melien melien komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak tohle byl opravdu hodně zajímavý zážitek s knihy. Snad poprvé, co jsem u knihy opravdu bála. . . Bála jsem dokonce i číst dál, ale nedalo mi to musela jsem vědět co se stalo. Příběh mě opravdu vtahl a chvílemi jsem se musela ubezpečit, pohledem kolem sebe, že jsem tu a ne tam!!

12.11.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Silný příběh o těžkých časech ve válce, který mě naprosto pohltil a zasáhl. . A ani oko nezůstalo suché. Rozhodně doporučuji přečíst.

04.08.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Naprosto úžasná kniha.

06.06.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi silný příběh... A pokaždé když čtu podobné knihy.. Zůstává mi rozum stát nad tim jak se lidé k sobě dokáží chovat..

25.08.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Trvalo mi hodně stran, než jsem si zvykla na styl psaní knihy, ale nakonec se mi právě tohle líbilo, vyprávění smrti, bylo opravdu dobrou volbou. . Kniha mě nakonec opravdu naplno pohltila.

13.12.2017 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Velice silný příběh, protkaný mnoha postavami, což mi občas dalo zabrat abych si uvědomila o kom zrovna příběh je. Jinak se mi kniha líbila ale uvítala bych více stran..

10.02.2024 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Jak ohodnotit knihu, která píše skutečné příběhy tři žen, matek, které přežily něco co si nikdo z nas ani nedovede představit a už vubec přežít. Knihu jsem četla několik dní, která me v noci pronasledovala ve snu, a stále me nutila přemýšlet nad hruzostmi, a zverstvy které jsou lide ochotní páchat. . Nemohu opomenout ani to, že když ti vsichni lidé přežily a dokázali znovu najit důvod žít, ne jen v podobě jejich děti které se Narodily, aby přežily. .

02.03.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Opravdu napínavá kniha, až do posledních stran. Dobře se četla, až jsem byla překvapená jak moc mě bavila.

22.12.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Po dlouhé době kniha,která mě opravdu dostala a naprosto pohltila i když ji člověk čte s vědomím jak skončí, přesto čte a čeká, že se stane zázrak a skončí jinak. Příběh o zavaznem tématu, které je stále k diskuzi a kniha donutí zamyslet se nad oběma úhly pohledu. . Rozhodně stojí za přečtení. .

08.01.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velice silný příběh, který ze stále aktualní a člověka opravdu donití se zamyslet nad tím, jak málo víme o svých dětech a jak se život může zvrhnout. Tuhle knihu bych zavedla jako povinou četbu do škol.

17.06.2016 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Myslím že opravdu povedená kniha, a neni co vic k ni dodat. Rozhodně doporučuji přečíst!

30.10.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásná kniha se smutným příběhem, který chytí za srdce, a nepustí. .

29.09.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha o těžkých časech a lidských osudech z válečného prostředí. . Četla se velmi dobře, a zanechala ve mě něco, co těžko popsat. ..

27.06.2017 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Další kniha od této autorky a opět stala za to. Zatím mě Jodi nezklamala.

28.10.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Hezké završení příběhů jak najit samu sebe, a i přesto,že jsem tušila jak příběh dopadne, presto jsem rada za další večery ve společnosti Lou. . A vlastně me tak trochu mrzí že jich nebude vic.

01.02.2019 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha se mi líbila, knihu s podobnou tatikou jsem zatim necetla, a tahle kniha mě ne jednou donutila se zamyslet se, a pozastavit se nad tim jak se lidé k sobě opravdu dokáží chovat, jen kvůli předsudkum.

13.06.2018 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Kniha se opravdu dobře četla a velmi překvapivá zapletka dodala knize i napětí. Kniha se mi moc líbila.

31.03.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Kniha se mi líbila, rozhodně se mi líbí námět knihy, ale možná by si zasloužil více propracování, nicméně závěr knihy mě přece jen přesvědčil že kniha je i trochu děsivější.

21.03.2018 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Druhá kniha od této autorky kterou jsem četla, trochu s obavami, protože první kniha ( Ohrožena) mě až tak nenadtchla, tohle bylo velké překvapení. Od samého začátku napínavý děj, a pořád samá překvapení, trochu mě mrzí poněkud otevřený závěr,ale i tak knihu mohu jen a jen doporučit.

25.03.2017 5 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Musím uznat, že příběh v knize je opravdu dobře napsaný, velice dobře se četl (ač jsem si dlouho zvykala na rozvržení textu na strance, coz přisuzují chybě vydavatalele), krásně popsané pocity postav, kniha je plná emocí a občas jsem se musela zastavit a zamyslet se jak bych reagovala já, ne jednou jsem musela rozmrkavat slzy v očích. . Libilo se mi v vložení citátů v textu. .
A v neposlední řadě nečekané rozuzlení knihy mě opravdu překvapilo. .
Tleskam pane Kosto! Opravdu povedená kniha a jsem ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst. .

07.02.2017 5 z 5