Podivná knihovna

Podivná knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219562/bmid_podivna-knihovna-219562.jpg 3 1546 372

Murakami/Menschik série

Chodíte si půjčovat knihy do knihovny? Mladík si jako obvykle odskočí navečer do místní knihovny: vrátit dvě knížky a nějaké jiné si půjčit. Ten den se však už nevrátí domů. Běžná knihovna se náhle změní v záhadné bludiště s nekonečnými chodbami, zamčenými dveřmi a celou, v níž se chlapec nakonec ocitá. Občasnou společnost mu dělají dědek, ovčí muž a záhadná krásná dívka, která nemluví. Tahle noční můra se sice nakonec prosvětlí denním světlem, ale mladík zjišťuje, že nic už není jako dřív. Haruki Murakami jako mistr záhadných, surreálných témat. Barevné ilustrace Kat Menschik.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Odeon

Fušigina tošokan / 不思議な 図書館 , 2005

IsobelleFarbs
12.07.2017 3 z 5

Toto je opravdu zvláštní knížečka, která není pro každého...
Text je strohý, ale je doplněn krásnými ilustracemi. Mnoho detailů si čtenář musí domyslet, prostě musí hodně zapojit svou fantazii a kvůli tomu knížka nemusí sednout každému. Ale mě se celkem líbila...

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Kniha se mi dostala do ruky náhodou a byla jsem velmi překvapená. Rozhodně to nebyla poslední kniha od autora.

helicar
01.07.2017 3 z 5

Já knihu pochopila. Po svém. Jestli to tak autor opravdu zamýšlel, je už věc druhá. Souhlasím s názorem pod sebou, příběh, na to jak byl kratičký, se dal rozepsat mnohem barvitěji a pestřeji. Ovšem ty ilustrace opravdu stojí za pochvalu.

vlkove
09.06.2017 4 z 5

Nádherné ilustrace bez kterých by příběh nemohl existovat, ilustrace rozvíří naši fantazii, pomohou našim představám a navíc potěší snad každou alespoň trochu uměleckou duši.
Příběh je jiný, je nepředvídatelný a je zvláštní.
Líbil se mi příběh? Nevím, vím že mě nenudil, vím že byl jiný a vím že si jej přečtu znovu.

lucie.8
02.06.2017 3 z 5

Zvláštní kniha ... Útok na pekárnu se mi líbil více, ale k tomuto autorovi se určitě ještě vrátím.

Hakuka00
30.04.2017 2 z 5

Asi to nebyl nejlepší způsob, jak začít s Murakamim. Trápí mě, že jsem to asi nepochopila. K čemu to bylo dobré? Nebo tam nebylo co chápat?

pecinka21
27.04.2017 3 z 5

Tato kniha mě bohužel moc neoslovila, byla to taková jednohubka kterou člověk slupne a neví jestli mu chutnala a musí nad tou chutí přemýšlet. lustrace jsou dokonalé a perfektně vystihují postavy.

Lukyy
23.04.2017 5 z 5

Pro mě první ale určitě né poslední kniha od pána autora! :-)

AllyKumari
20.04.2017 2 z 5

2,5 hvězdy. To, co mohlo být intenzivní a působivý horor, kolem mne proletělo rychlostí blesku a skončilo bez jediného vysvětlení. Ráda bych hodnotila výš, ale na to nemá "kniha" dost materiálu. Škoda.

hellena1523
05.02.2017 4 z 5

Delší útvary od autora jsou pro mě naprosto nestravitelné, nudné, ubíjející a o ničem. Tyto povídky mají ale kouzlo a nadhodnotu, kterou jim dávají naprosto nepřekonatelné, originální ilustrace Kat. Neskutečná atmosféra, úžasně čtivé (což je pro mne záhadou, protože jinak mi autorův styl opravdu nesedí a je hrozně rozblemclý)...Pokud chce čtenář vyzkoušet Murakamiho, pak doporučuji tyto ilustrované povídky/novely od Odeonu.

PanCau
31.01.2017

Takový víc pohádkový Murakami, ale vydání je krásné.

OneBas
27.01.2017 3 z 5

Moje teprve druhá kniha od Murakamiho a rozhodně se pustím i do dalších knih. Velmi mě ovlivnily i ilustrace které jsem několikrát zkoumala a prohlížela a neuvěřitelné jsem si oblíbila jejich autorku. Příběh byl podle mě dokonalý a postavy mě zaujaly hned od samého začátku.

kejty91
24.01.2017 4 z 5

Bylo to dobré. Krátké a dobrodružné. Hlavně, že to prý mají tak všechny knihovny. Haha. K večeru do knihovny nelezu.

zdenek5887
18.01.2017 4 z 5

Co to bylo? Ať už cokoliv, zvláštním způsobem se mi to moc líbilo. Velice prapodivná krátká povídka, kde se na pár stránečkách stihlo představit a rozvinout hned několik postav a která vás vtáhne do děje ani nevíte jak. Asi nad tím budu ještě nějakou dobu uvažovat... zda to má vůbec tu hloubku, kterou si myslím, že to má, a nebo je to čistě jen výplod autorovy fantazie. Nechci se to ale asi nikdy dozvědět, abych pravdu řekl. Má to své kouzlo i tak. Magický realismus se tu skrýt nedá a ty ilustrace? Wow!

thomascz84
16.01.2017 5 z 5

Když jsem četl tuto knihu, tak mě příběh úplně pohltil. Krásná ale krátká kniha.

Mercatino
18.12.2016 3 z 5

Hořkobolný příběh, který po dočtení před čtenáře postaví mnohem více otázek, než li odpovědí. Což ve mě vyvolalo dost mrzuté pocity, protože potenciál zůstal nenaplněn.

Finn69
13.12.2016 4 z 5

Kratičká knížečka, přesto ale zajímavá. Na prostoru, který by jiným autorům stačil tak možná na úvod a věnování, vystavěl Murakami příběh plný magické atmosféry a kouzel, který za čtyři hvězdy stojí. Je to něco jiného, než jsme o něj zvyklí číst, snad by se dala tahle knížka přirovnat k některým povídkám Raye Bradburyho...

parxel
04.12.2016 4 z 5

Podivná knihovna mne oslovila svou lehce bizardní a hororovou atmosférou. Podobně jako JessieEx jsem přemýšlel nad tím, zda dát tři nebo čtyři hvězdy a nakonec jsem se rozhodl pro čtyři.

Z příběhu jsem měl pocit, jakoby to byl něčí sen. Jakoby se tato osoba probudila a přemýšlela nad tím, zda se jí to zdálo, či zda to byla skutenčnost. Já jsem v každém případě rád, že to byl pouze příběh na papíře doplněný krásnými ilustracemi.

JessieEx
03.12.2016 4 z 5

Při četbě se přistihnete, jak se sami sobě divíte: Cože? To se mi vážně líbí zrovna taková knížka? Jenže budete muset přiznat, že ano...
Mě takové myšlenky napadají u všech Murakamiho knih a asi právě tady to spojuje všechny jeho knihy. Podivná přitažlivost...
Jen jsem přemýšlela, zda dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale ty kouzelné, přenádherné ilustrace mě přesvědčily!

tlllk
18.11.2016 4 z 5

.. chvíľu som mal pocit ako pri Wonderland-e, ale tým záverom ma prekvapil. Žeby na staré kolená prešiel na Happyendy ?