Cena nevinnosti

Tim je obyčejný australský kluk. Pracuje jako kuchař v otcově restauraci, každý den si zasurfuje a dá si pivo. Je se svým životem navýsost spokojený – tedy až do chvíle, kdy ho jeho přítelkyně Lilla vyhodí z bytu s tím, že by měl konečně dospět. Řízením osudu se Tim stává podnájemníkem v obrovském starodávném a trochu strašidelném domě, který vlastní uzavřená a plachá Anna, dívka s traumatickou minulostí, jež už půl roky nevyšla z domu, neboť trpí agorafóbií (strach z otevřeného prostoru) a záchvaty paniky. Bezstarostný Tim se rozhodne, že si Anninu psychickou nemoc nebude připouštět, ale když se v domě začnou dít podivné věci, zalekne se, že Anna už ztrácí rozum docela a že by mohla být nebezpečná – jenomže to už se mezi oběma spolubydlícími, kteří snad nemohou být rozdílnější, rodí křehké, ale silné pouto…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202452/cena-nevinnosti-LWy-202452.jpg 4.1294
Vydáno, Yoli

Sweet Damage, 2013

Kniha Cena nevinnosti

marina4088

Knížka byla dosti čtivá a dost se mi líbila. Hodně zápletek, člověk si mohl myslet že ví, jak to vlastně všechno je a pak četl dál tak zjistil, že se mýlí. Originální příběh, sice trošku temný na YA, ale i přes to dost fajn. Akorát za mě bych trošku rozepsala život hlavního hrdiny a některé části knihy celkově, protože to prostě chtělo. 4,5 hvězdy

maryska09

Výborně napsaná mrazivá kniha s vynikajícím překvapivým závěrem. Velmi doporučuji

LadyAlena

Knížka se četla dobře, svižná, držela se mě jako klíště :-) oddechovka na neděli

V.Vendulii
13.08.2019

Mě se knížka moc líbila. Tajemna mohlo být klidně trošku víc. Taky tyhle záhadný události nebyly domyšlený úplně dopodrobna, jak bych si představovala a čekala jsem trošku víc romantiky. Konec mě překvapil, ačkoliv to nebylo žádné extrémně šokující odhalení. A hodně se mi líbilo, že to bylo psané z jeho pohledu. Že to nebylo tak přehnaně emotivní, náladové a afektované jako jsem zvyklá u dívčích hlavních postav.
Musím dát čtyři hvězdičky, protože prostě super čtení. :-)

LadyCarousel
14.06.2019

Od knihy se nešlo odpoutat. Za pár hodin jsem jí jedním dechem přečetla a několikrát změnila mojí teorii o celé pravdě. Skutečné pravdě jsem přišla na kloub trochu dřív, než byla odhalená, a tak mě to tolik nevzalo, ale to jsou asi už čtenářské zkušenosti. Tuhle knihu zfilmovat by bylo naprosto skvělé. Díky autorce za zpříjemnění dne:)

Cleo De Nile
06.06.2019

Proboha, to je tak hnusný název a obálka, že by jeden řekl, že je to o pedofilovi, který si ve sklepě užívá se třináctiletou holkou. Na young adult je to nicméně docela silný a pochmurný příběh se zajímavou hlavní dívčí protagonistkou, jež mě docela oslovila, a chtěla jsem o ní vědět víc. Hlavní klučičí hrdina je také fajn, takový sympaťák. Užila jsem si atmosféru Austrálie, všechno tu surfování a sluníčkem zalitý písek... Nádhera. Co mě naopak zklamalo byl konec, hrozně neuvěřitelné a přeplácané.

Yogi
17.05.2019

Knihy tohohle typu - takový víceméně young adult s temnejma zápletkama, postupně se odkrývajícíma tajemstvíma z minulosti, psychickýma poruchama a sem tam s nějakou tou mrtvolou - mám hrozně ráda. "Cenu nevinnosti" jsem si chtěla přečíst hned po "Krásném zlu" (který mě totálně dostalo), a nevím, jestli je to tím, že jsem se k ní dostala po tolika letech a nebo tím, že jsem starší (i když, jinak mě, jak už jsem psala, podobný záležitosti furt táhnou, takže tím to asi nebude), ale zkrátka jsem se nebavila. Jo, četlo se to rychle, je to napsaný svižně a nikde to nijak výrazně nedrhne, ale příběh jsem hned odhadla, dokonce i ten údajně "překvapivý" konec. Mrzelo mě, že nebyla nijak víc vykreslená Annina nemoc, mohla tam ztropit ještě nějaký větší neštěstí, takhle mi tahle linka přišla skoro až prázdná. Ani to nebylo moc strašidelný, potenciál toho starýho obrovskýho baráku naprosto nevyužitej, to to mohlo udělat zajímavější. Jako oddechovka asi dobrý, ale větší intelektuální žrádlo bych v tom nehledala.

vikimi
02.02.2019

Knizka mi prisla hodne nepredvidatelna a moc "temna" a pak zase happy az moc. Tahle autorka me neoslovila.

Zaskočený
Zaskočený