maryska09 maryska09 komentáře u knih

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Dobře napsaná kniha, svižná, rychlá, do poslední chvíle napínavá s uvěřitelným koncem. Určitě jeden z lepších thrilerů poslední doby. Doporučuji

03.07.2019 5 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Každé dítě má fantazii, vymýšlí si a lže. Pokud se tyto prohřešky promítnou i do dospělého života, nemůže to dopadnout dobře. Spisovatelka geniálně vystihla Neapol, horkou, těžkou, prašnou, přecpanou lidmi včetně nerudných stařen a oplzlých dědulů ve špinavých nátělnících. Díky za knihu.

02.07.2019 4 z 5

Poklad na Stříbrném jezeře Poklad na Stříbrném jezeře Karel May

Mayovky mám moc ráda, ale znám je převážně jako filmy s nepřekonatelným obsazením, hudbou a celkovou náladou. Kniha nemá s filmem mnoho společného, jde o velmi volnou předlohu a tak nejde ani srovnávat. Zklamáním bylo, že hlavní padouch padl spíše okrajově a náhodou a Old Firehand je namachrovaný frajírek.

27.06.2019 4 z 5

MY 2 MY 2 Radka Denemarková

Výborná kniha o vztazích, kde nic není jen černobílé. Paní Denemarková má osobitý styl psaní, který nemusí každému vyhovovat, ale který velmi upoutá a donutí čtenáře její knihy číst rychle. Tato nebyla výjimkou. Doporučuji pro nekonvenční příběh.

26.06.2019 4 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Kniha je spíš povídka ve které se toho zas tak moc nestane. Jako náhled do hlavy adolescenta je dobrá, ale nevím zda to stačí k tomu, abych přečetla druhý díl.

21.06.2019 3 z 5

Po práci legraci Po práci legraci Jakub Šofar

Vtipná kniha o smutné době. Spousta hesel přežívá i v dnešní době a jsem ráda, že jsem poznala souvislosti. Je vidět, že lidový člověk si nakonec dokáže udělat legraci ze všeho. Jen tak dál.

19.06.2019 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Podle mé zkušenosti je kniha vždy lepší než film. Knihy pana Viewegha jsou však výjimkou potvrzující pravidlo. Film je skvěle obsazená milá letní oddychovka. Kniha je na místo toho nezáživná, zmatená, často nechutná a absurdní. Hvězdičku dávám jen za postavu Jolany, která mi jediná byla sympatická.

17.06.2019 1 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Tato kniha mi velmi sedla, těšila jsem se z každé další stránky a přečetla ji během pár hodin. Celá je prostoupená nadějí na lepší život, láskou, kterou dokážeme vzbuzovat u svých blízkých i u úplně cizích lidí a štěstím, které přináší pomoc ostatním. Doporučuji všem, kteří chtějí od života něco víc, než jen přežívat.

05.06.2019 5 z 5

Běsni a zuř Běsni a zuř Becky Masterman

Jedna z lepších detektivek, která se čte jedním dechem, dobrá zápletka i uvěřitelný konec. Mám velkou radost z hlavní hrdinky, která je už ve výslužbě, ale zcela si užívá života, včetně manželství a sexu. Velmi ozdravný postoj v době, kdy se milostný život seniorů tabuizuje. Doporučuji.

02.06.2019 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Tři příběhy ze kterých mrazí. Třikrát uf po přečtení. Život s manipulátorem, náboženským fanatikem i s vlastním nenáviděným tělem je šílený a můj velký obdiv patří tomu, kdo to zvládne a ustojí. Skvěle napsaná kniha, doporučuji, ale dovolenkové čtení to rozhodně není.

29.05.2019 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Mnoho teorií mistra A.C. Clarka se potvrdilo, podařilo se realizovat i mnoho jeho vynálezů, tak uvidíme, co nám ukáže budoucnost. Zda zrovna tato vize vesmírného putování se stane skutečností.

27.05.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Výborná oddechová kniha o v podstatě obyčejných lidech a jejich obyčejných životě. Skvěle se čte, baví a někdy i dojímá. Doporučuji jako krásné čtení na dovolenou nebo jen tak pro odpočinek.

26.05.2019 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Zajímavá kniha o lásce a o smíření se s vinou. Oba motivy knihy jsou velmi silné, vztah adolescenta se zralou ženou i snaha Němců vyrovnat se se svou strašlivou minulostí, což se jim zdárně nepodařilo doteď. Doporučuji jako zajímavé, ale těžké čtení, které nutí k zamyšlení.

20.05.2019 4 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Velmi dobře čtivá kniha složená z několika příběhů, kdy všechny zaujmou, nenudí a vzájemně se nepletou. Závěr nepřekvapí ale ani neurazí. Jen mě rušilo, že Cailyn vypráví v první osobě a ostatní ve třetí. Celkově ale příjemná oddechovka.

15.05.2019 4 z 5

Černooká blondýnka Černooká blondýnka Benjamin Black (p)

V knize je všeho nějak příliš. Příliš cigaret a drinků, příliš krásných žen a elegánů, příliš slunce a voňavých květin. Detektiv většinu času kouří, pije, obdivuje ženy nebo se smaží na slunci. Ději se dá jen těžko uvěřit a ani závěr mě nenadchnul. Nedoporučuji.

10.05.2019 3 z 5

Velmi intimní zpověď jednoho života. Z knihy mrazí, čtenář si uvědomí, že problémy nejen s anorexií může mít kdokoliv z našeho okolí a dokázat je velmi dovedně skrývat. Kniha je autobiografická a autorka má můj velký obdiv za otevřenost a za to, co všechno dokázala a vydržela. Držím jí palce, ať už je jí ve vlastním životě lépe.

02.05.2019 4 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Příjemné oddechové čtení, žádné mega drama ani zbytečně protahované situace. Knížka mě moc bavila, jsem ráda, že jsem ji četla. Ani konec mi nevadil, vzhledem k celému vyznění knihy byl vlastně moc milý. Doporučuji na dovolenou.

28.04.2019 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Mistr King je skutečným mistrem svého oboru. Kniha má pomalý rozjezd, ale tempo stále stoupá a posledních pár desítek stran už nejde přestat číst. Čtenář se těší na konec, aby si mohl konečně oddechnout, ať už to skončí jakkoliv. Doporučuji pro všechny, kteří se rádi trochu bojí.

23.04.2019 4 z 5

Sloni žijí do sta let Sloni žijí do sta let Miroslav Zikmund

Krásná pocta mistru Zikmundovi k jeho narozeninám. Můj velký obdiv mu patří za jeho nezdolný životní elán, vždyť tuto cestu absolvoval v osmdesáti letech! Stačí se rozhlédnout po okolí, kdo z jiných staříků by na to měl. Teď navíc víme, že se ve zdraví dožil 100 a jen mu můžeme přát, ať neztrácí sílu. Knihu doporučuji jako půvabný cestopis po jedné krásné, vzdálené zemi.

15.04.2019 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Spojení dvou knih do jedné funguje překapivě dobře. Deník z válečných let je dobře a reálně psaný, čtenář mu velmi snadno uvěří. Současná část je mírně přeakčněná, ale zato baví. Dohromady jde o čtivou knihu s krátkými kapitolami. Jen závěr už je příliš rozvláčný, stejně jako těžce uvěřitelná pointa s náhodným setkáním hlavní hrdinky s původní obyvatelkou vily. Až na konec doporučuju.

12.04.2019 4 z 5