Podivná knihovna

Podivná knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219562/bmid_podivna-knihovna-219562.jpg 3 1544 372

Murakami/Menschik série

Chodíte si půjčovat knihy do knihovny? Mladík si jako obvykle odskočí navečer do místní knihovny: vrátit dvě knížky a nějaké jiné si půjčit. Ten den se však už nevrátí domů. Běžná knihovna se náhle změní v záhadné bludiště s nekonečnými chodbami, zamčenými dveřmi a celou, v níž se chlapec nakonec ocitá. Občasnou společnost mu dělají dědek, ovčí muž a záhadná krásná dívka, která nemluví. Tahle noční můra se sice nakonec prosvětlí denním světlem, ale mladík zjišťuje, že nic už není jako dřív. Haruki Murakami jako mistr záhadných, surreálných témat. Barevné ilustrace Kat Menschik.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Odeon

Fušigina tošokan / 不思議な 図書館 , 2005

LordSnape
25.01.2015 3 z 5

Ano, jeden z nejslabších textů od Murakamiho, jaký jsem kdy četl a to i přes ty nádherné ilustrace, které z povídky udělaly takovou knižní novelu pro peníze. V příběhu mi nechyběla ani tak fantazie a nápad, ale spíše nějaká tradiční hloubka, kterou od mého oblíbeného autora očekávám.

Enehy
19.01.2015 4 z 5

Očekávala jsem něco na způsob kratšího Afterdark, ale tohle je Murakami, kterého ještě neznám. Magický realismus je tu v jeho podání možná až moc magický, ale ty ilustrace, celkové zpracování knížky a ta vůně jsou prostě úžasné.

Thessaloniki
18.01.2015 2 z 5

Myslím, že ani při druhém čtení se z této knížečky nevydoluje nic doposud skrytého (hloubka, sdělení) a zůstane jen krátký, snový štěk.
Můj dojem z ní je jaksi "nijaký".
Ilustrace vhodné a zdařilé.

Snow-White
16.01.2015 3 z 5

Podivná knihovna je napínavá, čte se velice dobře a celou atmosféru ještě umocňují povedené ilustrace. Přesto jsou mé pocity poněkud rozporuplné. Nemohu přijít na to, zda kniha skutečně obsahovala nějaké "poselství" či hlubší myšlenku, nebo se tak jen snažila tvářit...ale třeba je to důvod se k povídce ještě někdy vrátit.

Skawin
05.01.2015 4 z 5

Úplně jiný Murakami - myslím, že si ji ještě nejednou přečtu. Tuším, že je v textu skryto víc, než se na první pohled zdá... Ilustrace jsou opravdu nádherné..

simlenka
03.01.2015 4 z 5

Nejsem povidkovy nadsenec, ale tahle se mi libila. To vsudypritomne tajemno!!! Pekne napsano.

KKlara
03.01.2015 5 z 5

Pro me uzasna kniha. Ale jsem knihovnice, tedy nejsem nestranna :-)

tweed
03.01.2015 4 z 5

Spánek byl více tajemný a dával větší prostor představivosti, přesto mě však tento příběh zaujal více :)

Clarice
02.01.2015 1 z 5

Opravdu velké zklamání! Vážně je tohle můj oblíbený Murakami? Vážně je tohle kvalitní literatura?? Od povídky povýšené na celou knihu jsem čekala víc. Fakt výborný reklamní tah Odeonu a škoda vyhozených peněz.

alexpo
27.12.2014 3 z 5

Pro mne zatím nejméně zajímavý Murakami, ale i tak to pořád stojí za přečtení.

opic 12
15.11.2014 3 z 5

Tak trochu jsem v té knihovně zabloudil,špaček mi sezobal drobečky,dědek mi smazal šipky,záhadnou dívku jsem ztratil,samota není hrozná,je šílená.

rikke
13.11.2014

už jen kvůli těm nádherným ilustracím stojí za to ji mít