maryska09 maryska09 komentáře u knih

Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Gillian Bagwell

Jako historický román je kniha slabá, jako milostný nebo erotický román je ještě slabší. Hlavní hrdince v podstatě bez námahy spadlo vše do klína a to doslova, protože se většinou věcí prosouložila. Nerada odkládám rozečtenou knihu a tady jsem posledních 150 stran dočítala jen s velkým sebezapřením. Nedoporučuji

21.09.2019 2 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Kniha o tom, že dánští muži jsou víc v pohodě než britští. Nic víc od ní nečekejte. Neurazí ale vleče se.

16.09.2019 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Dobře napsaná kniha, svižná, napínavá, s velmi zajímavými hlavními postavami a bez hluchých míst i rozvláčného konce. Doporučuji

12.09.2019 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Pozor spoiler!
...je mi tak dobře. Prostě a jednoduše dobře.
To je poslední věta knihy a zároveň shrnutí pocitu, který čtenář po přečtení má. Kniha je napínavá, velmi dobře se čte, občas je smutná, občas úsměvná. Zkrátka si zaslouží pět hvězdiček za knihu tohoto léta.

04.09.2019 5 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Z počátku mě kniha štvala, stejně jako hlavní postava. Celý námět sta jmen mi přišel přehnaný, říkala jsem si, že deset by úplně stačilo. Kitty mi byla nesympatická a knihu jsem chtěla hlavně dočíst, abych jí už měla za sebou. Postupem se však četla čím dál lépe a celkový závěr mě bavil. Je to milá oddechovka.

29.08.2019 4 z 5

Profesionální žena Profesionální žena Vladimír Páral

Knihy mistra Párala mám ráda, tato patří k těm milým. Čtenář jí nesmí brát příliš vážně, jedná se o krásnou nadsázku. Díky za ní

25.08.2019 4 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Dojemná kniha, která na někoho může působit jako pohádka, ale proč číst stále thrillery nebo příběhy z války. Pohádky potřebujeme také a tahle je vážně dobrá. Doporučuji

24.08.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha jedné z nejlepších českých autorek současnosti. Výborně napsaná, čtivá, napínavá, strhující, uvěřitelná. Díky za ní, doporučuji

21.08.2019 5 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Bravurně napsaná kniha, která se čte jedním dechem. Po celou dobu čtenáře mrazí z toho, jak se děj vyvíjí. Trochu jsem měla obavy o závěr, ale i ten je napsán skvěle. Hustá kniha, doporučuju

17.08.2019 5 z 5

S naprostou jistotou S naprostou jistotou Adam Mitzner

Zajímavá detektivka, která se rychle čte, je napínavá a překvapí. Ale... tajná proměna hlavní hrdinky ve zpěvačku je zcela zbytečná, stejně jako nekonečné vysvětlování právnické a makléřské hantýrky a bohužel je tu i častý nešvar protahovaného konce. Nejvíc mi však v druhé půlce vadili zcela totožné dialogy z první poloviny. Proto nízké hodnocení

14.08.2019 2 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Kniha mi dost připomínala mé oblíbené Noci s nepřítelem. Je velmi dobře napsaná, celý rozvoj té šílené osobnosti, kdy se postupem času odhaluje další a další svinstvo je strhující. Hvězdičku dolů dávám za závěr, kde mi už přijde zbytečné dovysvětlování Paulovi ženy

11.08.2019 4 z 5

Rodina Rodina Mario Puzo

Dobrá kniha výborného autora, některé pasáže strhující, plné děje, jiné však příliš rozvleklé a díky přemíře postav a míst událostí i dost zmatené. Četla jsem hlavně kvůli tomu, že Kmotr je má srdcová kniha

08.08.2019 4 z 5

Rájem i peklem Rájem i peklem Otakar Batlička

Batličkovi knihy jsem zbožňovala jako malá holka. I v dospělosti oceňuji jejich čistý styl, dobrodružství a napětí od začátku až do konce a smysl pro gentlemanství a fair play. Jsou to příběhy naivní, ale v současné době velmi osvěžující.

06.08.2019 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Krásná kniha o vodě, radosti ze života a kráse přírody. První část je úchvatná popisem starých tradic, druhá má zas daleko větší spád a čte se jedním dechem. Líbili se mi obě a celkově knihu velmi doporučuji

03.08.2019 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Dobře napsaná kniha, napínavá až do konce. Forma vyprávění která není tím čím se zdá mě mile překvapila a závěr byl super. Oslovil mě sesterský vztah i to, co je člověk schopen udělat pro své dítě. Svátost přítomného okamžiku je úžasná myšlenka knihy. Doporučuji

01.08.2019 4 z 5

Chytrost nejsou žádné čáry Chytrost nejsou žádné čáry Michal Suchánek

Knihu jsem nedočetla. Ze začátku byli krátké povídky a skeče sem tam úsměvné, postupem však přibýval spíš pocit trapnosti a prvoplánové zesměšňování jmen nebo profesí k popukání také není. Pánové mají buď navíc, nebo by se měli věnovat pouze televizní tvorbě, kde se možná snese víc.

27.07.2019 1 z 5

Jak básníci přicházejí o iluze Jak básníci přicházejí o iluze Ladislav Pecháček

Milá kniha, milý film. Obojí potěší, příjemná záležitost na léto.

21.07.2019 4 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Půvabná kniha která se stala předlohou neméně půvabného filmu. Závěr je na naší zrychlenou dobu snad příliš rozvláčný, ale u takto staré knihy to čtenář rád odpustí. Doporučuji

14.07.2019 4 z 5

Sedm čísel Sedm čísel Anna Karolina

Po knize jsem sáhla navzdory příšerné obálce a nakonec toho nelituji. Četla se dobře díky silnému příběhu a rychlým zvratům a nečekaný závěr překvapí. Doporučuju

14.07.2019 4 z 5

Sedmero krkavců Sedmero krkavců Božena Němcová

Krásná pohádka o statečné dívce, která překoná chamtivost a zlobu.

07.07.2019 4 z 5