Ledové střepy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nevěra je jako ledový střep. Prořízne kůži až do krve. Rána sroste. Zacelí se. Ale jizva zůstane. Na srdci ji nosí Jáchym Wollner – neobyčejně obyčejný chlap z malého moravského města. Právě on vypráví o cestě, která z něj udělala nejen nevěrného manžela, ale také vraha. Jenže ten nejhorší trest na něj teprve čeká. Zdánlivě banální nevěra totiž nezůstala zapomenuta a bez následků, naopak ho zavedla na scestí. Jak to tehdy vlastně bylo? Jeho vzpomínky zachycuje novinářka Kamila Fraisová, která chce napsat knihu o životě „slušného vraha“. Netuší však, že i jí se tenhle příběh bytostně dotýká. Nevěra, ostrá jako ledový střep, řízne do srdce nejen ty, kteří se jí dopustili…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262278/ledove-strepy-1xp-262278.jpg 4.296
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Čas
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Ledové střepy

Přidat komentář
Koudy411
včera

Kniha se četla moc dobře, je to má první kniha od této autorky, jistě ne poslední...

Evka27
14. října

Velmi zajímavě napsaná kniha o obehraném tématu nevěry. Občas se trošku vlekla, ale stojí určitě za přečtení.


Mirrites
08. dubna

Skvělé dílo, čtivé. Jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila, určitě přečtu i další díla.

Beruska18
15. března

Nevšedně napsaný příběh o nevěře, zachycující život jedné obyčejné rodiny, kdy za jedno drobné klopýtnutí stihne hlavního hrdinu doživotní trest.

ladyka
24. února

Moje druhá knížka od autorky a jistě ne poslední. Pomněnkové matky mi sice sedly víc - zde ubírám hvězdu za jistou rozleklost (poslední třetina mi přišla už taková natahovaná) - ale i tak se Ledové střepy četly dobře. Autorka v nich rozehrála propletenec vztahů a důsledků "nezvládnuté nevěry"...

maryska09
18. února

Dobře napsaná kniha o tom, co všechno způsobí nevěra, lži a nedostatek svědomí. O překvapení v záveru jsem věděla už dlouho, autorka si mohla odpustit samotnou vraždu v závěru, ta už skoro nebyla nutná. Knihu doporučuju, často z ní mrazí.

pavlinka0250
27.12.2019

Cesty a cestičky jedné rodiny i lidí kolem ní. Zvláštní kam nás až dokážou zavést........
Výborně napsaný příběh ze života, překvapivý a s nečekaným závěrem.
Doporučuji.
****

L.Helena
29.08.2019

Zpočátku jsem musela číst hodně pozorně kvůli příbuzenským vztahům postav. Samotný příběh však dost dobrý. Jsem docela na vážkách z toho, jak autorka vždy dopředu ve vyprávění Kamily vyzradila zvrat a pak se k tomu podrobně vrátila v příběhu Jáchyma. Vlastně nevím, jestli se mi tento styl líbil, nebo ne... V každém případě to působilo jako ozvláštnění celého příběhu.

1

Doporučujeme

Nesnesitelná lehkost bytí
Nesnesitelná lehkost bytí
Ze světa lesních samot
Ze světa lesních samot
Líheň
Líheň
Čas vlků
Čas vlků