Podivná knihovna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chodíte si půjčovat knihy do knihovny? Mladík si jako obvykle odskočí navečer do místní knihovny: vrátit dvě knížky a nějaké jiné si půjčit. Ten den se však už nevrátí domů. Běžná knihovna se náhle změní v záhadné bludiště s nekonečnými chodbami, zamčenými dveřmi a celou, v níž se chlapec nakonec ocitá. Občasnou společnost mu dělají dědek, ovčí muž a záhadná krásná dívka, která nemluví. Tahle noční můra se sice nakonec prosvětlí denním světlem, ale mladík zjišťuje, že nic už není jako dřív. Haruki Murakami jako mistr záhadných, surreálných témat. Barevné ilustrace Kat Menschik....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219562/podivna-knihovna-219562.jpg 3.41029
Série:

Murakami/Menschik

Žánr:
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Odeon
Orig. název:

Fušigina tošokan (2005)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (248)

Kniha Podivná knihovna

Přidat komentář
cukrovka
10. května

Tak tato kniha nebyla pro mě. I když má nádherné ilustrace, příběhu jako takovému jsem neporozuměla. Ne všechny knihy jsou pro každého.

Čičolina
06. května

Kniha je opĕt nadherně udělaná a já se nemůžu zbavit vzpomínky na své rané dětství, kdy jsem ještě neuměla číst a kdesi zalezlá žila v obrázcích z mých leporel. Tím vůbec nechci shodit příběh. Jsem už stará na to, abych se v tajemné knihovně bála, ale knížka si mě ilustracemi vtáhla do sebe a to bylo moc fajn.

roni24
30. dubna

I když má kniha zajímavý náměť a fantazie autora je úžasná, kniha ve mě nezanechala nijak zvlášť hlubší emoci a ani jsem nepochopila pointu. Možná, že žádnou nemá. Je to moje první knížka od tohoto autora a na nějakou chvíli asi i poslední. Styl psaní mě nezaujal. Každopádně je kniha nádherně graficky propracovaná. Ty ilustrace jsou naprosto skvělé, temné a k příběhu se perfektně hodí.

PetraBery
29. dubna

Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední. Ano, příběh z podivné knihovny je zvláštní, přesto neskutečně čtivý a podbarvený povedenými ilustracemi. Je to prostě jiný příběh, kdy se autorova fantazie přenesla na papír. Já hodnotím kladně.

1bublina
25. dubna

No, z této knihy/povídky mám takové smíšené pocity. Četlo se to dobře a rychle, ale zřejmě mi uniká nějaká hlubší pointa, jestli to vůbec nějakou mělo. Jedna hvězda za čtivost, druhá za sympatického hlavního hrdinu.
ČV 2019 - Kniha od asijského autora.

Evžen82
17. dubna

Krátká povídka přečtená do hodiny. Od začátku se mi líbilo její dobrodružství a napětí. Nějaké hlubší poselství knihy mi nějak uniklo, závěr jsem vůbec nepochopila.

ManitraM
15. dubna

Mé pocity z této knihy bych přirovnala k těm, které jsem měla po přečtení Spánku... asi jsem si ještě úplně nezvykla na autora...

mi-380
15. dubna

Podivná knihovna – podivná směsice. Alenka v říši podzemních labyrintů se tu potkává s Mistrem bez Markétky a s mou noční můrou: 60% (zatím 1004 hodnotících s průměrem 67%).