maryska09 maryska09 komentáře u knih

Město Město Dean Koontz

Je mi líto, ale knihu jsem nedočetla. Za polovinou jsem úsilí vzdala, protože mi četba nepřinášela žádnou radost. Situace jsou popisovány velmi zdlouhavě a nadmíru detailně, popisy obsahují tisíce jmen povětšinou neznámých zpěváků, herců a kapel, důležitější fakta jsou pro jistotu zmiňována několikrát, skutečnost se mísí s podivnou mystikou a většina kapitol končí dovětkem, že to nejhorší se teprve stane. No pro mě to nejhorší byl čas, strávený snahou knihu dočíst. Třeba se děj na posledních stech stranách trochu rozjede, ale já už nemám náladu to zjišťovat. Přidávám do čtenářské výzvy jako knihu, která se nedá dočíst (20). Nedoporučuji.

24.01.2020 odpad!

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

"Poetický příběh o kouzelné moci knih" doporučuji všem milovníkům literatury, kteří věří, že knihy nejsou jen soubor slov na papíře, ale že si nás sami vybírají a můžou nám změnit život.

15.01.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Čtivá kniha o romantickém příběhu v hrůzných kulisách druhé světové války. Remarque to není, ale pro mladší generaci čtenářů velmi doporučuji, aby nezapomínali, co byli nacisti zač.

11.01.2020 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Dobře napsaná, rychlá knížka. Od začátku vtáhne do děje a už nepustí. Celou dobu v příběhu něco nehraje, ale závěr i tak překvapí. Doporučuji

07.01.2020 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Závěr celé série je stejný jako předchozí části. Velmi dobře vyprávěný příběh o v podstatě obyčejných věcech. Obdivuji široký časový záběr od konce druhé světové války až do současnosti, vykreslení situace v Itálii i charakteru jednotlivých postav. To co prožívají hlavní hrdinky se mohlo stát kdekoliv jen v jiných kulisách. Doporučuji k přečtení

01.01.2020 4 z 5

Soukromá vichřice Soukromá vichřice Vladimír Páral

Mistr Páral nezklame, Soukromá vichřice je skvělá knížka o stereotypu, záměrně přehnaná a výborně napsaná.

22.12.2019 5 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Těžko najít nějakou více Americkou knihu. Krásná nekonvenční agentka FBI s drsňáckým otcem, charizmatický podfukář, velký švindl, piráti... Snad ještě chybí honička kolem sochy svobody, gratulace od prezidenta a příprava na druhý díl. Oddychové čtení, ke kterému se už nevrátíte.

20.12.2019 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Dobře napsaná kniha, velmi rychlá, výborně se čte. Dlouho jsem netušila, jak dopadne a závěr nezklamal. Téma není vůbec jednoduché, velmi doporučuji.

11.12.2019 5 z 5

Paní spisovatelka má dar, že i když je kniha místy plytká a pomalá, tak závěr ji zcela rozvrátí a člověk si prostě musí přečíst další díl. Zatím je každý lepší než předchozí

08.12.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Velmi dobře napsaná kniha. Napínavá od začátku do konce, bez hluchých míst. Doporučuji

23.11.2019 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Příběh o neskutečně promarněném životě. Hlavní hrdina zahodil celý svůj život, vše co věděl, uměl a mohl dokázat. Každý se bojí o své děti, ale opustit je na skoro třicet let a pak se vrátit a čekat odpuštění je hodně zcestné. Pro mě zklamání, dočetla jsem jen kvůli skvělým Světlům, která nevidíme.

20.11.2019 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Dobře napsaná kniha, svižná, vtipná a občas mrazivá. Hlavní hrdinka je skvělá a opravdu baví. Ale... Je velká škoda, že kniha neskončila o pár stránek dřív, závěr ji celou rozbil a dobře vystavěný příběh ztratil logiku. Bez posledních stran by se kniha zařadila mezi jedny z nejlepších. Ale i tak stojí za přečtení

14.11.2019 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Pokračování Geniálních přitelkyň je naštěstí mnohem lepší než první díl. Tam mi připadal děj velmi banální a zbytečně rozvláčný, druhý díl je rychlejší, napínavější, čtenář se lépe orientuje v postavách a děj má spád. Těším se na třetí část.

06.11.2019 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Velmi dobře napsaná, zvláštně zajímavá kniha. Překvapovala s každou stránkou, její téma je velmi nezvyklé. Měla jsem strach z konce, ale i ten vyšel velmi dobře. Čtenář má chuť si jí přečíst ještě jednou, když už ví, co a jak se vyvine. Doporučuji a těším se na další knihy této této nadějné autorky

27.10.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Další skvělá kniha, kterou jsem si užívala a šetřila si jí, dá se přečíst jedním dechem. Hvězdička dolů proto, že to jak dlouho trvalo Robin odhalit stav svého manželství už hraničilo s hloupostí. Navíc kvůli snaze nechat čtenáře co nejdéle v nejistotě je závěrečné odhalení odkládáno až příliš dlouho. Hodně postav nevadilo, ale dost z nich tam byla spíš nahodile a náhodou, skoro zbytečně. I tak se velmi těším na pokračování.

24.10.2019 5 z 5

Nebožtík na rynku Nebožtík na rynku Miloň Čepelka

Kniha je psaná krásnou čistou češtinou, často jsem v ní pana Čepelku slyšela, ale celkově mi přišla slabá. Nesedlo mi téma starého nevěrníka a vadili mi i reálné sexuální scény. Asi jsem čekala víc laskavého cimrmanovského humoru

16.10.2019 3 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Vím, že definice pojmu hygge je poměrně složitá a nedá se napsat jednou větou. Zde to autorka zkusila na bezmála 190 stranách a raději všechno několikrát zopakovala, aby to každý pochopil. A v každé větě navíc slovo hygge použila, aby někdo nezapomněl o čem to vlastně čte. Myslím že čtenáři je jasné po pár stranách, co se nám autorka snaží říct, ale opakování je matka moudrosti

14.10.2019 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Kniha vzbuzuje velké očekávání, které však nebylo zcela naplněno. Je dobře napsaná, jazyk spisovatelky je velmi bohatý, dokáže skvěle popsat místa, osoby i celkovou atmosféru, ale děj je celkem o ničem. Malá holčička vyrostla a dostala se do puberty. Má komplexy ze sebe i ze své nadanější kamarádky. Vše se odehrává v chudé čtvrti Neapole. A to je tak všechno. Dám šanci druhému dílu, ale s chutí to není.

10.10.2019 4 z 5

Kousky štěstí Kousky štěstí Anne Christine Østby

Milá kniha odehrávající se v krásném koutě Země, kde hlavní hrdinky jsou velmi rozdílné dámy po šedesátce. Každá má své tajemství, své trápení, ale i svůj vlastní kousek štěstí.

29.09.2019 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Kniha opět o moc lepší než film, doporučuji

21.09.2019 4 z 5