Město

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tajuplný dětský svět může být plný štěstí a radosti, ale také utrpení a smutku. V románu Město vypráví americký mistr napětí Dean Koontz příběh talentovaného devítiletého klavíristy Jonaha, jeho nejlepšího kamaráda a jeho rodiny. Malý chlapec na pozadí příběhu o zločinu objevuje hranici mezi skutečností a fantazií a spolu s tím i nové odstíny života – duši města, ve kterém žije, sílu hudby, ale také bezmoc a smrt, přátelství, lásku a sebeobětování a také cenu, kterou je za ně třeba platit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255463/big_mesto-05U-255463.jpg 3.463
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

The City, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Město

Magrata15
17. května

Tahle kniha byla, pro mě, velmi zvláštní. Do poslední chvíle jsem čekala na nějaký zvrat, na nějakou záhadu, něco tajemného, jak jsem zvyklá u tohoto autora...
Příběh mi spíš připadal jako životopis nadaného pianisty.
Každopádně, kniha se četla dobře, takový dobrý průměr.

Belanna
11. dubna

Další kniha, která mě nezklamala. Je psaná trochu jinak, než jak jsem u Deana Koonze zvyklá, ale zde to vůbec nebylo na škodu.
Knížka není vyloženě strašidelná, je spíše tajemná a plná symboliky.


Scratt
31.12.2020

Dvacátá přečtená kniha mého nejoblíbenějšího spisovatele. Město nebylo zdaleka tak napínavé, jak jsem u Deana zvyklý, ale postavy byly velice pěkně napsané a příběh se celkově příjemně četl. Jen bylo trochu otravné časté připomínání těch zlých věcí, které se teprve odehrají.

orinka3
16.07.2020

Kniha si určitě nízké hodnocení nezasluhuje. Vždyť je plná všeho, čeho si duše náročnějšího čtenáře žádá. Osudy malého, ale intelektuálně vyspělého a přecitlivělého chlapce s hudebním nadáním, kterého trápí zlo kolem. Je tu nádherná symbolika města, ztělesňovaná pohádkovou Perlou. Nádherný rodinný vztah Jonaha a jeho maminky, dědeček je životním vzorem kvalitního hudebníka a Jonaha správně vede. Věkově nerovnoměrné přátelství Jonaha a jeho japonského souseda dokazuje, že není nutné být vrstevníky, aby si lidé porozuměli. Kamarádi ze sousedství, se kterými utvoří harmonické hudební trio. A tak se tu odvíjí odvěký boj mezi dobrem a zlem. V pohádce by to asi končilo jinak, bez následků na zdraví, ale i tak vše nakonec dopadá vlastně dobře, přesně, jako to předpověděla Perla.

maryska09
24.01.2020odpad!

Je mi líto, ale knihu jsem nedočetla. Za polovinou jsem úsilí vzdala, protože mi četba nepřinášela žádnou radost. Situace jsou popisovány velmi zdlouhavě a nadmíru detailně, popisy obsahují tisíce jmen povětšinou neznámých zpěváků, herců a kapel, důležitější fakta jsou pro jistotu zmiňována několikrát, skutečnost se mísí s podivnou mystikou a většina kapitol končí dovětkem, že to nejhorší se teprve stane. No pro mě to nejhorší byl čas, strávený snahou knihu dočíst. Třeba se děj na posledních stech stranách trochu rozjede, ale já už nemám náladu to zjišťovat. Přidávám do čtenářské výzvy jako knihu, která se nedá dočíst (20). Nedoporučuji.

tacek01
07.08.2019

Kniha mě nezaujala, měla jsem problém ji přečíst, dlouho se rozebíralo "nic". Byla to má první kniha od tohoto autora a musím říct, že mě odradila. Příběh byl pro mě čitelný až ke konci...

Kexina
29.05.2019

Kniha o skoro 400 stránkách, jejíž děj je pouze na posledních 100 stranách. První 300 stran je neustálé opakovaní "něco hrozného se stane", navíc v kombinaci s vyprávěním ve stylu "A řekl, že B volal, že mu C psal, že D slyšel, že E viděl...". Závěr příběhu pak přinese jen zklamání, když se vlastně nestane nic z těch "hrozných a neblahých předtuch".
Naprosto jsem postrádala jakékoli napětí, autor si přímo libuje v detailním rozebírání nicotností, které nemají ani pro daný příběh žádné opodstatnění.

Gracian1964
11.09.2017

Iba 11 komentárov? Tak toto bola pre mňa pecka....zásah priamo a silno do srdca....čítal som to takmer so zatajeným dychom, hm....skvelý tajomný príbeh o mladom černošskom chlapcovi, nesmierne hudobne nadanom, o jeho rodine, kamarátoch, o jeho snoch a túžbach... Vedel som, že Koontz je dobrý, čítal som od neho už všeličo, i keď to nie vždy boli literárne vrcholy, ale toto sa mi z jeho kníh páčilo hádam najviac....nuž, ak z toho odoberieme tú mierne nadprirodzenú linku, ide o klasický román....uf....som rád, že som túto knihu neprepásol....vrelo odporúčam....

1