mila2411 mila2411 komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Sqělé! Už "Prameny Vltavy" byly za mě jedna z Knih roku 2022 a tento román si zaslouží dtto. za letošek. Čtení je to smutné, drsné. A hlavně české - to že si ty nejhorší zvěrstva a nelidskosti dokázali (rádi a dobrovolně) dělat Češi sami sobě je mrazivé, znepokojující a bohužel smutně pravdivé. Posloucháno jako audikniha, výborná Vanda Hybnerová, nedalo se to prakticky vypnout, přerušit. Pocity při poslechu a pak po něm neskutečně silné. Sqělé!

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

Pěkné. Koupeno omylem, kniha má stejný název a hodně podobný obal jako román od P. Maye, který jsem původně zamýšlel pořídit. Není to vyloženě komedie, ale to že se tam vše a nikdo nebere úplně vážně je milé a osvěžující. Hlavní hrdina jako totální "lůzr" mě sice občas malinko iritoval, ale i tací lidé si svojí knížku jistě zaslouží. Příjemná podzimní jednohubka na pár hodin. Další díl trilogie si dávám do seznamu, tentokrát už záměrně.

27.10.2023 4 z 5

PARÁDA! Za mě asi NEJ... kniha od JJ. O malinko, kousek lepší než Stařík a ten je geniální. Výborný příběh, sqělé (ne/uvěřitelné) postavy, v JARu i ve Švédsku to neuvěřitelně odsýpá a hlavně BAVÍ. Parádní kniha a naprosto famózní audiokniha: Martin Stránský si to také užíval a je to hodně znát.

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Bohužel. Autorovi se podařilo ve mě coby čtenáři vyvolat asi to nejhorší: nudu, otazníky proč to napsal a intenzivní přání ať už to proboha NĚJAK skončí. Ukecaný, zbytečný a do nekonečna prodlužovaný příběh o NIČEM. Mrzí mě to, ale tohle si Oldřich, Ota a Diviš jako dárek ke společným třicetinám nezasloužili...

27.10.2023 1 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První příběh Qéčka a hned SQĚLÁ severská detektivka s originálním příběhem a báječnou dvojkou vyšetřovatelů. Jako audiokniha s hlasem p. Bareše výborný zážitek s intenzivním pocitem po poslechnutí - dát to znovu od začátku! Čistých a nekrácených 1oo% s velkým těšením se na další díly.

Playground Playground Lars Kepler

Upřímně: asi jsem úplně nepochopil PROČ to Keplerovi napsali a vydali. Temný, surový až pekelný příběh, násilí, bolest... coby audioknihu (vždy výborná Tereza Bebarová) jsem to za podzimních jízd autem jako stylovou kulisu odposlouchal, ale tak nějak jsem se těšil AŽ a ŽE to UŽ skončí.

27.10.2023 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První, zcela náhodné (kolega mi půjčil CD s audioknihou) setkání jak s Larsem tak s Joonou a hned láska na první pohled! Místy drsné až brutální, ale jinak 1oo% severská krimi tak jak má být!

27.10.2023 5 z 5

První a snad poslední VELKÉ zklamání od jinak milovaného J-J. Autor se zbytečným pokračováním zcela utopil ve svém "sluníčkovém" světě (báječná kancléřka Merkelová, skvělí imigranti). Tohle si Alan prostě nezasloužil - pokusím se radši zapomenout, jako by se tohle nestalo a stařík zůstane navždy jen stoletý.

27.10.2023 odpad!

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Ano, starého Winterbergra by jeden občas z toho jedoucího vlaku snad i rád vyhodil... ale mezi tím vším (zbytečným?) textem skvělý příběh - opět BRAVO pane Rudiši!