Svatba duchů

Svatba duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468327/bmid_svatba-duchu-g2S-468327.jpg 4 94 29

Čínské thrillery série

< 7. díl

Li Jen a Margaret Campbellová se několik let po dramatickém závěru Pekingského rozparovače vracejí v nové povídce. „Tu zmizelou dívku jsem minulý týden viděl na svatbě duchů. Jako nevěstu.“ Li Jen a Margaret Campbellová prožili několik krušných let. Teď se oba snaží zvládat obrovskou pracovní zátěž a zároveň každodenní péči o svého syna Li Jona. Poté co Campbellovou osloví jedna zoufalá matka a dotkne se tak jejích vlastních mateřských instinktů, Li se pustí do vyšetřování případu zmizení sedmnáctileté pekingské dívky Ťiang Mej-lin. Tato laskavost se však brzy promění ve vyšetřování spojené s nebezpečným ilegálním obchodem a temným obřadem z dávné minulosti.... celý text

Literatura světová Povídky Thrillery
Vydáno: , Host

The Ghost Marriage , 2010

Čmeláček
25.01.2024 5 z 5

Tahle krátká povídka se mi náhodou dost líbila :). Přečtenou jsem ji měl hned a taky detektivní případ nebyl špatný. Bylo to prostě takový fajn rozloučení s Margaret a Li Jenem :).

Zuzvil
21.01.2024 3 z 5

3,5* Poslední díl ze série čínské thrillery, který je takovou jednohubkou na závěr. Je to vlastně povídka, která ale zahrnuje vše co autor dal i do předchozích dílů. Já jsem byla spokojená, protože to velmi rychle odsýpalo a to já mám ráda :-) Povídka mě obohatila o další zajímavost z čínského prostředí, kterou jsem netušila (i když tady není provedena příkladně) a pomyslně jsem se rozloučila s Margaret a Li Jenem. K poslechu (četla jsem opět ušima, jako celou tuto sérii) můžu určitě doporučit.

Janadvorackova
29.12.2023 4 z 5

Čínskou sérii mám ráda. Má atmosféru a interakce mezi těmi dvěma jsou super. Líbila by se mi další knížka z tohoto prostředí.
Námět povídky je poměrně hnusný, tedy ne v případě, že se rituál udělá správně. Ovšem tady se to trochu zvrtlo, a tak chápu, že to autor použil.

mila2411
28.10.2023 4 z 5

No nevím. Příběh zajímavý, autor právem naznal, že na plnohodnotnou knihu to není a vznikla z toho "povídka na rozloučenou", i když kdo ví, příběh se nijak zásadně neuzavřel a tak si moc přeju a doufám, že ta plnohodnotná "pecka" na konec ještě teprve přijde.

janina66
13.07.2023 5 z 5

Výborný poslech hodinové jednohubky, která je už bohužel záverečná.
Velmi zvláštní tradice svatba duchů.

Luigi1
23.05.2023 4 z 5

Velmi krátká ikdyž příjemná vzpomínka

Mája777
02.02.2023 5 z 5

Tak tohle byla opravdu jednohubka.
Celý leden jsem prožila ve společnosti Margaret a Li Jena. Většinou to bylo fajn, ale někdy mě pěkně štvali. Bylo skvělé sledovat průběh jejich vztahu. Opravdu jsem jim fandila. Margaret vzala na milost Čínu, teď by měla vzít na milost Čína Margaret. Moc bych si přála další pokračování.
Během těch sedmi dílů jsem také mohla sledovat život v Číně, její historii i současnost. A to se mi také líbilo.
Celou sérii určitě doporučuji.
(2. 2. 23 - 3 531 - 10)

uzivatel6305
22.12.2022 4 z 5

Moc jsem to nepochopila. Proč jenom povídka? Očekávala jsem, jak to s nimi dopadne a oni fakt zůstali v Pekingu? Co mě potěšilo, že se Margaret konečně učí čínsky! Hurá! Mej-Chuan mi tam chyběla, stejně jako její hádanky a jejich neustálé problémy. Vyšetřování proběhlo superrychle. Asi toho už měl pan May plné zuby. Já ne.

Jenda75
14.08.2022 3 z 5

Tato krátká kniha opět ukazuje umění autora, který i v této knize dokázal popsat prostředí a vložit do něj případ.

Luci19346
17.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Čtivá povídka, s překvapivým koncem. Trochu mě mrzelo, že chyběla "mej-chuan". Aspoň konečně neunesli někoho z Liho rodiny... :)

Didi15
27.03.2022 5 z 5

Škoda jen , že je to tak krátké ....:)

Kerberos
01.03.2022 4 z 5

Škoda, že to bylo tak krátké, ale třeba nás autor překvapí a napíše další díl.

Vevericka.eva
02.09.2021 4 z 5

Příjemná jednohubka, svižné, snadné. Vrah mě nepřekvapil, ale i tak mi povídka přišla lepší než poslední dva díly Čínské série.

jaroiva
18.06.2021 3 z 5

Působí to na mě atmosférou spíš jako z nějaké vzdálenější minulosti. Až na ten synáčkův iPad a pod.
Už jsem ale asi ráda, že mám tuto sérii dočtenou. Před Akty Enzo si dám nějakou delší přestávku.

Malarkey
16.04.2021 3 z 5

Spíš zklamání. Čekal jsem cokoliv, příběhově jsem se bál, že tu Li Jen bude řešit smrt někoho, koho má hodně rád. Nicméně klasický příběh. Ve výsledku to, co bylo v každé ze šesti knih je tu zkráceno na velikost 40ti stran. Smrt, vyšetřovačka, nějaký ten odkaz na čínské tradice, což je zajímavé, rozuzlení, konec. Na to, jak v prvních dílech byl autor vůči Li Jenovi a Margaret osobní, mi přišlo, že ke konci popis jeho vztahu omezil na nutné minimum.

alekis
15.02.2021 5 z 5

Krátké - a skvělé. A bohužel i smutné, protože jako ve všech krimi knihách, i tady je mrtvola - druhdy živoucí člověk - kterou kdosi bude silně postrádat.
Co víc k tomu říct? Někdy je méně slov více :-).
Drahý autore, Margaret a Li Jen jsou pořád spolu, pořád v Číně, a není pochyb že se tam určitě pořád vraždí... Uvítala bych vycestování z Pekingu do jiné lokality a vyšetřování nějakého hodně zajímavého případu... Tak sedni a začni psát další díl!
:-)

Terie
10.11.2020 3 z 5

Taková fajn detektivní jednohubka. Sotva se nadechnete, už to skončí. Námět je podle mě zajímavý, určitě to šlo rozepsat jako plnohodnotný román, takhle to na mě působilo trochu odfláknutě. Ale celkově se mi to líbilo.

orson
05.09.2020 4 z 5

Povídka zakončující celou sérii. Aspoň se čtenář dozví, jak to dopadlo s hlavními aktéry, když to bylo v předchozím díle tak utnuto.

kuruteku
26.08.2020 5 z 5

Sbohem. Nebo možná spíše na viděnou. Série skončila. Aspoň že jsme poznali, že to Margaret s Li Jenem vyšlo. Aspoň na delší chvilku.

astroweb
12.08.2020 4 z 5

Povídka zajímavá především námětem z Číny.