Tichá odplata

Tichá odplata https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429602/bmid_ticha-odplata-HVv-429602.jpg 4 69 28

Dania Gorská série

1. díl

Jsou vraždy na skotském venkově dílem kultu druidů? První případ kriminalistky Danii Gorské. Oběti tří morbidně groteskních vražd na první pohled nic nespojuje – jen to, jak vrah těla svých obětí bizarně vystavil. Brzy se ale ukáže, že všichni tři zavraždění byli členy místního druidského kultu. Případ dostane na starosti seržantka Gorská, kterou na kriminalistické oddělení ve skotském městě Dundee přeložili z Londýna. Gorskou ale místo skandálních vražd více přitahuje záhadné zmizení dvou dospívajících dívek. Do chvíle než se ukáže, že oba případy spolu souvisí … stanou se i dívky obětí neznámého vraha?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Motto

The Polish Detective , 2018

maryska09
maryska09
22.03.2024 4 z 5

Dobře napsaná detektivka se zajímavou zápletkou i závěrem. Hlavní vyšetřovatelka je sympatická a konečně bez závislostí a psychických problémů a ani jí příliš neškodí nadřízení ani kolegové. Milá změna oproti klasickým detektivkám. Doporučuji

konicekbily
konicekbily
18.11.2023 3 z 5

Autorka dříve než se rozhodla věnovat psaní knih tak se živila různými profesemi, podle jejich výčtu soudím, že se snažila v nich hromadit data/informace a podle nich se rozhodovat. Tímto způsobem napsala spoustu informací a nedokázala je využít k napsání napínavého příběhu. Zápletka dobrá, ale provedení průměrné!

Tída
Tída
25.08.2023 4 z 5

Nic jsem neočekávala, a dostalo se mi příjemného překvapení. Logicky vystavěná zápletka, přehledný počet postav, pohled do života polské menšiny ve Velké Británii v době hlasování o brexitu. Jen by mě zajímalo, jestli Poláci vážně pijí tolik jako v knize. Autorka si závěrem chytře udělala oslí můstek k druhému dílu, který si ráda přečtu, až vyjde.

Hkk935
Hkk935
09.08.2023 5 z 5

Kniha mě překvapila, ze začátku jsem tomu moc nedávala, ale postupně jsem se začetla a musím říct, že poslední kapitola mi vyrazila dech, i když jsem to občas tušila, autorka mě vždycky dokázala vyvézt, že takto to určitě nebude. Takže doporučuji.

TeraBla
TeraBla
24.12.2021 4 z 5

Velmi čtivé, zajímavé a plynulé. Někomu může asi vadit velké množství ženských postav. Ja jsem ráda, že po dlouhé době žádný depresivní ztroskotaný detektiv s problémy v osobním životě. Jsem zvědavá na další knihy.

danielavachova
danielavachova
29.05.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná,začátek mě nadchl,ale pak mi přišlo,že se to zbytečně protahovalo. Chybělo tam větší napětí. Sourozenci Gorští byli velmi sympatičtí,to detektivku oživilo.

Hema
Hema
01.02.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila, užila jsem si každou její stránku.

Hella
Hella
31.01.2021 2 z 5

Na knize oceňuji snad pouze postavu hlavní vyšetřovatelky - byla uvěřitelná i sympatická a taktéž nečekaný dovětek v závěru. Ani to ovšem nestačí, abych si chtěla přečíst další chystanou knihu ze série.

zdendula31
zdendula31
28.12.2020 2 z 5

Nijak moc mě nenadchla,prostě jsem se nemohla začíst...

katka.oo
katka.oo
03.12.2020 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale něco mi tam chybělo, něco co by mě k ní připoutalo a já četla dokud není konec, abych věděla jak to dopadne, místy se mi zdála i trochu zdlouhavá, možná kdyby měla míň stran. Jinak sourozenci Gorští byli sympatičtí, jestli bude pokračování možná jim dám ještě šanci. 3,5*

petula22
petula22
03.12.2020 3 z 5

Řekla bych takový průměr. Špatné to nebylo, ale byly místa, kdy mi utíkaly myšlenky jinam... Závěr celkem dobře zpracovaný.. Ubrat tak 150stran a bylo by to lepší.

Deniska147
Deniska147
26.10.2020 5 z 5

Tohle byl moc fajn, nenáročný knižní počin od neznámé autorky. Doporučuji pokud se Vám líbil Brynzda a jeho Erika.

Marika Vanova
Marika Vanova
21.08.2020 5 z 5

Tak jsem začala novou sérii s polskou detektivkou Daniou Gorskou a jsem nadšená, doufám, že se brzy dočkáme pokračování. Mimo vyšetřování vražd jsem se mohla dozvědět i lecos zajímavého o Chopinovi, polské kultuře, pití vodky, kultu druidů a životě ve Skotsku.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
25.07.2020 3 z 5

Detektivka špatná nebyla, ale až tak moc mě nedokázala zaujmout. I tak oceňuji, že vysvětlení zmizení dvou mladých dívek a vysvětlení hrůzných vražd bylo jasné a chytře vymyšlené. Polská seržantka Dania mi k srdci nějak nepřirostla a věčné omílání toho, že je Polka už bylo únavné, a kniha mi připadala dost zdlouhavá.
Nevím, jestli se budu dívat po dalších dílech s tímto detektivem.

jasmína
jasmína
09.06.2020 2 z 5

Zvládla jsem 104 stran, ale když jsem se ani po těchto stranách "nevcucla" do děje, vrátím knihu do Knihovny pro čtenáře, kterým bude tento žánr vyhovovat.

Katania
Katania
05.06.2020 3 z 5

Nebyla jsem úplně nadšena, ale nebylo to úplně špatné.

alzbeta4340
alzbeta4340
18.05.2020 5 z 5

Celkem nenápadná detektivka, které některé komentáře vyčítají pomalé tempo. Já jsem měla na čtení málo času, ale několikrát se mi stalo, že jsem svoji čtecí dobu přetáhla. Vůbec se mi nechtělo od knihy odejít!
Oceňuji zajímavě vymyšlený konec a těším se na další případ Danii Gorské.

zuzana2599
zuzana2599
08.05.2020 5 z 5

Nelíbí se vám první případ skotské vyšetřovatelky ? Docela mě překvapilo nízké hodnocení. Já jsem s touto detektivkou spokojená. Bude-li další díl, sáhnu po něm.
Dania Gorská pochází z Polska (i já jsem pocítila jistou podobnost s knihami R. Bryndzy), je mi sympatická, má perfektního bráchu, je skvělá kriminalistka. Příběh ze Skotska byl čtivý, stránky jsem obracela velmi rychle, měl zajímavý námět, dobrou atmosféru. Byla místa, kde jsem se i pobavila. Závěr mě překvapil. Fajn krimi. Přečtěte si !

Myllan
Myllan
20.04.2020 4 z 5

Seznámení s novou autorkou.
Závěr byl opravdu nečekaný, rád si od autorky přečtu něco dalšího.
Šup s knihou do výzvy (10. téma).

Pobavily mě následující řádky:
Jenn si hrála s hrnkem. "Znamená to, že jestli bude brexit, tak se budete muset vrátit zpátky do Polska?"
"K tomu nedojde. Lidi jsou příliš chytří na to, aby hlasovali pro odchod, stejně jako jsou příliš chytří na to, aby hlasovali pro Donalda Trumpa."

HanulkaK.
HanulkaK.
09.04.2020 3 z 5

Kniha byla dobrá, bohužel do poloviny plná překlepů a kostrbatých vět, což jí hodně uškodilo. Líbil se mi závěr, neuspěchaný, nepředvídatelný, úplně jiný než u krimi, které jsem v poslední době četla.

Skotsko

Autorovy knížky