Ještě že nejsem kat

Dobrodružný detektivní příběh, který se odehrává v renesanční Praze. Román vznikl na podkladu autorovy stejnojmenné divadelní hry. Nabízí plno zvratů, napětí, ale i zábavných situací a nečekané rozuzlení. Hlavními hrdiny nejsou detektivové, známí z jiných Vondruškových románů, ale zdánlivě nesourodá trojice hrdinů –staroměstský rychtář, katovka a zběhlý student teologie. Součástí knihy je jako bonus i CD s písněmi v renesančním duchu Petra Traxlera z divadelních her V. Vondrušky Ještě že nejsem kat a Gaudeamus konšelé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195379/big_jeste-ze-nejsem-kat-hSP-195379.jpg 4.2262

Kniha Ještě že nejsem kat

Alma-Nacida

Posloucháno jako audio při otravném marodění, je to takový typický Vondruška, je to celkem svižné a neurazí to, no... Jen mě tak napadá, zda se v divadelní hře vyskytuje psí duo, cválá se koňmo z Phy do Liťáku a je tam ta kupa postav. :) Dala bych dvě a půl hvězdy, kdyby to šlo.

Le Chat
01.12.2021

Historické detektivky od Vlastimila Vondrušky mám ráda a tato mne rozhodně nezklamala, právě naopak. Čekala jsem příjemnou oddechovku, u které si odpočinu. A dočkala jsem se, takže za mne spokojenost a doporučuji. :-)

Dada077
11.08.2021

Ako audio mi do ucha čítal pán Hyhlík opäť pekný príbeh pražského staroměstského kata a krásnej katovky Magdalény. Niekoľko vrážd, ukradnuté vybraté dane z mestskej radnice, rozvadení konšeli a obetný baránok z ľudu, ktorý sa kvôli láske necháva aj umučiť. Jemný humor, zopár zvláštností z histórie, ktoré som v knihe objavila. Typický Vondruška.
Ako bonus mi zneli historické piesne v podaní Petra Traxlera a spol. Zvuk starých nástrojov a čiperné texty -
"V purkhrabství se pije, miluje a žije, v purkhrabství se píše poezie,
v purkhrabství se hýří, nikdo na pranýři, v purkhrabství se šíří anarchie.
v purkhrabství se chrápe, kdo pije, to chápe..."

NinaLin
12.12.2020

Moje první kniha od autora a nebylo to vůbec špatné. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst a zapamatovat si, kdo je rychtař, purkmistr, konšel, ale vydržela jsem a nakonec musím uznat, že čtení je to příjemné. Možná více než samotný detektivní příběh mě bavil pohled do středověké Prahy na osudy a povahy lidí, kteří byli stejně jako dnes zlí i dobří, hloupí i chytří, ...

harena
12.01.2020

Čas od času si ráda přečtu historickou detektivku od pana Vondrušky, tentokrát se odehrává v renesanční Praze. Jako všechny jeho detektivky je i tato lehce psaná, děj zajímavý a protože charakter a povaha lidí se ani po stoletích nemění, setkáme se se zloději, ctižádostivci, co jdou přes mrtvoly, vrahy, čestnými lidmi, pak také samozřejmě s láskou, nenávistí atd. Dobře čtivá, zábavná detektivka, z které vám nevstávají vlasy hrůzou na hlavě.
Nesmím zapomenout na velké poděkování za písně z divadelních her pana Vondrušky od Petra Traxlera na přiloženém CD !!!

Pavelpi
01.01.2020

Moc hezky napsaná kniha s novými aktéry vyšetřování.Řekl bych,že se docela povedla.Má to spád i logiku a závěr jako vždy překvapivý a perfektní.

Dela111
12.12.2019

Toto je historická detektivka se zdánlivě jednoduchou zápletkou, ale po první vraždě následují další zločiny a rozmotat to celé zas tak jednoduché není.
Kniha je napsaná v humorném duchu se spoustou zábavných situací, především špičkování konšelů mezi sebou je úsměvné. Když jsem četla o intrikách na radnici, podplácení, různých dohodách a o malicherných hádkách, napadlo mě, že lidská povaha se ani napříč staletími moc nemění ;-).
Příběh je napsaný lehce, s nadhledem a mě pobavil.

Peleus
25.06.2019

Shodou okolností jsem četl danou knihu těsně po jiném díle Vlastimila Vondrušky - Znamení Jidáš. A nestačil jsem se divit autorovým recyklačním schopnostem!

Opět záletnický švihák, který nenechá žádnou sukni na pokoji, přičemž se nositelky sukní samy rády otočí a toužebně povzdechnou.
Opět mírně od reality odtržený zástupce církve svaté, jenž nezná jiného slova než "inkvizice".
Znova vyšetřování ve stylu Rychlých šípů, kdy se všichni scházejí u číše vína, medoviny či buchet, aby se rozebraly dosavadní poznatky z vyšetřování.
Několik historických zajímavostí, aby autor dokázal, že o tehdejších poměrech něco ví. Bohužel celý pokus o navození atmosféry troskotá na nedodržování hierarchických vztahů. (Je hezké vědět, že osoba snížená na cti stojí před konšely na vlčí kožešině, avšak je stěží uvěřitelné, že si titíž konšelé nechávají od takovéto osoby ve výsledku poučovat a vodit za ručičku jako v knihách o Herculu Poirotovi.)

Nechápejte mě špatně! Kdybych na Ještě že nejsem kat narazil, aniž bych před pár dny dočetl Znamení Jidáš, zasmál bych se naivitě, přimhouřil oči nad zápletkou a konstatoval, že na dovolenou dobrá volba. Jenže zcela subjektivně nemám rád, když autor vykrádá sebe sama (včetně stejných jmen typu Křivák a Světlana).

Jestliže patříte k věrným čtenářům p. Vondrušky, klidně si knihu pořiďte. Zřejmě vás bude bavit, neboť se zdá, že nabízí přesně to, co se od autora očekává a co čtenářům dlouhodobě skutečně dopřává.