Vzkaz v láhvi

Na policejní stanici ve Wicku, v zapadlém koutě Skotska, stojí už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC — a že je to napsáno krví. Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z oddělení Q, jež se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Morck a jeho asistent Asad se ponoří do hrůzného případu sekt a ztracených sourozenců, jejichž rodiče nikdy zmizení svých dětí nenahlásili. Proč? Náhle zjistí, že čas se krátí… Vzkaz v láhvi získal Cenu Haralda Mogensena, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno významné literární ocenění Glass Key za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesbo, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162341/vzkaz-v-lahvi-oph-162341.jpg 4.72016

Carl Morck (3.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Flaskepost fra P (2010)

Kniha Vzkaz v láhvi

Pavla111

Knizka moc pekna, ale urcite nekoukejte na film. Katastrofa :-))

Kizuizi

Opět perfektní - Carl s Asadem jsou výborná dvojka :)

vera4669

Tak tohle byla zase jízda, zatím nejlepší a jsem zvědavá na další případy oddělení Q, správná dávka napětí, gradující kapitoly, chvilky chechtání nad hláškami s Asadem, opravdu perfektní kniha

sasena

Tento autor mě fakt dostal. Jeho detektivky jsou napínavé a nechybí v nich ani humor. Tato je třetí, kterou jsem četla a už sháním další. Doporučuji.

dagmar2713

Napínavé od samého začátku, skoro se mi ji nechtělo pouštět z ruky.

nicolettkaa

!!!POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!! Podle mě o něco lepší než Zabijáci, ale Žena v kleci se mi přece jen líbila asi o trochu víc. Vzkaz v láhvi má neotřelý námět, ale některé pasáže byli až moc zdlouhavé a možná i zbytečné. Nebylo by na škodu vynechat část o požárech, které s případem neměli nic společného. Rozdvojená osobnost Rose / Yrsa bude snad více rozebrána v dalších dílech (opravdu jim trvalo tak dlouho to poznat?). Jinak nemám knize moc co vytknout, čte se dobře, nepostrádá napětí a hlavní padouch je opět ukázkový psychopat. Jen mi chyběl dovětek, jak dopadla Isabela a jak se podařílo najít malého Benjamina.

mol378

Dobré, akční, napínavé, dost drsné.

tlllk

Zaujímavý námet, celkom dobré spracovanie, plné akcie, občas to logicky drhlo, a išlo sa na náhodu, ale ako celok to bol "lepší"zástupca severskej krimi.