maryska09 maryska09 komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Rakovina je strašná nemoc, která má snad jen jedno pozitivum - člověk se stihne rozloučit, naplánovat si pohřeb i smuteční řeč. O tom, že se to dá udělat i s humorem vypráví právě tato kniha. Je plná smutku, ale čtenář se stále usmívá. Díky za ní

20.09.2020 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tohle je vážně skvělá kniha o obyčejně neobyčejném muži. Při čtení se člověk může smát i plakat najednou. Doporučuji všem. Díky pane Backmane

20.09.2020 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Napínavé, ale rozvláčné a průhledné. Neurazí, nenadchne.

17.09.2020 3 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Krásné, půvabné vyprávění o životě a o dětství. Mistru Pavlovi stačí pár vět na shrnutí velké krásy i velkého neštěstí .

16.09.2020 4 z 5

Tohle může všechno změnit Tohle může všechno změnit Jill Mansell

Kniha velmi sladká, dost průhledná, ale každopádně milá a laskavá. Myšlenka pomoci starým lidem plnit poslední přání je moc hezká. Příjemné, nenáročné čtení

15.09.2020 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se četla dobře, ale neubránila jsem se dojmu, že čtu špatně okopírovaného mistra Kinga a jeho skvělé To a to skoro do písmene. Dvě časové linky, parta kluků s jednou dívkou a jedním tlouštíkem, druhá parta sadistických trapičů, záchrany na kole, vraždy, tajemné vzkazy atd. Závěr je už autorky vlastní, bohužel dost slabý a neuvěřitelný. Za přečtení stojí, ale hlavně těm, kdo předlohu neznají.

11.09.2020 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nejslavnější detektivka všech dob, kterou by si měl přečíst každý, bez ohledu na oblíbený žánr.

08.09.2020 4 z 5

Příliš útlé knihy většinou skončí dřív, než se stihnou rozjet, o této to neplatí. Každá stránka je plná krásných, smutných myšlenek a i když se dá kniha přečíst za chvilku, je lepší, trochu si jí šetřit a užívat. Stojí to za to.

05.09.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Dobře napsaná detektivka, kterou sráží snad až příliš dobrý konec a podivná zápletka Rose-Yrsa. Jinak ale doporučuji

02.09.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nejlepší knížka co jsem za dlouhou dobu četla. Vtipná, smutná, zmatená, úžasná atd. Prostě si jí přečtěte, stojí to za to.

31.08.2020 5 z 5

Knihu jsem četla nezvykle dlouho, první dvě části byli zajímavé vzhledem ke srovnání se seriálem, třetí část mi trvala nejdéle a byla také nejvíc dramatická a často z ní mrazilo. Seriál je výborný a i když je knižní předloha ve většině případech lepší, tady jsem na vážkách. Doporučuji k přečtení, ať si každý udělá vlastní názor.

21.08.2020 4 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Žhavá letní kniha, nepřekvapí, neurazí.

20.07.2020 4 z 5

Less Less Andrew Sean Greer

Kniha oceněná Pulitzerovou cenou o hledání ztraceného mládí je dost zvláštní, kdyby nebyl hlavní hrdina gay a Freddy byl žena, šlo by o klasickou tuctovou romanci stárnoucího nespokojeného muže a mladé milenky. Při čtení jsem měla dojem, že mi stále něco uniká, že knize třeba porozumím na další stránce a pak přijde i ten slibovaný mimořádně vtipný příběh. Dočetla jsem a prozření nepřišlo, kniha nebavila.

17.07.2020 2 z 5

Jiskry války Jiskry války Gareth L. Powell

Kniha nepatří do žánru, který běžně čtu, ale i tak mě velmi bavila. Je svižná, rychlá, děj odsýpá a ač se odehrává ve vesmíru, hlavní myšlenka je jasná: život nade vše

09.07.2020 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Výborně napsaná mrazivá kniha s vynikajícím překvapivým závěrem. Velmi doporučuji

28.06.2020 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Ještě že je Amerika plná pohledných, nadržených, bohatých a narušených mužů a zároveň plná nádherných, nadržených, milých, naivních dívek, které dokáží ony muže zachránit, jinak by nebylo o čem psát. Tahle kniha splňuje vše, včetně neplánovaného těhotenství a překvapivé žádosti o ruku. A ne, není to spoiler.

25.06.2020 2 z 5

Velká kniha vtipu – Pavel Kantorek Velká kniha vtipu – Pavel Kantorek Pavel Kantorek

"Jestli vás, maminko, opravdu zajímá, proč ta kočka mňouká, tak ona chce, abyste už šla domů. "
"Jestli to teda není skutečnej diamant, tak mě okradli o dvacet korun."
"Takže vy nekouříte... hm... no, to je škoda, protože kdybyste kouřil, tak by pomohlo přestat. "

24.06.2020 5 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Poměrně znepokojivá kniha o ničivé síle přátelství. Člověk si říká, že jemu se to přece stát nemůže, ale malá pochybnost ve čtenáři zůstane.

16.06.2020 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Dobře napsaná, romantická knížka se zajímavým nápadem. Skvěle se četla a některé pasáže byly vážně horké. Doporučuji

10.06.2020 4 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Dobře napsaná kniha ze které mrazí. Hlavní hrdinka prožívá obrovské trauma ze ztráty dítěte, které v sobě potlačí a snaží se dál pracovat. Čtenář brzy pochopí, jak moc je všechno špatně a k jak tragickému konci to povede. Knihu doporučuji

08.06.2020 4 z 5