maryska09 maryska09 komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Skvělé pokračování série Cormorana Strika. Opět svižný, rychlý děj, skvěle čtivý. Tentokrát více morbidní až bizarní, ale vzhledem k literárnímu prostředí děje stále uvěřitelný.

05.04.2019 5 z 5

Kia Ora E Hoa Kia Ora E Hoa Petr Nazarov

Spíše než o cestopis jde o nahlédnutí do duševní cesty autora. Na Zéland se vrací několikrát a vždy je to trochu jiné. Pro mě je hlavně zajímavá třetí návštěva, kdy cestuje po obou ostrovech a mě to připomíná mé vlastní putování po tomto nádherném koutě světa. Pro čtenáře, který tam nikdy nebyl může být tato část naopak příliš nezáživná.

03.04.2019 3 z 5

Pokračování příběhu o Alanu Karlssonovi mě nezklamalo. Původní obavy, že autor už nebude mít o čem psát, když většinu minulosti ovsáhl v prvním díle se rozplynuly po pár kapitolách. Kniha je vtipná, svižná a často až krutě upřímná. Velmi doporučuju

29.03.2019 5 z 5

Dítě svobody Dítě svobody Jax Miller

Kniha je odrazem svého příběhu. Je rychlá, zkratkovitá, s krátkými kapitolami a už od začátku čtenáře nešetří. Čte se jedním dechem a i když se v žádném případě nejedná o veselý příběh velmi jí doporučuju.

24.03.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Paní Rowlingová je skvělá ať si říká jak chce. Její knihy mají spád, velmi dobře se čtou a tato detektivka nechává čtenáře celou dobu v napětí, jak to všechno nakonec dopadne. Závěr je malinko přitažený za vlasy, ale skvělý dojem z knihy to nezmenší.

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Velmi milá kniha o lidech, kteří milují svůj život, rodinu a zázemí a rádi svou lásku předávají ostatním. Čte se s úsměvem od začátku do konce, velmi doporučuji jako milý relax.

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Po sérii dramat, detektivek a válečných tragédií se mi dostala do ruky tato kniha a jsem za ní opravdu vděčná. Štěstí pro lidi je milá, oddechová knížka, která zaujme, dobře se čte a hlavně baví. Doporučuju všem, kteří si chtějí trochu oddychnout od vážných témat a přečíst si dobrý příběh.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Možná musí člověk znát jiné knihy tohoto autora, případně být Japonec, aby pochopil hlubší smysl této útlé knížečky, která je zřejmě plná náznaků a skrytých významů, které mi však bohužel zcela unikly. Bez těchto znalostí jde jen o podivně duchařský příběh, který zaujme pouze krásnými ilustracemi. K autorovi se nejspíš už nevrátím, možná jsou jiné knihy lepší, ale tato mě spíš odradila.

13.03.2019 2 z 5

Colette: Dívka z Antverp Colette: Dívka z Antverp Arnošt Lustig

Kniha o krutosti, touze žít a přežít o době vyvrácené z kloubů, Jak sdělit nezdělitelné? "Přijde čas, kdy zítřejší sedmnáctiletí nebudou věřit, že koncentrační tábory nejsou výstřelkem bujné fantazie." Doufám, že se toto proroctví nikdy nenaplní.

07.03.2019 4 z 5

Nejbarevnější Mexiko Nejbarevnější Mexiko Kamu (p)

Kamu je skvělá, energická žena, která dokáže žít krásně barevný život. Část své energie dokázala přenést do této knihy, která je krásná, barevná, plná výborného jídla. Ze spousty složitých a kvůli surovinám dost těžko dostupných receptů se dají vybrat i ty jednodušší. Ale hlavně člověk dostane chuť se do Mexika podívat a ochutnat všechna ta báječná jídla přímo na místě.

02.03.2019 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Artemis je vtipné svěží čtení. Andy Weir stejně jako v Marťanovi pracuje s technickými detaily, které nenudí, ale baví. Hlavní hrdinka je vynalézavá a sledovat jí čtenáře baví. Pokud se děj nepovažuje za možnou realitu a bere se s humorem, je kniha skvělou volbou na oddychové čtení.

21.02.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je pro mě Paní spisovatelka, po výborné Slepé mapě opět skvělá kniha. Příběh je o šílené době v podstatě velmi nedávné, velmi silný a skvěle napsaný. Čtení jsem záměrně přerušovala, abych to mohla rozdýchat a i tak jsem knihu přečetla během dvou dnů, tak moc na mě působila. Díky za ni.

14.02.2019 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Opět se mi potvrdilo, že kniha je lepší než film. Příběh je čtivý, bez zbytečné rozvláčnosti, často baví. Doporučuji

10.02.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Výborně napsaná kniha. I když autorka používá hovorový jazyk, tak se skvěle čte. V příbězích jsem často poznávala život na vesnici kolem sebe, vše je velmi věrohodné a skoro bohužel nic není přehnané. Tahání o dědictví, zabijačku i sedlačení znám z reality vesnice kolem sebe. Díky za knihu

10.02.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Je škoda, že se autorka víc nedržela popisování situace a propriet 90. let, na které si každý z její generace rád zavzpomíná. Cesta k moři, stejně jako popis života na sídlišti mě opravdu bavila. Část určená její rodině, prarodičům i praprarodičům, je velmi osobní a pro mě někdy až příliš intimní. Vzpomínky jsou to krásně, plné lásky, ale pro cizího čtenáře dost nezáživné. Velké plus dávám za grafiku knížky, ilustrace Elišky Podzimkové spojené s dobovými fotografiemi jsou nádherné.

03.02.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po dlouhé době výborně napsaná kniha, za kterou moc děkuji. Vyprávění osudu jedné rodiny má spád a je velmi uvěřitelné. Možná že závěr by nemusel být tolik optimistický, ale vlastně i ten byl velmi milý. Vřele doporučuju

01.02.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Souhlasím s flyingandie, také mi vadil nijaky konec, navic zaverecna prednaska mi prisla zcela zbytecna. Celou vec nijak neosvetlila spis mi jeste vic pokazila dojem z cele knihy. To ze cele svedectvi nasli namluvene na kazetach je posledni kapka, jako pribeh v knize dostacujici, ale jako poselstvi pro budouci posluchace zcela mimo

28.01.2019 3 z 5

Kérkonošské poudačky a Pšouky Vysočiny Kérkonošské poudačky a Pšouky Vysočiny Svatopluk Václav Vobejda

Kniha dobrá pro ty, co mají rádi obhroublé povídky plné zadnic a exkrementů.

17.01.2019 odpad!

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Opet vyborny Harry Hole - velmi ctivy a napinavy. Jen pokud ctenar zna styl psani pana Nesba, tak pomerne brzy odhali skutecneho vraha, coz nijak neubira na celkovem hodnoceni knihy.

02.12.2018 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Přečetla jsem ze zvědavosti po shlédnutí filmu a nelituji. Opět se mi potvrdilo, že kniha je vždy lepší. U čtení jsem se bavila, podobnost s Padesáti odstíny je do očí bijící, místo nesmírně atraktivního rozbiteho miliardáře tu máme rozbiteho upíra. Původně nesmělá a neohrabaná dívka je v podstatě stejná. Velké dik za to, že kniha přilákala spoustu mladých lidí ke čtení.

25.10.2018 4 z 5