Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nell Gwynnová, hrdinka románu Gillian Bagwellové, je historická postava. Žila v Anglii v druhé polovině 17. století. Pocházela z velmi chudých poměrů, které ji donutily už v raném mládí se živit prostitucí. Ale její krása a herecký talent, především komediální, ji brzy přivedly na jeviště mezi herce divadelní společnosti Králových služebníků. Až do výnosu krále Karla II. mohli ženské úlohy krát pouze mladí muž,i takže Nell patřila mezi první ženyherečky v Anglii. V krátké době se stala nejen miláčkem obecenstva, ale získala i pozornost krále Karla. Byla jeho dlouholetou milenkou, porodila mu dva syny a stala se součástí společenského života tehdejšího Londýna, jak o tom svědčí i historické dokumenty. Všechny hlavní postavy, i velká část vedlejších postav, jsou osoby, které opravdu v té době v Londýně žily. Kniha nejen barvitě líčí životní osudy oblíbené herečky, od ponižujícího života v nevěstinci až po její vzestup mezi společenskou smetánku, ale na jejich pozadí i významné události té doby – morovou ránu a velký požár Londýna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134972/kurtizana-pribeh-zeny-ktera-okouzlila-krale-134972.jpg 4.350
Orig. název:

The Darling Strumpet (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Beta-Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále

Přidat komentář
rosalindaaa
10.04.2018

Docela drsný příběh...

gossipavlina
29.08.2017

Jak mám ráda knihy inspirované skutečností, tak tahle mi přišla neskutečně banální a jednoduchá a ne moc zajímavá. Za mě zkažený příběh o Nell svým zpracováním. Trvalo mi i poměrně dlouho, než jsem se prokousala do konce. Ode mne má Gillian Bagwell palec dolů. Bohužel, a to jsem se tak těšila.

blanka7271
01.03.2017

Velmi ctiva,emotivni,o to zajimavejsi,kdyz je pribeh zalozen na skutecnych (casto i dost smutnych) udalostech.

lapagerie
17.10.2016

O Nell Gwynnové jsem věděla, že to byla herečka a milenka Karla II., oblíbená mezi lidem. Byla mi známá i její hláška o "protestantské děvce", ale to je tak všechno. Musím říct, že toto románové zpracování Nellina příběhu se mi líbilo a hezky se četlo.

irousek9
29.09.2016

Já jako milovník životopisů jakýchkoli historických osob jsem ráda,že jsem si tuto knihu přečetla, ovšem za mně jen tři hvězdičky,podruhé bych ji už číst nemusela. Paní autorka na konci knihy má pravdu...amerikanismům se vyhla, ovšem o do detailu popisovaní milostných scén, bych se také obešla...nejsem puritánka,ale kazí mi to dojem z čtené knihy...chci se dovědět o životě dané osoby, ne jakou má paní autorka sexuální fantazii...:-)

denyjanostik
20.07.2016

Tak tohle bylo vážně super. Po všech amerických slaďárnách co čtu, mě tohle vážně zaujalo. První polovina skvělá, pak trošku prokousávačka, ale poslední 2-3 kapitoly, mě zase úplně dostaly. Nikdy bych si nemyslela, že mě bude bavit něco s historií a byla to příjemná změna! Kor když jsem na konci knihy zjistila, že Nell byla reálná postava, něco si o ní vyhledala a musím říct, ta ženská mě fascinuje! :D Rozhodně stojí za přečtení, doporučuju všem.

beruska.1144
30.01.2016

kniha pro milovnice románu Věčná Ambra...četla jsem jedním dechem....

terda.l
23.05.2015

Kniha je úžasně napsaná a poutavá. Myslím, že není nikdo, koho by nechytla za srdce. Já sama jsem i brečela...

Falda
17.05.2015

První polovina knihy byla úžasná, děj rychle odbíhal a dobře se četl. Od druhé poloviny už jsem se musela přemlouvat, abych knihu vůbec dočetla.

vendulkaa2
27.10.2014

Nádherná, čtivá kniha. U mě emoce vyvolala.

klaritkaa
13.08.2014

Perfektní kniha s historický příběhem. Velmi čtivá.

NoelHudson
01.07.2014

Vyborný historický román podle skutečných událostí a s postavami, které skutečně žili, který se čte jedna báseň. Na příběhu je jasně patrné, že v historii byla pro chudé dívky, které žily v těch nejnuznějších poměrech a živily se nejnuznějšími pracemi, jediná naděje udělat "kariéru" přes postel. Ale i přesto, že se Nell stala z ubohé prodavačky ústřic nejoblíbenější králova milenka a matka jeho dvou synů, dlouhodobé štěstí jí to nepřineslo. Doporučuji všemi deseti!

WODAUS
11.06.2014

Po knize jsem sáhla v městské knihovně náhodou se slovy "to by mohlo být dobré" ... Dobré? Vážně výborné. Moc se mi líbil autorčin způsob vyprávění.

Kamiliana
16.01.2014

Nelekejte se téměř 500stran, kniha se čte velice dobře. Až na pár událostí je založena na skutečném příběhu, což ji přidává na poutavosti (zejména pro ty, kteří se zajímají o dějiny Anglie a hlavně Londýna). Také si uvědomíte, jak lehké bylo zemřít v 17.století a během pár let přijít o všechny přátele, neboť se umíralo v mnohem nižším věku než nyní.

Megii
21.08.2013

Neuvěřitelné... to je dokonalé slovo, které vystihuje mé pocity po přečtení této knihy. Přečteno jedním dechem ve dvou dnech. Knížka mě strhla a já se od ní nemohla odpoutat. Nellin život mě ohromně zaujal a je skvělým příkladem toho, jak se někdo z prachu a ze špinavé ulice dokáže dostat až do královského paláce.

karbulka
18.06.2013

Knížku doporučuji, přečetla jsem ji jedním dechem...fakt dosti čtivé.

kathaj
26.02.2013

Hezka, dobre ctiva popisna kniha jedne zajimave zeny... Byla to oddechovka na vecer, pri ktere jsem nemela problem po skonceni kapitoly knihu odlozit. Nevyvolava zadne velke emoce, ale nezklame.