Macbeth

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je to nejlepší polda, jakého kdy měli. Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci. Macbeth je však i vyléčený feťák s problematickou, trýznivou minulostí. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. Jenže chlap s jeho původem nemůže dosáhnot až na vrchol. Nebo může? Macbetha pronásledují halucinace a paranoidní představy o tom, jak mu osud brání v oprávněném vzestupu. Jak se má dostat k tomu, na co má právo? Tak, že začne vraždit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373227/macbeth-Y93-373227.jpg 3.3591
Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Práh
Orig. název:

Macbeth (2018)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (239)

Kniha Macbeth

Přidat komentář
HankaMarek
21. května

No cekala jsem vic.

Klobouková
16. května

Nemohla jsem se nejdřív začíst, přišlo mi skoro jako parodie - ty mi překážíš, tak tě zabiju, ty jsi zradil, tak tě zabiju, ty bys MOHL zradit, tak tě taky zabiju..prostě těch vražd bylo až zbytečně moc... ale pak mě to chytlo. Shakespearova Macbetha neznám, a tak jsem do poslední chvíle netušila, jak se která postava může vyvinout a jak to celé vlastně dopadne, kdo zradí a kdo se nakonec ukáže jako charakter...

mauvais-ange
15. května

Převedení klasiky do povedeného thrilleru, který dobře ukazuje, co s člověkem dokáže udělat touha po moci společně s drogami. Postavy jsou dobře vykresleny, u hlavních se dozvíme i něco z jejich minulosti, nikdo tu není vyloženě jen "zlý" nebo "hodný", většina postav se navíc postupně vyvíjí. Z děje trochu mrazí, místy mi některé situace přišly už přehnané, ale díky zapojení drog nakonec i uvěřitelné. Ono se lehko může stát, že člověku, který má narušenou psychiku s přispěním chemie tak trochu "přeskočí". Největší silou knihy je celkově její temná atmosféra. Originál jsem nečetla, možná na něj také dojde, až budu mít náladu číst něco tak ponurého znovu. Zajímalo by mě, jestli původního Macbetha vedla k jeho činům jen mocichtivost nebo v tom bylo ještě něco navíc, jako u Nesba. Macbetha řadím mezi jednu z těch knih, u kterých se mi svým zvráceným způsobem líbí, jak je vylíčen děj, z jehož obsahu mi je vlastně docela mizerně. Celkově dávám 5* - díky atmosféře, vykreslení postav a tomu, že i s odstupem času mi kniha stále zůstává v hlavě.

Taj-ka
14. května

Jako vždy, čtivé a dechberoucí. Trochu se stydím, že to bylo moje první seznámení s Macbethem vůbec, Shakespeare měl být první..

alsae
14. května

Bylo to skvělé. Nad přečtením knihy jsem dlouho váhala, mám autorovy knihy ráda, ale trochu mě odrazovalo slabší hodnocení. A teď po přečtení nemůžu než chválit, kniha měla skvělou atmosféru, ponurou skrz na skrz. Musím přiznat, že jsem před čtením neznala přesný obsah Shakespearova Macbetha, takže jsem nevěděla, jak se která postava vyvine. A tento fakt možná přispěl k tomu, že se mi líbila. Temná atmosféra, temné postavy a skvělé čtení.

Katulinka69
06. května

Tak za mě asi nejslabší co jsem od Nesba četla,doslova jsem se nutila,abych dočetla.

Miruš
01. května

Hodně zajímavá, ...

kikies
28. dubna

Harry Hole je podle mě Nesbovým nejlepším počinem. Macbeth byl zajímavým pokusem. Čtení bylo velice napínavé, v podstatě jsem se nemohla odtrhnout a to navzdory tomu všemu, co mi vadilo - příliš mnoho feťáků, příliš mnoho dvojích agentů, příliš mnoho téměř neuvěřitelných přežití, nakonec příliš šílená válka.... četlo se to moc dobře, o tom žádná, ale to, co bylo vyhnáno do extrému, podle mě bylo na škodu. Radši bych dalšího Harryho... ;-)