Nejbarevnější Mexiko

Nejbarevnější Mexiko https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393552/bmid_nejbarevnejsi-mexiko-VqW-393552.png 3 38 15

Kniha vznikla v návaznosti na kuchařskou knihu Nejbarevnější kuchařka, která v sobě skrývá recepty a příběhy z více než osmi barevných zemí světa. Nejbarevnější Mexiko se ale zabývá konkrétní zemí - její kuchyní, kulturou a historií, které mi učarovaly při cestách po této krásné barevné zemi.

tami1
tami1
21.01.2023 4 z 5

Bláznivě barevná kuchařka, která člověka navnadí na pravou mexickou kuchyni. Kniha je přehledně rozdělena a obsahuje spoustu krásných fotek jídel i lidí, které Kamu potkala při svém putování po Mexiku. Ano, v textech se objevují chyby, občas chybí v receptu ingredience a pak jsou uvedené v postupu, ale přesto chválím.

andysek88
andysek88
05.12.2021 1 z 5

Kuchařku jsem si koupila vzhledem k obrovské marketingové masáži, pěkným, zajímavým obalem, a protože jsem byla Kamily velká fanynka. Když jsem knihu dostala, byla jsem nadšená, barevná, krásná se spousty zajímavých receptu. Ale tady moje nadšení skončilo. Je vidět, že recepty jsou rychlokvaska, v půlce receptu chybí v postupu ingredience, takže na konci koukáte, co jste udělali špatně, že vám něco zbylo. Barevnost a vyhypovanost v praxi je peklo. Kniha pěkná maximálně na výstavu do knihovny, ale jako kuchařka nepoužitelná. Co si budeme, když si kupujete kuchařku, čekáte spíš pravý opak. No, kniha šla dál za třetinu ceny a dost lituji, že jsem si ji vůbec kupovala.

Denca.Marsi
Denca.Marsi
18.08.2021 2 z 5

Nechala jsem se zlákat velkou marketingovou bublinou okolo knihy. Ta knížka je nádherná, nepopírám ani, že musela dát spoustu práce, jde to na ní vidět. Ale tohle je naprosto uživatelsky nepraktická kuchařka. To pidi písmo v milion barvách na milion barevných podkladech mě u vaření, kdy potřebuji něco honem honem přečíst totálně drásá nervy. Je tam i spousta ingrediencí, které ani nemohu sehnat. :-( Prostě mi to přijde zbytečně moc navoněný a vyhajpovaný. Protože v praxi to zase takovej zázrak není. Ale nechci opravdu hanit práci Kamu, to že je skvělá kuchařka o tom není pochyb. Jen by to asi míň tlačit na pilu, jak je všechno super, jak je to našlapaný a nabušený a nejlepší. Ubírá to knize na kráse.

KateTheBlogger
KateTheBlogger
08.11.2020 5 z 5

Pokud Nejbarevnější kuchařka byla jízda, tak nevím jak popsat MEXIKO. Už když se mi dostala do ruky, tak mě naprosto uchvátil obal..když ho zahřejete mění barvu. Kniha je stejně barevná a šílená jako její autorka (v dobrém slova smyslu).

Sharru-ken
Sharru-ken
17.06.2020 4 z 5

Kaleidoskopická barevnost se k mexické kuchyni hodí. Tato kuchařka funguje nejen jako inspirace v gastronomii, ale i jako pomůcka pro postupy vaření. Mexickou kuchyni si každý přizpůsobí pro sebe a tato knížka vyvolává chuť se do vaření pustit.

ZanZara1
ZanZara1
08.06.2020

edit zsn2014: obávám se, že došlo k nedorozumění. Je to kuchařka, není to cestopis. Váš komentář, a přidání knihy do odpadu, jsem tedy absolutně nepochopila.

h.mose
h.mose
19.02.2020 3 z 5

Opravdu povedená kniha s překrásnými fotografiemi. Pokaždé, když si chci jen zalistovat, dostávám okamžitě hlad.

Ortie
Ortie
06.01.2020 4 z 5

Opět moc hezká kuchařka plná úžasných mexických receptů. Bohužel občas jsou písmenka příliš malá či barevnost textu příliš nevynikne na podkladu, a proto se hůře čte, ale i přesto jsem si ji oblíbila.

Tomica
Tomica
09.09.2019

Skvela kucharka plna mexickych receptu a naproste porno pro oci. Chapu argument, ze pismenka jsou mnohdy mala a s ne uplne dostacujicim kontrastem oproti podkladu. Avsak dat knize hodnoceni "Odpad!", protoze v kucharce nejsou fotky z cest, je ciste hovadstvi.
Nejuzasnejsi darek, ktery jsem mohl k narozeninam dostat :)

tereza1198
tereza1198
12.04.2019 3 z 5

Krásná a barevná kuchařka. Celá rodina si hrála s tím přebalem, co teplem mění barvu. Já se v Mexiku živila hlavně divnou fazolovou pastou, co patlali úplně na všechno, rýží s fazolemi a kuřetem, quessadias a tequilou. Takže snad se dostanu k tomu uvařit si tyhle knižní mexické pochoutky doma.

EDIT: Takže musím ubrat hvězdu. Používání kuchařky je peklo. Ta malá písmena a záplava barev mě ničí. Musím se pořád sklánět, hledat text a moje máma, která je starší paní, nepřečte písmena v kuchařce vůbec. Takže nadšení z krásné knihy opadlo a teď bych ji nejraději upálila na sporáku. Pro lidi co rádi barvy a nejsou nerváci jako já, to bude asi pořád dobré. Já se jí zbavuji.

maryska09
maryska09
02.03.2019 4 z 5

Kamu je skvělá, energická žena, která dokáže žít krásně barevný život. Část své energie dokázala přenést do této knihy, která je krásná, barevná, plná výborného jídla. Ze spousty složitých a kvůli surovinám dost těžko dostupných receptů se dají vybrat i ty jednodušší. Ale hlavně člověk dostane chuť se do Mexika podívat a ochutnat všechna ta báječná jídla přímo na místě.

zsn2014
zsn2014
13.02.2019 odpad!

Neskutečný zklamání. Předražená kniha, prezentováná jako obrovský book prvotřídního materiálu a barev. Výsledek? Kniha rozhodně není velká, ani tak těžká a už vůbec ne bohatě zásobena fotkami z cest. A největším zklamáním jsou barvy, které snad prošly nějakým zamlženým IG filtrem. Chtěli jsme si koupit i první knihu, ale nekoupíme. Těch tisíc korun by bylo daleko lepší investovat do nějaké knihy plné děl známého fotografa, než do kuchařky s vybledlými fotkami na mdlém křídovém papíře. Víc fotek z cest najdete na profilu autorky, než v této knize, tak jako dobrý marketingový tah.

xnova58
xnova58
22.01.2019 3 z 5

Kdo miluje mexickou kuchyni, určitě neudělá chybu, když sáhne po této kuchařce. Zpracování a design je více propracovanější než první kuchařka od Kamu. Ale mě se stejně víc líbí Nejbarevnější kuchařka. :)

LuCc1211
LuCc1211
15.01.2019 5 z 5

Knihu mám doma od autogramiády, která se konala v Hradci Králové. Neskutečně energetická slečna. Kniha plná inspirace, barev a úžasného vaření. Pár receptů máme vyzkoušený. Za mě nepostradatelná kniha v mé knihovničce. A ten obal.. Prostě úžasný!

veronika4270
veronika4270
15.01.2019 5 z 5

Nejlepší dvě knihy jakožto kuchařky, které se mi do rukou dostaly. A že jich mám v knihovně několik ve sbírce.
Barevnost, originalita, provedení, vše do nejmenšího detailu. Když listujete, nevíte co dřív byste honem chtěli uvařit.
Nejde označit jinak než ,,bookporno,, :D

kuchařky Mexiko vaření jihoamerická kuchyně