maryska09

Poslední batalionPoslední batalionFrantišek Niedl

Knížek o druhé světové válce je spousta, ta první je často opomíjená. I pro to děkuji za tuto knihu pana Niedla, která připomíná ohromné utrpení, beznaděj a nesmyslnost každého nuceného zabíjení. Příběh je díky retrospektinímu vyprávění velmi poutavý, jen mě trochu mrzí závěr. Kniha mohla dopadnout různě a zrovna tento konec mi potěšení ze čtení trochu pokazil. I tak doporučuji

Pozlacená klecPozlacená klecH. M. Körnerová (pseudonym)

Klasická kniha o velké lásce, nejdřív neopětované a nešťastné, pak osudové a nakonec samozřejmě happy end. Neurazí, potěší.

15 roků lásky15 roků láskyPatrik Hartl

Klasické pohodové čtení pana Hartla. Kniha se čte jedním dechem, hlavního hrdinu chvílemi milujete a jindy nenávidíte. Občas je příliš rozvleklá, ale závěr to znovu opraví. Tento spisovatel nezklame.

Setkání v OpeřeSetkání v OpeřeH. M. Körnerová (pseudonym)

Nepřekvapí, neurazí, potěší romantické duše. Přesně to od této knihy můžete čekat. Doporučuju jako lehké čtení v těžké době.

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaLiane Moriarty

Dobře napsaná kniha, která baví a čtenář stále čeká v dobrý konec. Doporučuju jako příjemné čtení.

22.12.2021

Děkuji, sestřičko...Děkuji, sestřičko...H. M. Körnerová (pseudonym)

Trochu slabší pokračování. Příběh stále baví, ale někdy je zbytečně natahovaný a předvídatelný. I tak stojí za přečtení, autorka má velmi dobrý styl psaní.

17.12.2021

Prosím vás, sestřičkoProsím vás, sestřičkoH. M. Körnerová (pseudonym)

Knihy paní Körnerové baví a tato není výjimkou. Velmi dobře napsaný příběh ze sedmdesátých let z prostředí nemocnice je velmi čtivý a baví. Doporučuji

13.12.2021

Harry Potter a princ dvojí krveHarry Potter a princ dvojí krveJ. K. Rowling (pseudonym)

Tyto knihy jsou prostě skvělé a je jedno, kolikrát se čtou nebo kolik je čtenáři let. Baví stále, jsou napínavé a nestárnou. Doporučuji všem

12.12.2021

Já, rytířJá, rytířFrantišek Niedl

Další povedené pokračování vyprávění o českých dějinách doby krále Jana. Těším se na poslední díl a na celkové rozuzlení příběhu.

02.12.2021

Kroky vrahaKroky vrahaMichaela Klevisová

Dobře napsaná detiktivka, s překvapivým koncem a spoustou podezřelých. Doporučuji

29.11.2021

Pach krvePach krveFrantišek Niedl

Další skvěle napsaná kniha, která se čte jedním dechem. Baví všechny, i ty, kteří nejsou příznivci temné historie. Doporučuji

26.11.2021

Ve stínu erbuVe stínu erbuH. M. Körnerová (pseudonym)

Další klasická kniha paní Körnerové, plná lásky, intrik, napětí a soubojí. Pokud to čtenář čeká, tak kniha nezklame.

22.11.2021

Vzorná chůvaVzorná chůvaSheryl Browne

Nedočteno. Buď je kniha špatně napsaná, nebo jí ublížil překlad. Věty mají podivně krkolomný slovosled, obrovské oči se vyskytují snad na každé druhé straně a malá miminka se neobjímají ale chovají. Možná zajímavý děj, ale číst se to nedá.

21.11.2021

Harry Potter a Fénixův řádHarry Potter a Fénixův řádJ. K. Rowling (pseudonym)

Opět skvělý díl i když trochu příliš rozvláčný a obsáhlý. Na druhou stranu toho spousty vysvětlil, i když hlavně jen v osledních dvaceti stranách. I tak je radost tyto knihy číst

19.11.2021

Začít znovuZačít znovuMona Kasten

Kniha mě příliš neoslovila, děj byl zajímavý i poutavý, ale jako by mu něco stále chybělo. Asi mi to celé přišlo příliš nerálné a ani závěr nepřekvapil. Za mě je to kniha, kterou jsem jednou přečetla a už se k ní nevrátím.

08.11.2021

Padesát odstínů svobodyPadesát odstínů svobodyE. L. James (pseudonym)

Bezpochyby jeden z nejlépe napsaných erotických románů. Pokud k němu čtenář přistupuje bez předsudků a s tím, že tam jsou detailně popsané sexuální scény, tak je radost celou trilogii číst.

07.11.2021

Nevěsta ze zámoříNevěsta ze zámoříH. M. Körnerová (pseudonym)

Milá romantika s trochou napětí. Doporučuju jako oddychovou knížku pro romantické duše.

04.11.2021

S láskou tě nenávidímS láskou tě nenávidímJo Watson

Milá pohodová kniha, plná romantiky a lásky a přitom vtipná a ne naivní. Jako milou oddychovku doporučuju

01.11.2021

Zápisník jedné láskyZápisník jedné láskyNicholas Sparks

Romantická kniha pro romantické duše s reálným, smutným koncem. Láska má velkou moc, na ničem jiném nezáleží

24.10.2021

Ohnivý sloupOhnivý sloupKen Follett

Pana Folleta mám ráda, ale tuto knihu jsem v polovině odložila. Hlavních postav tam bylo příliš, skoky mezi zeměmi i v čase byly příliš rušivé, válka mezi křesťany nesmyslná. Kniha mi bohužel nesedla

22.10.2021

ElementiElementiZora Cejnková

Dobrý nápad, ale špatné provedení. Četla jsem jí své zvídavé dcerce, ale nemyslím, že by jí kniha nějaké poznatky přinesla. Příběh byl často zmetečný a poslední kapitola o Ježíškovi zcela zbytečná. Navíc jsem už po pár stránkách nahrazovala nebo vynechávala sousloví to je HUSTÝ, nebo to je COOL, které se tam vyskytovalo alespoň dvakrát na jedné straně

21.10.2021

Rozervané královstvíRozervané královstvíFrantišek Niedl

Další skvěle napsaná kniha z českého prostředí. Pan Niedl dokáže psát velmi poutavě a zábavně, velkým plusem jsou malé rozsahy jeho knih. Doporučuji

19.10.2021

Království mečeKrálovství mečeFrantišek Niedl

Opět dobře napsaná kniha o dávné historii Českého království.

06.10.2021

Hodina po půlnociHodina po půlnociH. M. Körnerová (pseudonym)

Další dobře napsaná kniha paní Körnerové, která vydá za knihy dvě. První část je klasická romantika s naivní dívkou, zlou macechou a intrikami. Druhá část je vážnější, z popisu strašných napoleonských válek mrazí, kniha tím získává hloubku a přestává být jen povrchně romantická. Doporučuji

04.10.2021

Ve službách mocnýchVe službách mocnýchFrantišek Niedl

Další dobře napsané pokračování příběhu z dob českých králů. Knihy jsou rychlé, svižné a čtivé, doporučuji

29.09.2021

Ostrov šedých mnichůOstrov šedých mnichůMichaela Klevisová

Dobře napsaná detektivka s nečekaným koncem, z krásného prostředí holandského ostrova. Doporučuji

28.09.2021

Vyměnit vodu květinámVyměnit vodu květinámValerie Perrin

Skvěle napsaná kniha u které se dá plakat i smát zároveň, jen toho pláče a smutku je tam drobet víc. Moc mě těšilo její čtení, zamilovala jsem si každou stránku. Vřele doporučuji

21.09.2021

Růže a levRůže a levFrantišek Niedl

Dobře napsaná kniha, která přiblíží historii českého národa i odpůrcům dějepisu. Líbí se mi barvité vylíčení několika hlavních dějových linek, kniha je svižná a čtenáře strhne

16.09.2021

Almužna jen pro bohatéAlmužna jen pro bohatéH. M. Körnerová (pseudonym)

Knihy paní Körnerové baví. Jsou svižné, rychlé a čtou se jedním dechem. Tato není výjimkou a to i přes to, že hlavní hrdina se nechová vždy sympaticky. Pro romantické duše doporučuji

13.09.2021

Andělé smrtiAndělé smrtiPatricia Gibney

Dobře napsaná detektivka o mrazivých věcech. Nečte se lehce, ale číst se nedá přestat. Závěr není zas tolik překvapující, ale aspoň je uvěřitelný.

11.09.2021