Ledové střepy

Nevěra je jako ledový střep. Prořízne kůži až do krve. Rána sroste. Zacelí se. Ale jizva zůstane. Na srdci ji nosí Jáchym Wollner – neobyčejně obyčejný chlap z malého moravského města. Právě on vypráví o cestě, která z něj udělala nejen nevěrného manžela, ale také vraha. Jenže ten nejhorší trest na něj teprve čeká. Zdánlivě banální nevěra totiž nezůstala zapomenuta a bez následků, naopak ho zavedla na scestí. Jak to tehdy vlastně bylo? Jeho vzpomínky zachycuje novinářka Kamila Fraisová, která chce napsat knihu o životě „slušného vraha“. Netuší však, že i jí se tenhle příběh bytostně dotýká. Nevěra, ostrá jako ledový střep, řízne do srdce nejen ty, kteří se jí dopustili…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262278/ledove-strepy-1xp-262278.jpg 4.276
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Čas

orinka3

Po včerejší knize jsem vzala další od stejné autorky. A ne, nic mimořádného opravdu nepíše, jsou to takové...no prostě ženské plky. Nic pro mě.

bookcase

Výborný, mrazivý psychothriller. Jakmile jsem se zorientovala ve stylu, kterým je napsán a v postavách, nemohla jsem se odtrhnout.

Květi62

Velmi dobře napsaná kniha. Velká tragédie jedné rodiny, kterou způsobí nevěra, je otevírána pozvolna, ale o to větší šok je závěr. Určitě doporučuji

Pechule

Ze začátku jsem se nemohla také začíst, ale po pár stránkách jsem se začala orientovat a děj mě vtáhl. Dobře promyšlený a podaný příběh jedné rodiny.

Erlif
21. srpnaodpad!

Do knížky jsem se bohužel nemohla vůbec začíst, takže mě ani nelákalo "přeskákat" pasáže a zjistit, jak to vlastně bylo... odložila jsem ji nedočtenou a to opravdu často nedělám... škoda.. podle hodnocení a popisku to vypadalo opravdu na dobrou knihu...

1alena1

Velice zdařilý dramatický příběh, který je věrně převyprávěn hlavním hrdinou do pera spisovatelky, která hraje v příběhu malou roli, ale vše co se stalo, se jí vlastně velmi dotýká. Zajímavý námět, dobře podaný, takže opět velice dobře čtivá kniha české spisovatelky. Kde mám brát čas na knížky, když jich poslední dobou tolik vychází na velice slušné úrovni???

stju

Námět knihy mne zaujal, zajímavý byl i způsob autorčina podání-střídání popisu setkání spisovatelky a hlavního hrdiny s jeho vyprávěním. Porozumění přispělo i rozlišení obou linií různým fontem písma. Překvapivým prvkem bylo i to, jak byla spisovatelka do příběhu zaangažována postavou svého manžela. Celkově byla kniha ale dost zdlouhavá a ke stěžejnímu zvratu v příběhu, zjištění, že Jáchym není biologickým otcem, došlo dost násilně vykonstruovaným způsobem (Emma příliš snadno donutí Jáchyma, aby test paternity místo něho poslal Marek).

i.stefany

Kniha je nesmírně napínavá od samého začátku až do konce. Dramatický příběh jedné obyčejné rodiny, kdy za jedno drobné klopýtnutí stihne hlavního hrdinu doživotní trest. Jak se to celé stalo, se dozvídáme postupně z úst hlavní postavy Jáchyma Wollnera, který vypráví svůj životní příběh novinářce Kamile Fraisové. Moc povedený román.

Urbana

Úžasná ...., čtivý napínavý děj s překvapivým koncem. Má první kniha této autorky, určitě nebude poslední.

Š.Ala

Silný příběh....
Kniha se četla skvěle. Napětí až do poslední stránky. Poutavé, plné emocí, něco neuvěřitelné, ale každopádně napínavé čtení. Děkuji

qwerb

Další skvělá kniha Lenky Chalupové. Co dodat? Napínavý příběh, který opět skončí jinak než čekáte. Knihu nebudete chtít opustit, příběhy hrdinů budete prožívat s vypětím emocí. Teda aspoň já. Waw!

rodak

Určitě se četla velmi dobře.Moje druhá kniha autorky .píše velmi zajímavé příběhy.Takze přečtu i její další knihy.

Jitaku

Kniha mě velice zaujala a dobře se četla. Je to "drsný" příběh ze života, napínavý do poslední stránky, kde čtenáře čeká nečekané rozuzlení, když se dozví, jak vše dopadne. Rozhodně mi příběh zůstane v hlavě.

x.capricorne

Kniha byla úžasná, přečetla jsem jí strašně rychle. Přestože jsem dost brzy vytušila, koho Jáchym zabije, byla pro mně knížka napínavá do poslední stránky.

Dimas
04.12.2017

Nic takového bych nechtěla zažít...

sabca
08.09.2017

Zatím pro mně nejlepší kniha od této autorky. Četla se od samého začátku dobře. Děj byl napínavý a konec nečekaný. Doporučuji

SimonaP
08.07.2017

Kniha se mi líbila, konec drsný. Určitě si budu chtít přečíst i další knihy autorky.

JitkaHambi
22.06.2017

Tato kniha se mi dostala do ruky úplně nàhodně.Půjčila mi ji kamarádka se slovy:"musíš si ji prostě přečíst, je to úžasný příběh"a měla pravdu.Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za 2 dny a kdybych mohla,ohodnotila bych ji nejmíň deseti hvězdami.Silný,napínavý příběh a nečekaný konec.Knihu jen tak z hlavy nevyženete.Doporučuji ;-)

Juliatta
17.05.2017

Moje dcera mam ted obdobi "waw" a timto slovem komentuje vsechno co ji nadchne. Já zase tak casto nadsena nejsem, zadne slovo na to nemam a nepouzivam. Prave jsem docetla Ledove strepy a to "waw" ze me skutecne vyslo, navic pekne nahlas :-D . 5 bodu!

Gretka66
08.02.2017

První setkání s knihou této spisovatelky.Četla se mi velmi dobře.Téma,vykreslení charakteru postav atd.-líbila se mi.Měla spád a děj. Pro mě super čtení.

JaKa1974
27.12.2016

Kniha je čtivá a napínavá, jak to všechno dopadne.

bagel
26.10.2016

Začátek byl dost pozvolný, ale pak se děj rozjel a nabíral na dramatičnosti. Oživením byly vsuvky psané z pohledu "autorky " knihy o hlavním hrdinovi. Nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme.

pajuu
10.05.2016

Než jsem se do knihy začetla, chvíli mi to trvalo, ale nakonec autorka skvěle vykreslila pocity Jáchyma, popisy jeho prožitků a reakcí na všechny zvraty. Líbil by se mi i větší popis příběhu z pohledu Emmy. Konec skvělý, zpočátku jsem očekávala nějaký erotický slaďák, ale drama jako vyšité. Navíc se příběh odehrává hlavně v Tovačově, takže jsem úplně viděla všechna zákoutí, uličku se školou a kostelem, cestičku kolem rybníku Kolečko, až z toho mrazí, jak paní autorka všechno vystihla i s tou atmosférou.
Ráda bych tímto poděkovala rodičům, že mi knihu darovali i s podpisem a věnováním přímo od autorky, výběr se opravdu povedl.

kudrdlinka
18.04.2016

Knížka se mi moc líbila, čtivá od začátku až do konce.

sporran
19.02.2016

Kniha ostrá jak ledové střepy. Hodně nahuštěný konec. Nicméně kniha je velmi čtivá a zajímavé je i prolnutí dvou linií - povídání Jáchyma s Kamilou a vzpomínky Jáchyma na to, co předcházelo. Hlavní hrdinka Emma je zajímavou postavou, bohužel její charakteristika je popsaná jen povrchně. Vzhledem k tomu, že příběh celé knihy je postaven a vystaven na jejím naturelu a jejím chování, tak bych se možná jako čtenář i více ponimrala v jejích pocitech, v tom jak se chová atd.
Smutný konec, ve všech ohledech.

zdehan
26.01.2016

Po dlouhé době kniha která mě dostala,čtivá dobře propracovaná a stále napínavá která vás nutí číst až do konce.Mě se velmi líbila.Od spisovatelky je to druhá kniha co jsem četla a mužu jen doporučit.

vikaa
12.01.2016

Tahle kniha je pro mě důležitá nejen proto, že ji vlastním s autorčiným přátelským věnováním, ale jejím přečtením jsem si také splnila první knihu z Čtenářské výzvy. Lenka Chalupová opět nezklamala, začátek se sice podle mě trochu táhl a lehce mi připomínal knihu od Frýbové Falešní hráči (tu už jsem četla před hoooodně moc lety), ale brilantní závěr mě vyvedl z omylu, že už tuším, jak to všechno dopadne. Za mě poctivé tři a půl hvězdy a už se těším na další Lenčin počin:-).

knihomilovnice
10.01.2016

Mistrný a nečekaný konec, román se mi moc líbil, nešel odložit. Tajemství do posledního řádku. Téma o nevěře bylo zpracováno nevšedně, příběh rodiny Wollnerových bere čtenáři dech. Kniha mě vzala za srdce, obzvláště ten závěr, ten byl nečekaný. Stejně jako u Pomněnkových matek, kdy na konci přijde šok. Autorka má talent na proplétání vztahů, popisuje je s nevšední citlivostí a vnímavostí. Jak se píše v recenzi, mně taky nejvíce zaujala mrcha Emma, zajímavá postava, negativní, ale i pozitivní. Pěkná obálka.