Krysí ostrov a jiné povídky

Krysí ostrov a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499300/bmid_krysi-ostrov-a-jine-povidky-D5D-499300.jpg 4 402 92

Vybroušená sbírka dystopických příběhů od krále severské krimi Pomsta a spravedlnost, láska až za hrob a palčivá nenávist. Oko za oko, zub za zub. Vyprávění o odplatě z postpandemické Ameriky, zpověď vědce, který objevil lék proti stárnutí, střet zabijáků připomínající šachovou partii, soupeření dvou mladíků o tutéž dívku a synův boj s otcem o dědictví. Mrazivé příběhy ukazují nedalekou budoucnost, v níž se zhroutila tradiční společnost. Spolehnout se dá už jen na rodinu a blízké přátele – a někdy ani to ne.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Rotteøya og andre fortellinger , 2021

martini.ce
15.04.2024 5 z 5

HH je můj oblíbenec, ale tady jsem vůbec nepřemýšlela o tom, že jde o stejného autora. Jiné světy a prostředí, skvěle vystavěné. Většinou temně a depresivně. Moc se mi to líbilo, Nesbo je pro mě pan Spisovatel.

janina66
28.03.2024 3 z 5

60-70%
Knihu jsem naštěstí vyslechla audio.
Z knihy jsem trochu rozpačitá, nebyl to můj žánr. Nejvíce se mi líbila povídka Skartovačka a Černý jezdec.
Krysí ostrov 3*
Skartovačka 5*
Cikády 2*
Sérum 2*
Černý jezdec 5*

kikies
28.03.2024 4 z 5

Zřejmě jsem větším příznivcem série HH než povídek (obecně jako žánru), ale na tyto jsem byla opravdu zvědavá. Jak už to o povídkových knih bývá, některé vás chytnou víc, některé míň. Ale Nesbo nijak zvlášť nezklamal. Zajímavá témata, myšlenky k zamyšlení, dostatečná dávka napětí. Byla to příjemná změna (ale HH u mě stejně pořád vítězí).

Bára0770
12.03.2024 5 z 5

Velmi povedená kniha o světech, které možná přijdou. Určitě si nejdříve přečtěte jeho povídky v knize Žárlivost, ať nejste moc v šoku. Tato kniha obsahuje povídky ze sféry utopie a sci-fi světů. Chápu, že pro mnohé čtenáře nejsou povídky moc uchopitelné, jsou opravdu hodně těžké a chce to od čtenáře empatii a chuť pustit se do něčeho nového, co od svého oblíbeného autora nečeká... Po přečtení každé z povídek máte každopádně o čem přemýšlet, a to je pro mě ten hlavní znak DOBRÉ literatury.

Janadvorackova
11.02.2024 5 z 5

Nechápu ta nízká hodnocení. Povídky jsou totiž opravdu dobré.
Kdo od autora detektivek čeká stopro vždycky detektivku, je praštěný. Autor fakt není povinen psát to, co se od něj čeká, ale naopak překvapí odlišením od zaběhnutého, což se ve sbírce dost povedlo.
Je vidět, že ať sáhne na jakýkoli námět, umí s ním pracovat.

nakavusterezou
09.02.2024 2 z 5

Jo Nesboho mám šíleně ráda! Ale tohle je fakt krok vedle. Nebavila mě ani jeho první povídková sbírka, říkala jsem si ale, že tomu dám šanci ... a ani tohle mě nebavilo. Zlatě jeho skvělá série s Harry Holem.

Hanys_
06.02.2024 4 z 5

Takhle. Četl jsem to někdy před vánoci a vlastně mě to docela bavilo. Jenže v únoru už si ani zbla nevybavím jednotlivé povídky. To asi taky o něčem svědčí.

Disease
24.01.2024 3 z 5

Jo Nesbø se tentokrát rozhodl, že nebude bavit, ale moralizovat. Sérum a Černý jezdec v pohodě, zbytek spíš podprůměr.

SkR3T
20.01.2024 4 z 5

Povedená sbírka povídek, která mě leckdy vedla k zamyšlení, jak bych se v podobné situaci zachovala já. Nejvíce mě oslovila titulní povídka, která má perfektní rozuzlení.

Krysí ostrov 5*
Skartovačka 4,5*
Cikády 4*
Sérum 4*
Černý jezdec 4,5*

Jenda75
31.12.2023 4 z 5

Po první knize povídek i tato kniha pokračuje v podobném duchu. Musím přiznat, že všechny povídky měli spád. Nejvíce se mi líbila povídka Krysí ostrov, Cikády, Černý jezdec. Knihu doporučuji k přečtení.

Hany.Honey
07.12.2023 3 z 5

První povídka Krysí ostrov - poutavá. Poslední povídka Černý jezdec - skvělá. Mezitím slabší kusy.

mila2411
29.10.2023 2 z 5

...něco jako "Hamlet" a o dost horší než první kniha povídek "Žárlivost". Zatímco u HH jsem s autorem na jedné vlně a neskutečně mě baví, tady se trošku ve vidění světa rozcházíme. Něco mi přišlo divně, něco úplně na opak a já fandil spíše záporákům... no, autor asi ví proč to musel napsat.

VěraČamková
28.10.2023

Po letech první nedočtená knížka, taaak mě nebavila ..

Hanuja
22.10.2023 3 z 5

Tak jsem knihu dočetla, ale už se k ní nikdy nevrátím. Povídky byly z různých žánrů.
Zaujala mne snad jen ta první. Ale celkové průměrné čtení.

Mihal27
19.09.2023

Skvelo napísané. Veľmi som si užil všetky príbehy. Jeden lepší ako druhý. Nesbo sa zukázal že je majster svojho remesla. A vie písať napínavé príbehy kde mrazí až do morku kostí.

Nymfadora.T.
27.08.2023 3 z 5

Po přečtení Žárlivosti jsem se toho trochu bála , ale nakonec bych řekla, že byly lepší. Hodně drsné, ale docela dobré. Ovšem za mě teda radši HH :-)

Mudry
23.08.2023 5 z 5

Kdo ve spojení s autorem hledá výhradně Harryho Hola , ten bude pravděpodobně zklamaný. Kdo ale pase po samotném Jo Nesbovi v jakékoliv jeho autorské podobě stejně jako já, smlsne si na jeho další lahůdce.

Dada077
06.08.2023 3 z 5

poviedky s rôznymi témami, postpandemickou, aj takmer sci-fi, všetky tak trochu mimo reality, niekto im možno príde na chuť, pre mňa neboli tou pravou šálkou kávy

Margerite
08.07.2023 2 z 5

Tohle že napsal autor Harryho Hola? To se mi ani nechce věřit. Ztráta času, velmi slabé, po literární i příběhové stránce. Velké zklamání.

Mira7
07.07.2023 5 z 5

Jo Nesbø umí psát. Umí psát přímo velmi dobře. Povídky mne nadchly. Po přečtení ve mně zanechala nejsilnější dojem asi Skartovačka. Každá povídka má originální zápletku a promyšleně vytvořené prostředí, ve kterém se odehrává.
Občas se mi při čtení asociovaly vzpomínky na dřívější knihy ze série o HH. Snad to nebude spoiler, když napíšu, že u poslední povídky a způsobu vyřízení protivníka jsem si vzpomněl na Toma Waalera a jeho konec...(velmi umně všechny zdánlivě neřešitelné nevýhody otočeny ve svůj prospěch...). U vyřešení zdánlivě nemožného přesunu z hořící místnosti jsem viděl HH s brčkem ve vodě.. (Přízrak).... No ne, prostě Joa Nesbøho a jeho knihy mám opravdu velmi rád a už se těším na další... Protože teď mne čeká Zatmění. :-)