Codex Regius

Mladý Islanďan Valdemar se vydává v padesátých letech studovat do Kodaně. Chce se zabývat středověkými rukopisy. Profesor, kterého mu doporučili, je však podivín a zcela evidentně něco skrývá. Valdemar se však od něj přesto nechá přemluvit, aby mu pomáhal při pátrání po rukopisech. Oba muži se tak vydávají přes půl Evropy na dobrodružnou cestu, přičemž dávají v sázku svůj život, neboť existují lidé, kteří jsou ochotní jít kvůli kulturním pokladům nevyčíslitelné hodnoty přes mrtvoly…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82065/codex-regius-82065.jpg 3.357
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Konungsbók (2006)

Kniha Codex Regius

Adelajda_4

Mladý islandský student Valdemar se vydává na studijní stáž do Kodaně. Jeho představy o bádání nad starými rukopisy se však brzy rozplynuly poté, co se seznámil se starým podivínským profesorem. Ten mu totiž nabídne, aby mu pomohl pátrat po islandském rukopisu Codexu regiu, který mu ukradli nacisté. Oba muži nastupují dobrodružnou cestu, která je povede přes půlku Evropy. Jde jim ale o život, neboť je pronásledují lidé, kteří se kvůli vzácné knize neštítí ničeho. Tolik k ději, jinak kniha se četla poměrně dobře, byla sice trochu rozvláčná, ale zajímavá, tato tematika není úplně běžná.

LutherKing
05.10.2018

Nuda od začátku do konce, dočetl jsem pouze se setrvačnosti k tomuto autorovi.

rekon
05.09.2018

Je to takové vyprávění o dávné minulosti, moc mne tyto knihy neoslovují, zkusila jsem, ráda se vrátím ke komisaři Erlendurovi.

konicekbily
06.05.2018

Tentokrát mi rozvláčný text nevadil, autora mám rád a na jeho tempo jsem zvyklý. Exurze di historie také nikdy není k zahození. Nadprůměr!

Miruš
05.05.2018

Jsem ráda, že jsem se prostřednictvím této knihy dozvěděla o dávné historii Islandu.

Martin1974
15.07.2017

Štýlom písania mi to pripomenulo detektívku Vyšetrovanie sa skončilo ( STOPY ), čiže zaradil by som ju do literatúry pre mládež..

09.07.2017

Tato kniha se mi dost líbila, má zajímavé téma. Jen tempo je trochu volnější, ale to mne nerušilo. Od autora nic jiného neznám, proto nemohu srovnávat. Takže vzhledem k tomu, jak na mne kniha zapůsobila, dávám 4 hvězdičky.

babicka_amalka
13.06.2017

no, Tom Egeland a jeho Bjørn Beltø jsou mnohem svižnější a jsou mi bližší, i když ani tohle nebylo úplně špatné; ale čekala jsem trochu víc a toho se mi bohužel nedostalo;