čtenářům, kteří si libují v knihách o pěti stech stránkách, které se 350 stran rozjíždějí, aby vyvrcholily poněkud kýčovitým rozuzlením.

Lavender756

Poutavé, napínavé, ale nijak ohromující. Moc se mi líbilo množství postav, které příběh více či méně, vědomě či nevědomě, ovlivnilo, ale některé úseky s nimi byly až příliš dlouhé a k ničemu (např. čekání v lékárně). Kniha se čte dobře, konec zamotaný jak jen to jde, no což :D, je to takový lepší průměr.

nemesis10

Příběh dobrý, i když ne tak chytlavý jako série Harry Hole. Zato naprosto tragická čeština - opět někdo šetřil na korekturách a kniha je plná příšerných hrubek v neobvykle vysokém množství (nejde o překlepy, ale především neznalost shody podmětu s přísudkem.

andrea7191

Chvíli mi trvalo, než jsem si zaškatulkovala postavy a přestaly se mi plést a do knihy jsem se plně začetla až po 1/3, ale pak to stálo za to. Bylo to napínavé a děj se nevlekl. Nesbo se tímto zařadil mezi oblíbence.