maryska09 maryska09 komentáře u knih

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Poměrně znepokojivá kniha o ničivé síle přátelství. Člověk si říká, že jemu se to přece stát nemůže, ale malá pochybnost ve čtenáři zůstane.

16.06.2020 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Dobře napsaná, romantická knížka se zajímavým nápadem. Skvěle se četla a některé pasáže byly vážně horké. Doporučuji

10.06.2020 4 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Dobře napsaná kniha ze které mrazí. Hlavní hrdinka prožívá obrovské trauma ze ztráty dítěte, které v sobě potlačí a snaží se dál pracovat. Čtenář brzy pochopí, jak moc je všechno špatně a k jak tragickému konci to povede. Knihu doporučuji

08.06.2020 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Krátká povídka silná obsahem. Zamyšlení nad smrtí, ze kterého není smutno.

03.06.2020 4 z 5

Potemnělé větve Potemnělé větve Nikolaj Frobenius

Pokud si člověk představí knihu norského autora, plnou temnoty, zla, krve a sexu, vyjde mu přesně tato kniha. Po přečtení nemám dojem, že bych jí rozumněla a určitě jí nebudu číst podruhé.

02.06.2020 3 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Skvělá, velmi vtipná kniha, která mě moc bavila od začátku do konce. Doporučuji všem kteří si myslí, že Vánoce jsou jen stres a přejídání. Recept Emiliny rodiny na vánoční svátky je geniální a budu se ho držet.

31.05.2020 4 z 5

Codex Regius Codex Regius Arnaldur Indriðason

Po počátečním zmatku v neobvyklých islandských jménech docela dobrá detektivka s poměrně předvídatelným průběhem. Neurazí, ale ani nenadchne

26.05.2020 3 z 5

Všechny krásné dny Všechny krásné dny Julia Kaufhold

Pro mě to byla velmi milá, příjemná kniha, asi jsem jí četla ve správném rozpoložení. Někomu by mohla přijít příliš sladká, ale mě opravdu bavila. Nevadilo mi časté vracení do minulosti, naopak, kniha tím byla mnohem zajímavější. Děj se rychle odvíjel a hlavním hrdinům jsem opravdu držela palce. Doporučuji pro romantické duše.

14.05.2020 4 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Dobře napsaná zajímavá detektivka s poutavou zápletkou. Dobře se četla a i závěr měla poměrně nečekaný. Doporučuji

12.05.2020 4 z 5

Básně pro děti: Jak se učil vítr číst Básně pro děti: Jak se učil vítr číst Michal Jareš

Milé krátké básničky různých autorů.

10.05.2020 4 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

Kniha má zajímavé téma, ale celkově mě moc nezaujala. Zřejmě za to mohly občas podivně formulované věty, za které může dost nepovedený překlad (Matylda rozžvýkala chléb a vložila zajatci masovou kaši do úst). Je to jedna z knih, které jsem přečetla a už se k nim nevrátím.

06.05.2020 4 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Moc dobře napsaná kniha, poutavá od začátku do konce. Přes občasné drsné pasáže se velmi dobře četla, prostředí středověké Barcelony je výborně popsané. Velmi doporučuji.

24.04.2020 5 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Velmi povedený thriller, který mě bavil od začátku do konce. Na závěr jsem jen čekala vysvětlení, proč si Jane nebyla jistá, zda svou matku zabila či ne. Nakonec to nebylo důležité, ale chybělo mi to v celkovém kontextu. Jinak moc dobře napsaná kniha o velmi komplikovaném vztahu matky a dcery.

06.04.2020 4 z 5

Barva vraždy Bee Larkhamové Barva vraždy Bee Larkhamové Sarah J. Harris

Moc dobře napsaná neobvyklá kniha. Závěr je poměrně snadno odhadnutelný, ale ničemu to nevadí. Kniha se moc dobře čte, svět barev opravdu upoutá. Doporučuji

25.03.2020 5 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Malá kniha o velkých věcech. Prostřednictvím dítěte se snaží odpovědět na prastaré otázky co je Bůh, jaký je, proč jsme tu my apod. Nemusíme s ní souhlasit a spoustu myšlenek můžeme jen těžko pochopit, ale i tak se u mě řadí mezi jednu z nejlepších knih o smyslu života. Díky za ní.
"Důkaz existence pana Boha? Vždyť přece není možné kamkoliv poohlédnout, aby člověk na nějaký takový důkaz nenarazil; všude se to jimi jen hemží."

09.03.2020 5 z 5

Svlékněte se, prosím! Svlékněte se, prosím! Jiří Winter

Milá nenáročná kniha o lékařích, nemocech a simulantech. Doporučuju v dnešní době plné strachu z epidemie

03.03.2020 3 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Dobře napsaná kniha o událostech, se kterými nejsme stále zcela vyrovnáni. Autor, ač je cizinec, dokázal vystihnout zmařené naděje národa, který věřil socialismu s lidskou tváří. Trochu mi vadí neukončený závěr a také v srovnání se Skleněným pokojem je kniha slabší, ale stále velmi dobrá. Doporučuji

02.03.2020 4 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Dobře napsaná kniha o tom, co všechno způsobí nevěra, lži a nedostatek svědomí. O překvapení v záveru jsem věděla už dlouho, autorka si mohla odpustit samotnou vraždu v závěru, ta už skoro nebyla nutná. Knihu doporučuju, často z ní mrazí.

18.02.2020 4 z 5

Britannia Road 22 Britannia Road 22 Amanda Hodgkinson

Velmi dobře napsaná kniha o tom, že s koncem války neskončilo lidské utrpení, které způsobila. Lidé se od sebe vzdálili nejenom odjezdem ze země, ale hlavně krutými zážitky. Silvana je ohromně silná postava. Knihu doporučuji.

13.02.2020 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Zvláštní kniha o zvláštní ženě. Čtenář dlouho neví, zda je mi sympatická či ne, chvíli jí drží palce, pak by ji už radši neviděl. Bonusem je dobře popsané prostředí smetánky, umění, Paříže a swingers party.

02.02.2020 3 z 5