Podivná knihovna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chodíte si půjčovat knihy do knihovny? Mladík si jako obvykle odskočí navečer do místní knihovny: vrátit dvě knížky a nějaké jiné si půjčit. Ten den se však už nevrátí domů. Běžná knihovna se náhle změní v záhadné bludiště s nekonečnými chodbami, zamčenými dveřmi a celou, v níž se chlapec nakonec ocitá. Občasnou společnost mu dělají dědek, ovčí muž a záhadná krásná dívka, která nemluví. Tahle noční můra se sice nakonec prosvětlí denním světlem, ale mladík zjišťuje, že nic už není jako dřív. Haruki Murakami jako mistr záhadných, surreálných témat. Barevné ilustrace Kat Menschik....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219562/big_podivna-knihovna-219562.jpg 3.41473
Série:

Murakami/Menschik 2.


Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Fušigina tošokan / 不思議な 図書館, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (360)

Kniha Podivná knihovna

KubaHanzelin
21. března

Po Útoku na pekárnu za mě lepší, téměř hororová povídka, kterou slupnete jak malinu a po dočtení o ni budete ještě nějakou chvíli přemýšlet..
Čteno do čtenářské výzvy

Lovana
19. ledna

Velmi krátký a zároveň velmi čtivý a silný příběh, který mě vtáhl a nepustil, dokud jsem ho nedočetla a po přečtení mě donutil přemýšlet, o tom, co jsem četla. Kromě toho je kniha moc hezky udělaná, jsou zde krásné ilustrace, i když některé jsou děsivé. Každopádně autor píše čtivě a ráda si přečtu nějakou další jeho knihu.

Hodnocení 3,5*/5*


Wiedzmin
11. ledna

Po dočtení jsem si vzpomněl na Volání netvora. Tahle povídka bylo moje první setkání s panem Murakamim, a musím říct, že atmosféru starych knih a hororového podzemí vystihl výborně. Příběh s pohlcující atmosférou, poutavými kresbami a dějem, který člověk kopne k tomu, aby zas použil mozek. Originální čtení. P.S. Někde sem tu četl, že tahle kniha byla objevena v dětské sekci. Dotyčný, ktery knihu zařadil má buď hodně cynický smysl pro humor nebo nemá v knihovně co dělat.

kikies
09. ledna

Hm, zajímavé.... četla jsem kvůli výzvě a jsem ráda, že to nebylo příliš dlouhé. Není to moje první setkání s Murakamim, ale musím konstatovat, že jsem mu pořád ještě na chuť nepřišla. Je to taková zvláštní hororová povídka, trochu z ní mrazí, je trochu šílená.... není to špatné, ale no... prostě zajímavé, jak už jsem řekla.

ava.s
07. ledna

Tohle bylo opravdu podivné.
Asi jsem to celé nepochopila, protože mi přijde, že to autor psal na nějakém drogovém tripu.

Pěkné ilustrace, čtivá jednohubka, ale za mě ne.

Nikola086
06. ledna

Na knihu jsem narazila v knihovně - zařazenou mezi dětskou literaturu. Jestli chcete zařídit, aby vaše děti už nikdy nechodily do knihovny, tak tahle kniha to za vás vyřeší... Upřímně doufám, že tuto knihu nenajdu i jinde zařazenou v dětském oddělení :)
Hororová povídka s velmi zajímavým stylem čtením. Autor má určitě něco do sebe, ale můj šálek kávy to rozhodně není.

FlexiMZ
21.12.2022

'S novoluním se změní náš osud.'

S Murakamim jsem se díky této povídce setkala poprvé. Narazila jsem na ni jednoho prosincového večera a za hodinku ji přečetla. Jde o pár stránek, ale dojem na mě udělaly tak velký, jako by to byl celý román.

Pár slovy dokonale popsaná atmosféra, do které se čtenář ponoří po prvních přečtených slovech. Cítí vůni starých knih v městské knihovně a cítí strach a zároveň touhu zjistit spolu s hlavním hrdinou, co se skrývá pod ní.

Je to příběh, který začíná jako barvitá pohádka na dobrou noc, pokračuje jako napínavý příběh jednoho kluka, který se zapletl do potíží a končí téměř na pokraji jemného černobílého hororu. Zároveň nabízí několik zajímavých myšlenek a bezesporu zanechá obrovský dojem. Nenápadná, lehce hororová pohádka doplněná působivými ilustracemi a dechberoucí atmosférou. Zážitek tohle číst!

'Nový měsíc od nás ledacos odejme.'

freejazz
11.12.2022

už jsem to jednou konstatoval, pořizovat si Murakamiho dílo po takovýchto kousíčkách je velice nákladné hobby. nicméně rád jsem si početl a rád jsem za knížku vysolil nekřesťanské peníze, páč je velmi hezky udělaná. a obsah tay není k zahození. jako vždycky, když se pustíte do Murakamiho – najednou nevíte, co je dnes a tady a co bude jednou a kdesi jinde a jestli se vlastně ještě pohybujete ve stejném vesmíru.

1 ...