Nejdražší dcera

Kdy jste naposledy chtěli zabít svou matku? Bývalá vymetačka večírků Jane Jenkinsová je chytrá, okouzlující … a má za sebou deset let ve vězení. Kdysi byla na vrcholu slávy jako společenská celebritka, ale pak ji odsoudili za vraždu matky, krásky z vyšší společnosti známé svou charitativní činností a bohatými manželi. Kvůli formálnímu pochybení policie se Janie dostala na svobodu. Utíká před médii a zároveň se snaží sledovat stopy, které, jak doufá, ji dovedou k matčinu vrahovi. Problém? Janie si není úplně jistá, jestli jím není ona sama… „Důvtipný thriller s úžasným spádem se rozhodně stane hitem pro fanoušky Zmizelé.“ – People...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235774/nejdrazsi-dcera-det-235774.jpg 3.1122
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Dear Daughter (2014)

Kniha Nejdražší dcera

Kaleigh

Vztahy matek s dcerami bývají komplikované a tady to není jiné. Avšak dcera se snaží očistit z matčiny vraždy a vydává se do jejího rodného městečka, které skrývá spoustu tajemství, špatností a chcete-li i hříchů dávno "zapomenutých". Před minulostí prostě neutečete, ať se jmenujete nebo bydlíte kdekoliv, pořád číhá za rohem, aby vás sejmula.

Val

Je pravda, že mi trvalo déle než jsem se začetla. Skoro třetinu knihy. Ale pak mě to chytlo a nešlo přestat. Hlavní hrdinka sice zrovna nemá svatozář a je , diplomaticky řečeno, velmi svérázná, ale ke konci jsem jí začala mít docela ráda. Prostě jsme si na sebe zvykly :-) Námět fajn, popisy charakterů ucházející. Akorát mně to přišlo celé takové zmatečně napsané. Nicméně, když se autorka vypíše, tak určitě příjemně překvapí .

Doloresita

Som prekvapená z toľkých negatívnych recenzií. Mne sa táto kniha veľmi páčila. Od začiatku do konca sa v nej niečo dialo, dej nestál. Skrz veľké množstvo zlých hodnotení som si myslela, že kniha bude nudná a záver knihy ma vôbec neprekvapí. A prekvapil. Vôbec som nečakala taký záver. :) Za mňa vynikajúca kniha.

Janule809

Kniha pro mne byla celkem zklamaní..

Janisss
29.12.2018

Za mě nuda, dočetla jsem jen z povinnosti...

crazyslunicko
02.05.2018

Ačkoliv mě děsily zdejší negativní komentáře a popravdě jsem ani knížku nechtěla číst, tak mě nakonec kniha mile překvapila a nadchla. Nemohu posoudit, zda je to "nová zmizelá", neboť jsem ji nečetla, ale viděla jsem film. Každopádně námět knihy je velice dobrým nápadem. Je zvláštní jak se snaží dcera najít svou dřívější mámu a vraha, který ji pravděpodobně zabil? Postav tam bylo akorát. Dost děsivé bylo hledání otce, kde jsem místy nevěděla kdo je kdo, ale nakonec se to vyřešilo. Kniha byla trochu i o hledání sebe sama. Jak si hrdinka musí zvykat na svoje nové já, které už nevymetá všechny večírky, nepije, nekouří a nebere drogy. Nepořizuje si nejnovější módní kousky světových značek, ani nemá nejmodernější účes a make-up. Zajímavé bylo i sledovat ostatní postavy, které se kolem ní míjely a tvořily dohromady příběh. Šarmantní a vlezlý policista, šílený youtuber, který na ni vypsal vysokou odměnu a neustále ji pronásleduje, pár potrhlých příbuzných a ostatní obyvatelé malého městečka.

Kikuse13
13.04.2018

Mě se knížka líbila

Alyx
22.03.2018

Ten nápad s tajemným americkým městečkem (v tomto případě dvojměstím) se mi líbil moc. Mám prostě pro divná městečka, v nichž hlavní hrdina hledá "pravdu" slabost.

Autor knihy

Elizabeth Little