Macbeth

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je to nejlepší polda, jakého kdy měli. Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci. Macbeth je však i vyléčený feťák s problematickou, trýznivou minulostí. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. Jenže chlap s jeho původem nemůže dosáhnot až na vrchol. Nebo může? Macbetha pronásledují halucinace a paranoidní představy o tom, jak mu osud brání v oprávněném vzestupu. Jak se má dostat k tomu, na co má právo? Tak, že začne vraždit. Z anglického překladu Dona Bartletta překlad do češtiny Jana Jašová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373227/big_macbeth-Y93-373227.jpg 3.3959
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Práh
Originální název:

Macbeth, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (330)

Kniha Macbeth

yossarianxxii
12. února

Klasický příběh z pera Williama Shakespeara v moderním pojetí od Jo Nesboa, přesazený do dnešní doby.
Ten původní mám rád, stejně jako jeho filmové verze, ale tento druh adaptace mi nesedl.
Musel jsem se nutit, abych knihu vůbec dočetl do konce.

Emily82
09. února

(+ SPOILER) Knihu jsem začala číst v angličtině a pořád se do toho nemohla dostat, měla jsem pocit, že se ztrácím ve jménech, ganzích apod. Tak jsem si něco pomyslela a nízké úrovni mojí AJ a knihu dočítala v češtině - jenže ono to nebylo o moc lepší. Jen těch postav postupně ubývalo, až jich ve druhé polovině knihy zůstalo jen pár - tudíž se děj trochu zjednodušil. Zkrátka když autor už nevěděl, co s danou postavou, nechal ji Macbethem zavražit. Macbeth sám ohromený svou mocí, která ho začala požírat jako rakovina, se nakonec stal svou vlastní obětí.

Celkově mě kniha nenadchla, nebyl to můj šálek kávy a asi tedy tohoto autora mnohými vychvalovaného nechám u ledu. A raději si přečtu toho původního Macbetha od autora, kterého mám ráda už od dětství.


Gabri-88
28. ledna

Netuším, co si Jo šlehnul, když tohle psal, ale teda hustý :))) všechny postavy jsou kluzké a nepředvídatelné, příběh prochází jedním zvratem za druhým. Neshodnu se asi úplně s ostatními čtenáři, mě to naopak bavilo po první čtvrtině čím dál víc :) nic to však nemění na faktu, že je to děsně nenesbovité. No evidentně to není čtení pro každého

“Macbetha pohání láska, kdežto mě žárlivost a nenávist. Kde se on choval milosrdně, já zabíjel. A zítra se chystám zabít člověka, který býval mým nejlepším přítelem. Přepadnu ho ze zálohy. Milosrdenství a láska zase dostanou na frak.”

Ujfi1
29.12.2022

Zamotané zklamání

janina66
17.11.2022

V první čtvtině knihy jsem to vzdala.
Nepřehledné a zdlouhavé.

Dejnau
27.10.2022

Ze začátku jsem byla zmatená z jmen, postav a prostředí. Moc jsem tomuhle čtení nedávala šanci než jsem se rozečetla. Příběh, který pohltí a nepustí. Jen mě mrzí, že J…… vše procházelo a někteří umřeli zbytečně.

janka2000
28.09.2022

Nesbø jako vyšitý, ale na mě dost zbytečně zašmodrchaný. Macbeth je příběh o bývalém feťákovi, klukovi z ulice, který se dostane nahoru a nezvládne to. V podstatě zešílí a obrátí celý město naruby. Nikdo není mimo, všichni jsou nějak namočení, zkorumpovaní nebo špatní. Příběh plný křiváků může skončit jen lepším zlem, ale tím je kdo?

capricorn__
26.09.2022

Mně celá kniha připadala jako parodie na Nesba. Nemůžu si pomoct. První část se mi poměrně líbila, říkal jsem si, že "Macbeth" není tak hrozný jak komentáře na Databázi říkají, ale nakonec jsem přišel na to, odkud jdou. Vím, že se Nesbo v tomto případě musel držet Shakespearovy předlohy, což ho možná nemuselo tolik bavit, nevím, každopádně výsledek pro mě nezněl vůbec přesvědčivě. Nesbo mě postupem času začal nudit, ale přesto napsal jedny z mých nejoblíbenějších detektivek, tady to zkrátka nebylo ono. Nejvíce mně vadilo, že postavy byly velmi ploché, neuvěřitelné a člověk jim tak nějak ani nechtěl fandit, chovaly a myslely zvláštně, jako kdyby nikdo nedokázal odhadnout výsledky svého rozhodování. Doslova mi bylo jedno, jak příběh skončí, ale snažil jsem se vydržet, protože vím, že autor má vždy esa v rukávu, takže jeho konce jsou často nepředvídatelné. Průběh děje byl... zvláštní. Bylo tam příliš mnoho tlachání a málo konání, akčních scén a zvratů bylo naopak tolik, že jsem se v nich začal ztrácet a ztratily svůj záměr. Vím, že Nesbo umí napsat podstatně lepší knihy.

1 ...