Cena nevinnosti

Tim je obyčejný australský kluk. Pracuje jako kuchař v otcově restauraci, každý den si zasurfuje a dá si pivo. Je se svým životem navýsost spokojený – tedy až do chvíle, kdy ho jeho přítelkyně Lilla vyhodí z bytu s tím, že by měl konečně dospět. Řízením osudu se Tim stává podnájemníkem v obrovském starodávném a trochu strašidelném domě, který vlastní uzavřená a plachá Anna, dívka s traumatickou minulostí, jež už půl roky nevyšla z domu, neboť trpí agorafóbií (strach z otevřeného prostoru) a záchvaty paniky. Bezstarostný Tim se rozhodne, že si Anninu psychickou nemoc nebude připouštět, ale když se v domě začnou dít podivné věci, zalekne se, že Anna už ztrácí rozum docela a že by mohla být nebezpečná – jenomže to už se mezi oběma spolubydlícími, kteří snad nemohou být rozdílnější, rodí křehké, ale silné pouto…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202452/cena-nevinnosti-LWy-202452.jpg 4.2240

Sweet Damage (2013)

Vydáno:, Yoli

Lalina3

Hm... Mám dost rozporuplné pocity. Ze začátku jsem myslela, že knihu snad ani nedočtu, pak jsem se ale začetla a nemohla jsem se odtrhnout. I tak mi ale přišel zvláštní zvrat u Anny... Takhle rychle to ve skutečnosti nejde.
Na konci knihy jsem ale byla úpřímně šokovaná. Ale některé věci se nedořešily, to mě štve.
Myslím, že to šlo rozvést ještě víc, třeba Timovu osobnost a jeho život, pořád jen surfování a restaurace dokola, nic nového. Kniha prostě nesplnila očekvávání... Ale i tak byla opravdu moc čtivá.

Veronika33

Kniha sa dobre čítala, rýchlo. Štýl písania bol však trochu slabší, pripadalo mi to skôr ako kniha pre teengerov, ku koncu sa to zlepšilo a nabralo to grády. Autorkina druhá kniha ma však zaujala viac. Kniha bol OK, neurazí nenadchne.

Život-s-Kačí

Příjemné, chvílemi lehce mrazivé čtení. Konec jsem odhadla, takže až takové překvapení pro mě nebyl, ale to mi vůbec nevadilo. Za mě úplná spokojenost.

becca

Úžasná knížka! Hrozně dobře a rychle se četla. Byla napínavá, strašidelná, láskyplná! Nemám co ví k tomu dodat... určitě si ji přečtu zas a to se mi zatím nestalo, že bych měla takovou chuť se do nějaké knihy začíst znova.

martina5069
08.09.2017

Obyčejný kluk vs. plachá dívka, žárlivá bejvalka, dva přátelé, strašidelný dům a ukryté tajemství. Takhle by se dal shrnout děj knihy. Do asi posledních 4 kapitol sem jen tušila jak to celé dopadne Ale poslední 2 kapitoly mě posadily doslova na zadek a já jenom v rychlosti dočítala poslední stránky a v hlavě měla snad 1000 myšlenek na to co sem to teď přečetla za knihu. strašně mě překvapilo, že v sobě nemá kniha ani jedno hluché místo a pořád se tam něco děje, suma sumárum mi na ni stačily asi 3 dny a to jen proto, že jsem pomalý čtenář. Tim byl jako postava strašně super, moc hodnej kluk a Anně se nedivím, že byla psychicky nemocná, když si zažila to co si zažila. Poslední dobou hledám knihy s podobným tématem a opět sem měla šťastnou ruku, není to sice na 5 * protože sem četla o malilinko lepší knihu ale i tak můžu jen doporučit, nebudete po přečtení litovat, pokud máte rádi lehké tajemno a pár šokujících scén.

jamajka99
06.09.2017

Níže je naspáno super kinížka spíš pro mladší generace. Neřekla bych. Je to super kniha i pro starší. Napínavé až do konce.

devildeny
28.08.2017

Kniha se velmi dobře čte. Je taková oddechová i napínavá zároveň. Děj mě vtáhl, že jsem se ke konci nemohla odtrhnout. Zajímavý konec..

Teri_59
21.08.2017

Wauu! Tak tohle bylo něco pro mě. Z hororových scének mi lezl mráz po zádech:D Obálka se moc povedla. Za mě doporučuji číst hlavně po večerech, aby to měla tu správnou atmosféru;)

dee95
17.07.2017

Je to super knížka, spíš pro mladší generace nebo jako taková oddechovka. Ale to, že je to lehčí četba, neznamená, že kniha není super a celkem i napínavá. Přečteno jedním dechem :)

Veronika95
16.04.2017

Suprově napsaná knížka! Od autorky jsem kdysi četla i Krásné zlo, a obě knížky se mi četly prostě krásně! Cenu nevinnosti jsem měla přečtenou během 4 dnů a kdybych nemusela chodit do práce, stihla bych to dřív, protože příběh mě naprosto dostal.
I když se může zdát, že je kniha vlastně o ničem a není ani tak moc záživná, autorka ví, jak na nás do děje vpravit. Celou knihu jsem přemýšlela, jak to dopadne, co je za zvláštními úkazy v domě, ale nikdy by mě nenapadlo, že za tím bude zrovna TA postava.
Rebecca James prostě nezklamala a opět napsala výbornou a hlavně velmi čtivou knihu! Jediné, co bych příběhu vytkla, byl trochu moc nadupaný konec. Vzhledem k vcelku poklidně napsané knížce je konec až moc naplněný rozluštěními a překvapeními, že vlastně zprvu nevíte, co a jak a kde a kdo a s kým.

EvikU.
05.04.2017

Je to zajímavý příběh. Když jsem začala číst, tak mi probíhalo hlavou "Jako vážně"? Ale postupně jsem se začetla, je to strhující a čtivý.

zdenka700
22.02.2017

Po přečtení obsahu mě kniha nadchla, ale teprve když jsem začala číst tak mě pořádně chytla. Četlo se to jedna báseň. Zamotaný příběh, který jak je zvykem ze začátku dává smysl, pak se to komplikuje, jestli jste si do teď mysleli, že je to zamotané tak se konečně blížíte k závěru knihy.
Můžu jen doporučit. :) :) :*

Apathe
12.02.2017

Kniha se četla velice dobře. Ze začátku mě hodně chytla, jen ke konci byla malinko předvídatelná. :-) Ale i přes to se mi kniha líbila.

lukyli154
08.02.2017

I pro mě byla kniha zklamáním. Autorka bohužel nevyužila potenciál příběhu. Celé mi to přišlo jakoby ploché. Místa,která měla člověka děsit,se přešla skoro halabala. Co se týče Benjamina,to jsem obrečela :'( Taky mi vadilo,že věci typu pavouci,nápisy,postava v pokoji nebyly vysvětleny. A Lila? Kdo je tady nakonec blázen,h?

XenasChakram
31.01.2017

Dobrá oddechovka, mě to bavilo :)

janelka2
16.01.2017

Kniha se mi celkem líbila.Ale nejedná se o žádnou veselohru.Měla jsem jí přečtenou za dva dny.A ke konci jsem byla opravdu zvědavá jak to dopadne.

Beky
23.09.2016

Pro mne kniha zklamáním ...
Očekávala jsem mnohem více ...

kumibo
14.09.2016

Knížka se mi v celku líbila, děj byl zajímavý, ale upřímně jsem očekávala malinko víc.

jluky
04.09.2016

Také psycho pre ženy...Doporučujem, kniha sa mi páčila.

Haňulec
24.07.2016

Tento příběh je velmi složitý, a člověk se do knihy musí začíst, aby pochopil veškeré situace. Kniha má velmi silný a čtivý děj, s velmi zajímavým koncem.

Sireen
23.04.2016

Ani nevím, jak bych začala. Knížka nemastná neslaná, celé se to pohybovalo tak nějak jen po povrchu, vůbec to nešlo do hloubky. Osobně si spíš užívám styl vyprávění autora a příběh je pro mě až druhořadý. Tady je příběh docela fajn, ke konci jste třeba trochu zvědaví, ale tím to skončí. Žádné šokující odhalení. Charaktery a postavy takové prkenné a prvoplánové, dialogy nereálné. Sem tam se tam blýsklo něco zajímavého, hlubší věta, odstavec, ale celkově zklamání. Těžko uvěřit, že tato autorka po skvělém Krásném zlu napsala něco tak hloupoučkého a skoro bych řekla až laciného, jako je toto. Možné je také to, že to povorala překladatelka, obě knihy překládal někdo jiný- každopádně kniha je teď taková, jaká je. Asi bych ji nedoporučila.

janyska13
16.03.2016

Trochu složitější kniha, která není asi úplně pro každého. Určitě tato kniha má velmi zajímavý námět, ale není to nic jednoduchého.

LilianaFalcon
17.02.2016

Bylo to prostě přechválené. Tak moc jsem se těšila, že budu napnutá jak kšandy, že se nebudu moct odtrhnout, že to vážně bude stát za to...
Až mi to celé připadalo nijaké. Ne že by to bylo vyloženě špatné, chápu, co se na tom může líbit, ale já čekala něco víc.

muchomurka
25.11.2015

Tahle knížka mohla být dobrá, měla skvělý námět, kulisy i postavy. Ale autorka toho nedokázala využít. Postavy byly nijaké, jejich vývoj nedomyšlený. Vůbec jsem nechápala Tima, místo aby věci řešil či se je snažil nějak ukočírovat, tak to jen hodil na někoho jiného. To, že ze začátku podléhal Lille, bylo pochopitelné, ale když se (i podle jeho vlastních slov) z jejího vlivu vymanil, neměl být trochu důraznější a stát si na svém? Přivést Lillu do Annina domu byla nebetyčná blbost, být Annou tak ho nakopu. Tim byl slabý a jeho neschopnost poslat Lillu někam a odstřihnout ji, byla otravná a, i když to tak autorka potřebovala do pokračování příběhu, mě děsně štvala. Stejně si myslím, že to autorka mohla sepsat jinak, mnohem lépe. Také chápu, že Anna byla zlomená, smutná, měla kopu svých vlastních problémů, ale být jí, stejně bych si dupla - Lillu do domu nepustila, ani omylem. Mno, celkový dojem z knihy je velké zklamání.

Anne123
16.10.2015

No tak tahle kniha byla bomba! Začátek nuda, že jsem si myslela, že to nedočtu. Pak kniha ovšem nabrala takový spád, že jsem skoro ani nedýchala. Skvěle vypracovaná zápletka i vyvrcholení! :)

PetraBery
12.09.2015

Výborné čtení s překvapivým koncem... Knížka se četla opravdu dobře, tajemna tam bylo akorát... Rozplétání příběhu mě bavilo, psaná forma Tim (v první osobě) a Anna (ve třetí osobě) bylo příjemné oživení... Za mě spokojenost.

Kikina105
22.08.2015

No páni. Sice jsem si četla o čem tato kniha je, ale dokud jsem knihu neměla v ruce a neobrátila poslední stránku... a se zatajeným dechem ji nechala klesnout do klína... neměla jsem ani tušení. Jedná se vážně o skvělé autorské dílo od R. James.

Ne každá kniha dokáže zaujmout a ne každá kniha dokáže vyvolat napětí tak, aby Vám na rukou stáli chloupky. Tohle dílko to ale dokáže!

Anna - skvěle vykreslený charakter postavy. Vážně jsem si myslela, že je blázen a možná i trochu schizofrenička, která neví co dělá. Tim - obyčejný kluk, který se snaží uchopit svůj vlastní život a vypořádat se s bývalou láskou. Celkový dojem? Strhující.

Ráda bych Vám prozradila více, ale myslím si, že kniha to neumožňuje, bez prozrazení souvislostí. Proto jen doporučuji přečíst - možná se začtete a možná, pak pochopíte.

1JiTkA2
14.07.2015

Skvělá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doporučuji :)

Beerushka
02.06.2015

Naprosto uzasna knížka mužu jen doporučit

Laf
21.05.2015

Četla se dobře, ale jinak ji spíše hodnotím jako takový průměr. Až v závěru to začalo být napínavější.